23 Ocak 2019 Çarşamba - 02:01:09

SON DAKİKA

ÇEŞME GÜNLÜĞÜM

ERTUĞRUL AYTAÇ

29 Temmuz 2018 Pazar | 438 Okunma


Ani bir kararla Cuma günü Çeşme tatilimi keserek Manisa’ya geldim. Manisa’nın üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Tane tane yağmur arabamın camlarına damlarken Gazetem Olay’a habersiz geldim. Giderken yazılarıma ara vereceğimi söyledim. Bir süre sessizce tatil yaparken Ertan Korkmaz ve Esra Kale “Başkanım yazılarına ne zaman başlayacaksın?” diye aramaya başladılar. Benim pinti Berber Fevzi bile telefonla arayıp “Başkan yazılarını ne zaman okuyacağız?” dedi. Erdal Türek de aynı şeyleri söyleyince bugünden itibaren Çeşme’den ve ülke gündeminden yazılarımı yazmaya karar verdim.

Çeşme’de Nermin hanım’la Ildır’daki yazlığımda dinlenmeye başladım. Manisa’nın sıcağından kurtulduk demek için geldim, Ildır’da da yakıcı sıcakla karşılaştım. Benim yazlıkta bahçede bu mevsimde hava çok serin olurdu. Durum öyle değil. Neyse havasına suyuna alıştığımız Çeşme-Ildır arasında yollar yine köstebek yuvası gibi. İzmir Büyükşehir asfaltlama çalışmalarında geç kalmış. Her taraf toz toprak. Ildır’dan başlayıp Ilıca’ya kadarki bölümde mekan işleten esnaflar kan ağlıyor. Ben bile rahmetli dostum Levent Gönül’ün Boyalık’taki otellerine gidemez oldum. Manisa’da ne yapıyorsam Çeşme’de de aynı yaşam tarzımı sürdürüyorum. Sabah kalkıp marketten gazetelerimi alıyorum. Kahvaltı ve okuma faslı ile öğleyi geçiriyorum. Tatildeyken İstanbullu dostum Osman Talu geldi. Beraber başbaşa Alaçatı’da Ferdi baba’da deniz ürünlerinden oluşan bir yemek yedik. Bol bol sohbet ettik. Birilerinin kulaklarını çınlattık. Antalya’da tatil yapan Dr.Ekonomist Hikmet Oray’la konuştuk. Sonra benim yazlıktaki restoranda gecenin devamını sürdürdük. Osman Talu her hafta Yuntdağı’ndaki Talu çiftliğine geliyor. Hafta sonunu Bodrum’da ailesiyle geçirip İstanbul’daki işlerini takip ediyor. Bu hafta salı günü de Manisa’ya gelecek. Çeşme’de bana uğrayacak vakti olacak mı bilmiyorum.

 

Çeşme’de mevsim turizmini yaşıyor. Her yer dolu. Rooms Otel’e gidip Mert Gönül’le beraber oldum. Çeşme’de turizm işletmesi yapanların kurduğu Çeşme turistik otelciler ve Alaçatı turizm Derneği yöneticileri yeni Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u Ankara’da ziyaret etmişler. Mert Gönül de heyette. Kendisinden yeni bakanı dinledim. Mert Gönül “Bakan bey hepimizi dinledi. Biz de bakanımızın bakış açısından memnun olduk” dedi.

 

Çeşme’de bir süre daha kalacağım. Belki kurban bayramını geçirdikten sonra Manisa’ya dönmeyi düşünüyorum. Cuma günü yaptığım gibi ara sıra günübirlik Manisa’ya gelebilirim.

ERTUĞRUL AYTAÇ

29 Temmuz 2018 Pazar | 438 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

90 MİLYONLUK YATIRIM GÜN SAYIYOR
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, önümüzdeki ay hizmet vermeye başlayacak elektrikli otobüsler hakkında açıklama yaptı
22.1.2019

72

"İTTİFAKIN ADAYI OLMAK GURUR VERİCİ"
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Valisi Ahmet Deniz'i makamında konuk etti. Başkan Ergün, yerel seçimlerle ilgili konuştu
22.1.2019

45

MCBÜ HAFSA SULTAN HASTANESİ KALİTESİNİ BELGELEDİ
SIYASET
MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi, bu süreç kapsamında "TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" almaya hak kazandı.
22.1.2019

38

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks