23 Mart 2019 Cumartesi - 16:01:03

SON DAKİKA

BÜYÜK BAŞKAN HALKLA İÇ İÇE

ERTUĞRUL AYTAÇ

30 Aralık 2018 Pazar | 292 Okunma


Artık herkes şunu iyi biliyor. Cengiz Ergün, gerçek bir hesap adamı. Planlı çalışmasıyla doğru hamleleriyle ve disiplinli bir yöneticilik anlayışının yanında hesap verebilen ve sürekli halkla iç içe olan bir Belediye Başkanı.

Yakından takip ediyoruz. Başkan, şu sıralar ilçe ilçe gezerek, mahalle muhtarlarıyla toplantılar düzenliyor. Merkezde Yunusemre ve Şehzadeler muhtarlarıyla yaptığı toplantıların ardından Alaşehir, Turgutlu, Soma, Gördes, Saruhanlı, Ahmetli, Demirci ve Köprübaşı ilçelerini ziyaret ederek, burada da toplantılarını sürdürdü. Artısıyla eksisiyle yaptıklarını, bundan sonra yapacaklarını muhtarlara anlatan Başkan Cengiz Ergün, aynı zamanda muhtarların da nabzını tutarak, taleplerini de dinliyor.

Değerli Başkanımızın şu ana kadar gittiği ilçelerde Alaşehir’e 125 milyon, Turgutlu’ya 274 milyon, Soma’ya 366 milyon, Gördes’e 83 milyon, Saruhanlı’ya 118 milyon, Ahmetli’ye 33 milyon, Demirci’ye 75 milyon ve Köprübaşı’na 35 milyon lira gibi yatırımlar yapıldığını anlattı. Yunusemre’ye 515 milyon, Şehzadeler’e de 225 milyon yatırım yapıldığını alt alta koyunca ortaya inanılmaz rakamlar çıktığını, Olay Gazetesi’ndeki arkadaşlarımla gözlerimizi daha da açarak gördük.

Manisa için güzel yatırımlar yapıldığını, gözle görünmüyor oy getirmez düşüncesiyle altyapı yatırımlarından kaçmadığını açık açık anlatıyor Cengiz Ergün. Öyledir. Birçok belediye başkanı altyapı yatırımı yapmak istemez. Çünkü insanlar bu yatırımları görmez ve bu da oy getirmez diye düşünülür. Sevgili dostum Cengiz Ergün, bunun aksini gerçekleştirerek ezber bozan bir isim oldu. Yapılan yatırımlar ortada. Bunun takdirini de yine Manisalılar yapacaktır. Ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim, Cengiz Ergün’ün bu çalışması her kesimden ciddi takdir alıyor. 2019’da da kalan 5 ilçede muhtarlar toplantısının devam edeceğini öğrendim. Bize kolay gelsin Sayın Başkan demek düşüyor.

Bu vesileyle 2019 yılının hepimize sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

30 Aralık 2018 Pazar | 292 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KESKİN AİLESİNİN ACI GÜNÜ
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin'in vefat eden babaannesi Ayşe Keskin'in cenaze törenine katıldı. Başkan Ergün, Keskin ailesine başsağlığı diledi.
22.3.2019

209

CHP'Lİ İNCE SARUHANLI'DA MİTİNG YAPTI
GÜNDEM
CUMHURİYET Halk Partisi'nin (CHP) geçen 24 Haziran'daki seçimde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde yaptığı konuşmada, "Belediye başkanlığı seçimleri bir beka problemi olamaz" dedi.
22.3.2019

195

ÇİFTÇİYE 1 MİLYAR 432 MİLYON LİRA DESTEK ÖDEMESİ
GÜNDEM
Manisa'nın Akhisar ilçesinde basın toplantısı düzenleyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, müjdeli haberi verdi
22.3.2019

196

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks