20 Haziran 2019 Perşembe - 10:14:30

SON DAKİKA

BÜLENT ARINÇ"IN BİR BİLDİĞİ VAR!

ERTUĞRUL AYTAÇ

20 Haziran 2016 Pazartesi | 1408 Okunma
Siyaset, havanın sıcaklığı gibi iyice ısınmış görünüyor. Bir zamanlar AK Parti'nin güçlü isimlerinin ilk üçü arasında yer alan, Manisa siyasetinin simge isimlerinden Bülent Arınç mübarek Ramazan ayında "Bu parti Tayyip'in partisi değil" demiş. Zaman zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve Hükümet Sözcülüğü yapan Bülent Arınç gemileri yakmış görünüyor. Bugün ülkede AK Parti'nin tek lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın sloganlarının atıldığı ortamda, olağanüstü kongrede Genel Başkan seçilen Binali Yıldırım'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözünden çıkmadığı tabloyu Sayın Bülent Arınç'ın görmemesi, duymaması mümkün değil. Buna rağmen, "Bu parti Tayyip'in partisi değil" diyorsa, "Tecrübeli siyasetçi Bülent Arınç'ın bir bildiği var" diyerek, bu konuya nokta koyalım. Hafta sonu Bülent Arınç Manisa'da ailece olacak ve mevlit okutacak.
MHP PARÇALANABİLİR Mİ?
MHP'de aylardır parti içi muhalefetin ayaklanması sürüyor. Mahkeme kararı ile Tüzük Kurultayı'nı öyle veya böyle yaptı. Kongreyi Genel Merkez tanımıyor. Muhalifler, genel merkezin tanımadığı kurultayın 752 delege ile açıldığını, noter bu sayısının 657, genel merkez ise 495 olduğunu kamuoyuna duyurdu. Ne olursa olsun, genel merkezin verdiği rakam 495. Bu durumda Genel Başkan Devlet Bahçeli ve ekibinin 10 Temmuz kongresinde işi zor görünüyor.
Sabah Gazetesi'nin Siyaset Bilimci Köşe Yazarı Hasan Bülent Kahraman dünkü yazısında, "MHP parçalandı, bitti…" diye yazmış. Yazısını baştan sona kadar dikkatle okudum. Pazar günü muhaliflerin yaptığı kurultayı izleyen Kahraman, "Siyaset, eylemli siyaset, hukuktan önce gelir. Hele bir taraf, ‘Gelin kongre yapalım, tüzüğü değiştirelim, genel başkanlı seçime gidelim' diyorsa, başta haklıdır, sonda da haklıdır. Bu iddiaya karşı direnenlerin şansı kalmamıştır. Seçilseler bile o seçim, o başarı, anlamını, özünü, heyecanını yitirmiştir, eğer meşrutiyetini yitirmemişse. Çünkü o seçimi mahşer-i vicdanda kazanamamışlardır. MHP tam böyle bir noktadadır. Hem genel başkan, hem genel merkez, hem de bu kör inat nedeniyle topyekün MHPkaybetmiştir. Geriye bir enkaz kalmıştır" diyor.
MANİSA'DAN DA KATILIM OLDU
Manisa'dan da bu kongreye katılan çok oldu. Muhaliflerle bütünleşen MHP'lilerin sayısı her geçen gün artıyor. Yalnız MHP'liler de şunu bilsin, 10 Temmuz'da Bahçeli'nin de katılacağı seçimde partinin tavanını değiştirmek istiyorlarsa -bana göre zor- muhalefet birleşecek, Meral Akşener ismi üzerinde anlaşacak, belki o zaman MHP'de değişim gerçekleşir ve Genel Başkan Akşener olur. Bu gerçekleşirse AK Parti'de sıkıntı başlar. AK Parti'nin lideri Tayyip'in buna karşı da bir planı vardır.
MHP'de 10 Temmuz'a kadar hareketlilik devam edecek.

ERTUĞRUL AYTAÇ

20 Haziran 2016 Pazartesi | 1408 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

473

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

444

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

547

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks