18 Haziran 2019 Salı - 08:34:35

SON DAKİKA

BÜLENT ARINÇ IN AÇIKLAMASINI İYİ OKUMAK GEREKİR!

ERTUĞRUL AYTAÇ

17 Kasım 2015 Salı | 1303 Okunma
Manisa günlerce ‘Paralel Yapı Operasyonu' nedeniyle ülke gündeminde konuşuldu. Takılan kelepçeler Emniyet Müdürü'nün başını yedi. Vali'nin yaptığı açıklama ise tuzu biberi oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Vali'nin açıklamasını ‘Haddini aşmış' olarak değerlendirdi, Vali de açıklamasını düzeltti. Gözaltına alınanlar sorguları tamamlanıp mahkemeye çıktı. 3 kişi tutuklandı, diğer sanıkları da mahkeme şartlı bıraktı. Hafta sonu Bülent Arınç Manisa'daydı. Düğün ve nişanlara katıldı. Salihli'de Kur'an Kursu ve cami açılışı yaptı. Hukukçu kimliği ile Bülent Arınç, yapılanları içine sindiremediğini, tutuklamalarda bir yanlışlığın olabileceğini söyledi. Paralel yapı operasyonu ile gözaltına alınan ve tutuklananları Bülent Arınç yakından tanıyor. Bülent Kar'ın oğlunun nikah töreninde bir tutuklu ile nikah şahitliği de yapmıştı.
ARINÇ'IN VİCDANI KABUL ETMİYOR!
Bülent Arınç'ın vicdanı Manisa'da paralel yapı operasyonunda gözaltına alınan ve tutuklananlara yapılan muameleyi kabul etmiyor, er ya da geç yanlışlıkların ortaya çıkacağını söylüyor. Arınç kadar ben de birçoğunu tanıyorum. Avukat Gürhan Onat'la her konuda çok sohbetimiz oldu. Bülent Arınç da Gülen Cemaati'nin Amerika kolunun ülke yönetimi ile yaptıklarının birçoğunu biliyor. Çünkü kendisi kabinede Başbakan Yardımcısı'ydı. Bülent Arınç iyi siyasetçiliğinin yanında iyi de hukukçudur. Siyasi davalarda geçmişte başına gelmedik kalmamıştı. Birçok davayla uğraştı. Birisinde 7 yıl 9 aya mahkum oldu. Arınç'ın Başkent'te bu cezası daha sonra beraatle sonuçlandı. Zamanında bu cemaatin Sudan ve Mısır'daki okul açılışlarına birlikte katılmıştık. Hizmet seferberliği iyiydi, ama sonradan Devlet'i ele geçirme düşünceleri ülkeye büyük zarar verirken cemaate hizmet anlayışıyla yardım edenleri, gönül yolcularını da perişan etti. Zamanında Fethullah Gülen baş tacı iken, şimdi terör örgütü lideri olarak tutuklanma kararı ile karşı karşıya. Kırmızı bültenle de aranıyor. Bu işin sonu nereye varacak? Kestirmek mümkün değil.
DEVLET'E KARŞI GELİNMEZ
Devlet, bu suçları işlediğine inananların üst seviyedeki yöneticilerini bulup çıkarsın. Devlete karşı gelinmez, ancak bu soruşturma kapsamında yapılan operasyonlar da ince elenip sık dokunmalıdır. Bülent Arınç'ın açıklamalarından kurunun yanında yaşın da yanmaması için dikkat edilmesi gerektiğini anlıyorum. Er-geç gerçekler ortaya çıkacaktır. Adalet geç de olsa gerçeği yansıtır.
FİKRET TAŞÇI İLE BAŞKAN ERGÜN'Ü ZİYARET ETTİK
Dün, Fikret Taşçı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü ziyarete gittik. Başkan, Ticaret ve Sanayi Odası'nın arka binasındaki makamına geçmiş. Fikret Taşçı, Manisa Belediyesi ilk kurulduğunda verilen ruhsatı bulup çerçeveleterek Başkan Ergün'e takdim etti. Birlikte, Manisa gündemini meşgul eden konuları da aramızda değerlendirdik. Sonra Fikret Taşçı ile Karaköy'de Mehmet'in lokantasında lezzetli yemeklerini yedik. Futbol hastası Kasap Emin'le beraber olduk. Çayını içtik. Orada bel ağrım dayanılmaz hal aldı. Fikret Taşçı masör Dost Ali'yi çağırdı. Ayağa kalkmak için tedavi oluyorum. Dün bu yazımı acılar içinde yazdım. Bugün ne olur bilemiyorum.

OĞLUMUZU EVLENDİRDİK Gazetemizin acar muhabiri Burhan Akdemir hafta sonunda yapılan düğünle dünya evine girdi. Salihli'den Ebru Yavuz isimli kızımızla hayatını birleştiren Burhan Akdemir'in düğününe sağlık sorunlarım nedeniyle katılamadım ama duyduğum o ki Manisalı gazeteci arkadaşları meslektaşlarını yalnız bırakmamış. Burhan, adeta Manisa'yı Salihli'ye taşımış. Olay Gazetesi çalışanları da tam kadro düğündeydi. Mutlu gününde yanında olan arkadaşları için Burhan'ın ailesi mükemmel bir misafirperverlik örneği göstermiş. Sofralar kurulmuş, baş tacı edilmiş Manisalı gazeteciler. Pişirilen keşkekten yiyemedim ama methini duydum. Bir gün konuk olup yeme fırsatı bulurum umarım. Oğlumuz Burhan'a ve gelinimiz Ebru'ya mutluluk diliyorum.ERTUĞRUL AYTAÇ

17 Kasım 2015 Salı | 1303 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

131

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

131

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

227

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks