18 Haziran 2019 Salı - 07:51:28

SON DAKİKA

BÜLENT ARINÇ DA BU KAREDE OLMALIYDI!

ERTUĞRUL AYTAÇ

11 Nisan 2016 Pazartesi | 1704 Okunma
Dün gazetelerin spor sayfalarını karıştırırken Beşiktaş'ın gurur abidesi Vodafone Arena Stadı'nın açılış törenindeki fotoğraf karelerini inceledim. Haber TÜRK ve Sabah gazetelerinde açılışa katılanların isimlerine baktım. Koyu Beşiktaşlı, Manisa siyasetinin ve bir dönem AK Parti'nin güçlü ismi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Bülent Arınç'ı göremedim. Burkuldum, "Siyasetin çirkinliğini gördüm" dedim. Haber TÜRK'de Abdullah Gül'ün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman'la yan yana fotoğrafını görünce, "Bu karede neden Bülent Arınç yok?" diye hüzünlendim.
YÜREĞİME SU SERPİLDİ
Tam bu sırada Ahmet Erken aradı, "Beşiktaş stadının açılış törenini izledin mi?" diye sordu. Koyu Beşiktaşlı Ahmet Erken'e izlemediğimi söyledim. Ahmet Erken izlemiş. O dakikaya kadar açılışta Bülent Arınç'ın olmamasını kabullenemiyordum, "Bu siyaset, bu kadar acımasız olmamalı" diye içimden geçiriyordum. Ahmet Erken'e gazetelerdeki fotoğraflardan söz ettim. Kurdele kesilirken Abdullah Gül'ün yanında Bülent Arınç'ın da olması gerektiğini söylerken, Ahmet Erken sözümü kesti, "Bülent abi açılışta vardı. Serdar Bilgili ile yan yana oturuyordu" deyince, biraz yüreğime su serpildi. Tabi, Ahmet Erken açılışı izleyince kurdele kesimine Bülent Arınç'ın davet edilip edilmediğini sorum, "Hayır" dedi. "Peki, Ahmet" dedim, "Bülent Arınç açılışta nerede oturuyordu?". Ahmet Erken, Bülent Arınç'ın Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Gençlik Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile aynı sırada oturduğunu söyledi. Böylece Beşiktaş Kulübü'nün evine kavuştuğu stadın açılışına Bülent Arınç'ın davet edildiğini öğrenmiş oldum.
ANILARIM CANLANDI
Bülent Arınç'ı 1968 yılından beri tanırım. Şimdi Celal Bayar Üniversitesi Rektörü olan Kemal Çelebi'nin rahmetli babası, bende emeği olan Turgut Çelebi'nin Saruhan Kitapevi'nde o yıllarda beraber olurduk. Turgut amca Bülent beyi severdi. İslami kesimin ünlü yazarı Kadir Mısırlıoğlu da Batı Kışla'da askerliğini yaparken hafta sonları Saruhan Kitapevi'ne gelir, Turgut Çelebi, Bülent Arınç ve Kadir Mısırlıoğlu birlikte sohbet ederlerdi. Yazar Mısırlıoğlu'nun yasaklanan ‘Lozan zafer mi, hezimet mi?' adlı kitabı da revaçtaydı. Ben de o zaman gencim, rahmetli Turgut amcaya Fener'in, Bahattin amcaya da Galatasaray'ın maçlarını okur, sabahları da Manisa caddelerinde sırtıma yüklediğim günlük gazeteleri satardım. Rahmetli Turgut Çelebi çok otoriterdi. Bahattin amca Galatasaraylı olduğu için biraz daha mülayimdi.
DEĞERLİ BİR SİYASET ADAMIDIR
1968 yılında o gün Bülent Arınç'ın fikirleri, dik duruşu, hitap etme gücü neyse, 2016 yılında bugün de aynı. Onun için Bülent Arınç'a saygı duyuyor, takdir ediyorum. Bülent Arınç, Türkiye ve Manisa siyasetine damgasını vurmuştur ve AK Parti'nin de önemli değerlerinin başında gelir. Siyasetin dikenli yollarında Anadolu'yu karış karış gezip konferanslar vermiş, bu uğurda 7 yıl hapis cezasına çarptırılıp Yargıtay'da beraat etmiş, değerli bir siyaset adamıdır.
DÜNYA FANİ!
Bugünlerde yaptığı açıklamalar nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ters düşmüş olabilir. Birkaç defa Beşiktaş'ın maçlarını birlikte izlediğim, Meclis Başkanlığı ve Başbakan Yardımcılığı yapan Bülent Arınç'ın, Kartal'ın stadının açılışında kurdele kesilen fotoğraf karesinin içinde olması gerektiği düşüncesindeyim.
Bu dünya fani, ‘Ahde vefa' diye bir şey var.ERTUĞRUL AYTAÇ

11 Nisan 2016 Pazartesi | 1704 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

128

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

128

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

223

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks