23 Ekim 2018 Salı - 21:20:28

SON DAKİKA

BÜKSEV GİRİTLİGİL OTEL DE TANITILACAK

ERTUĞRUL AYTAÇ

6 Ekim 2017 Cuma | 843 Okunma


BÜKSEV ismi bugünden sonra sürekli karşınıza çıkacak. Bilenler biliyor, ama BÜKSEV nedir diye soranlar olabilir. BÜKSEV yani Bülent Koşmaz Sağlık ve Sosyal Eğitim Vakfı’nın kısaltılmışı. Vakfın Başkanlığını rahmetli Bülent Koşmaz’ın eşi Saaded Koşmaz hanımefendi yapıyor. Vakfın kuruluşunda da büyük emekleri var. Saaded hanım, rahmetlinin vefatının ardından Vakfın kurulması için çalışmalara başladı. Uzun süren bürokratik işlemler karşısında da yılmadan çalışarak BÜKSEV’i kurmayı başardı.

Rahmetli Bülent Koşmaz ile dostluğumuz uzun yıllara dayanır. Kendisinin Manisa’ya ve ülkemize hizmetleri tartışılmaz. Manisa’ya kazandırdığı Organize Sanayi Bölgesi ile Manisa’nın ekonomik hayatının değişmesine önemli bir katkı sağlarken, ülke ekonomisine kazandırdığı değer de cabasıdır. Dünya’nın yatırım yapılacak en iyi 10 Organize Sanayi Bölgesi ödülü, Avrupa’nın en iyi yatırım yapılacak kent ödülü ve daha nice ödüller rahmetli Bülent Koşmaz’ın döneminde kazanılmıştır. Tarımla Türkiye ekonomisine katkı sağlayan Manisa, Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması sanayisi ile de ülke ekonomisine yön veren şehir olmuştur. Bu başarıların altında Bülent Koşmaz ismini görürsünüz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcılığı görevi başta olmak üzere, bir çok görevi başarıyla ve hakkını vererek yerine getirmiştir. Bülent Koşmaz ismi ülkemiz ve Manisa için her zaman önemli bir yer teşkil edecektir. Rahmetli Koşmaz’ın Manisa ismi Büyükşehir Belediyesi tarafından eski emekliler parkı altında yer alan oto parka verilmiş, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın hizmet binası da rahmetlinin adının verilmesiyle ölümsüzleştirilmişti. Bir de yapımı için büyük çaba harcadığı ve Manisa’ya kazandırmayı başardı son eseri olan TOBB Fen Lisesi’ne de rahmetlinin ismi verildi.

Rahmetli Koşmaz uzun yıllar amansız bir hastalıkla mücadele etti. Hatta bu hastalıkla mücadele ederken de çevresine bir mesajlarda verdi. Böyle bir hastalığa yakalanıldığında nasıl mücadele edeceğini bizlere gösterdi. İşini hiçbir zaman bırakmadık. Sosyal görevlerini ihmal etmedi. Ülkesi için, Manisa için çalıştı. Bunlarla birlikte sağlık sorunlarıyla da mücadele etti. Bu mücadeleyi tam 11 yıl sürdürdü. 20 Haziran 2014 yılında aramızdan ayrıldı. Yazımda da belirttiği gibi ülkemize ve Manisa’ya büyük emekleri geçti. Şimdi BÜKSEV çatısı altında eşi Saaded hanım önemli bir görevi daha üstlenmiş durumda. 10 Ekim Salı günü saat 17.00’da Giritligil Otel’de BÜKSEV’in tanıtım toplantısı olacak. Saaded Koşmaz bizlere ve Manisalılara BÜKSEV’i tanıtacak.

ERTUĞRUL AYTAÇ

6 Ekim 2017 Cuma | 843 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

AYAK İZİYLE ETHEM İŞİ AYAKKABI
GÜNDEM
Müşterilerinin ayak ölçülerini 58 yıldır arşivinde muhafaza eden 83 yaşındaki Manisalı usta, gelen talebe göre kendine özgü el işi ayakkabı üretiyor
23.10.2018

150

TOBB VE MANİSA TSO'DAN GELENEKSEL KIŞ YARDIMI
GÜNDEM
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nın işbirliği ile her yıl gelenekselleşen ihtiyaç sahibi öğrencilere mont yardımı bu yılda gerçekleştirildi
23.10.2018

27

SALİHLİ'NİN BÜTÇESİ 116 MİLYON LİRA
GÜNDEM
Salihli Belediyesi'nin 2019 yılı bütçesi 116 milyon lira olarak kabul edildi.
23.10.2018

43

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks