19 Haziran 2019 Çarşamba - 09:59:23

SON DAKİKA

BÜKSEV GİRİTLİGİL OTEL DE TANITILACAK

ERTUĞRUL AYTAÇ

6 Ekim 2017 Cuma | 1396 Okunma


BÜKSEV ismi bugünden sonra sürekli karşınıza çıkacak. Bilenler biliyor, ama BÜKSEV nedir diye soranlar olabilir. BÜKSEV yani Bülent Koşmaz Sağlık ve Sosyal Eğitim Vakfı’nın kısaltılmışı. Vakfın Başkanlığını rahmetli Bülent Koşmaz’ın eşi Saaded Koşmaz hanımefendi yapıyor. Vakfın kuruluşunda da büyük emekleri var. Saaded hanım, rahmetlinin vefatının ardından Vakfın kurulması için çalışmalara başladı. Uzun süren bürokratik işlemler karşısında da yılmadan çalışarak BÜKSEV’i kurmayı başardı.

Rahmetli Bülent Koşmaz ile dostluğumuz uzun yıllara dayanır. Kendisinin Manisa’ya ve ülkemize hizmetleri tartışılmaz. Manisa’ya kazandırdığı Organize Sanayi Bölgesi ile Manisa’nın ekonomik hayatının değişmesine önemli bir katkı sağlarken, ülke ekonomisine kazandırdığı değer de cabasıdır. Dünya’nın yatırım yapılacak en iyi 10 Organize Sanayi Bölgesi ödülü, Avrupa’nın en iyi yatırım yapılacak kent ödülü ve daha nice ödüller rahmetli Bülent Koşmaz’ın döneminde kazanılmıştır. Tarımla Türkiye ekonomisine katkı sağlayan Manisa, Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması sanayisi ile de ülke ekonomisine yön veren şehir olmuştur. Bu başarıların altında Bülent Koşmaz ismini görürsünüz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcılığı görevi başta olmak üzere, bir çok görevi başarıyla ve hakkını vererek yerine getirmiştir. Bülent Koşmaz ismi ülkemiz ve Manisa için her zaman önemli bir yer teşkil edecektir. Rahmetli Koşmaz’ın Manisa ismi Büyükşehir Belediyesi tarafından eski emekliler parkı altında yer alan oto parka verilmiş, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın hizmet binası da rahmetlinin adının verilmesiyle ölümsüzleştirilmişti. Bir de yapımı için büyük çaba harcadığı ve Manisa’ya kazandırmayı başardı son eseri olan TOBB Fen Lisesi’ne de rahmetlinin ismi verildi.

Rahmetli Koşmaz uzun yıllar amansız bir hastalıkla mücadele etti. Hatta bu hastalıkla mücadele ederken de çevresine bir mesajlarda verdi. Böyle bir hastalığa yakalanıldığında nasıl mücadele edeceğini bizlere gösterdi. İşini hiçbir zaman bırakmadık. Sosyal görevlerini ihmal etmedi. Ülkesi için, Manisa için çalıştı. Bunlarla birlikte sağlık sorunlarıyla da mücadele etti. Bu mücadeleyi tam 11 yıl sürdürdü. 20 Haziran 2014 yılında aramızdan ayrıldı. Yazımda da belirttiği gibi ülkemize ve Manisa’ya büyük emekleri geçti. Şimdi BÜKSEV çatısı altında eşi Saaded hanım önemli bir görevi daha üstlenmiş durumda. 10 Ekim Salı günü saat 17.00’da Giritligil Otel’de BÜKSEV’in tanıtım toplantısı olacak. Saaded Koşmaz bizlere ve Manisalılara BÜKSEV’i tanıtacak.

ERTUĞRUL AYTAÇ

6 Ekim 2017 Cuma | 1396 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

236

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

221

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

319

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks