26 Haziran 2019 Çarşamba - 13:48:40

SON DAKİKA

BUGÜN TURGUTLU İÇİN MİLAD OLACAK

ERTUĞRUL AYTAÇ

31 Mart 2016 Perşembe | 1675 Okunma
Bugün 1 Nisan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öğleden sonra Turgutlu'da olacak ve birçok dev yatırımın açılışını yapacak. Öyle böyle değil, her bir açılışını yaptığı tesis Turgutlu'nun çehresini değiştirecek. Kasaba kente dönüşecek. Ben de Nezih Varol'la bu tesislerin açılışını izleyeceğim, Turgutlu için milad kabul edilecek bu tarihi anlara tanıklık edeceğim.
NELER YAPILDI?
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün 17 ilçede hayata geçirdiği dev yatırımları bir bir açarken, geçtiğimiz haftalarda Sarıgöl'de gerçekleştirdiği Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni ile her biri mükemmel birçok projeyi Sarıgöllülerin hizmetine sunmuştu. Büyükşehir Belediyesi, 1 Nisan Cuma günü, yani bugün de Turgutlu'da Toplu Açılış Töreni düzenleyecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün katılımıyla yapılacak olan Toplu Açılış Töreni saat 14.00'te başlayacak. Geniş bir katılımın olacağını düşündüğüm tören Turgutlu Kapalı Otopark, Pazaryeri ve Meydan Projesi ile başlayacak. 17.30'a kadar devam edecek törende Gıda Bankası, MABEM, Asfalt Çalışması Yapılan Urganlı Yolu ve Eski Manisa Yolu Düzenleme Projelerinin yanı sıra Turgutlu Belediyesi tarafından yapılan Hüdavendigar Park, Gardalya Sokak Yenileme Projeleri'nin de açılışları gerçekleştirilecek. E, daha ne olsun? Tüm bu projeler bir bütün olarak bakıldığında Turgutlu için yeni bir görünüm, yeni bir yaşam biçimi, yeni bir bakış açısı demek.
CENGİZ ERGÜN VATANDAŞLARI BEKLİYOR
17 ilçeye en güzel hizmetleri ulaştırmak için aralıksız çalıştıklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yaptığı bir açıklamayla Turgutlu halkını törene davet ederek, "İlçelerimize en iyi hizmetleri kazandırma noktasında ilçe belediye başkanlarımızla sürekli istişare içerisindeyiz. Bu noktada dev yatırımlarımızı bir bir hayata geçirmeye başladık. Turgutlu ilçemizde de 1 Nisan Cuma günü Toplu Açılış Törenimizi gerçekleştireceğiz. Tüm vatandaşlarımızı aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız" dedi.
HÜDAVENDİGAR PARKI'NI MERAK EDİYORUM
Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, daha önce yaptığı bir açıklamada Ergenekon Mahallesi Hüdavendigar Sokak'ta yaklaşık 3 bin 500 metrekarelik 3 parçadan oluşan Hüdavendigar Parkı'nın süs havuzu, oturma alanları, yürüyüş yolu, çocuk oyun grupları ve fitness aletleriyle bütün halka hitap edeceğini ifade etmişti. Tüm detayları ve donanımlarıyla Ergenekon Mahallesi'ne ve Turgutlu'ya yakışır bir park ortaya çıkacağını da belirten Şirin, "Bölge halkımıza dört dörtlük güzel bir yaşam alanı sunduk. Bu anlamda halkımızdan da oldukça olumlu dönüşler aldık. 1 Nisan Cuma günü Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün'ün de katılımıyla gerçekleştirecek olduğumuz toplu açılış törenimizde Hüdavendigar Parkımızı da hizmete açacağız. İnşallah halkımızın merakla beklediği açılış törenimizi hayırlısıyla gerçekleştirmiş olacağız" demişti.
1 Nisan sıcak bahar aylarının ilk günü, bu güzel parkta güzel bir gün geçireceğiz.

ERTUĞRUL AYTAÇ

31 Mart 2016 Perşembe | 1675 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

149

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

172

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

163

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks