25 Haziran 2019 Salı - 22:57:54

SON DAKİKA

BAYRAMLIK ÇEŞME-ALAÇATI

ERTUĞRUL AYTAÇ

11 Temmuz 2016 Pazartesi | 1783 Okunma
Cuma günü Ildır'dan Çeşme Boyalık'a Rooms Hotel'e gitmek için yola çıktım. İşte o zaman bayram kalabalığı ile karşılaştım. Televizyonlarda bol bol seyrettiğimiz yerli dizilerden birinin çekimi ile karşılaştım. Daracık yolda bırakın araba kullanmayı, yürümek bile zordu, sabırla Ildır'dan çıkabildim. Ilıca Plajı'na gelince trafik tamamen durdu. Yan taraftaki ormanın piknik alanı tamamen dolu, kilimler serilmiş, mangallar yakılmıştı. Günübirlikçiler de bayramı burada geçiriyordu, hava rüzgarlıydı. Boyalık'a bir saatte vardım. Levent Gönül ve Mert Gönül işlerinin başındaydı, bayramlaştık, baktım Levent'in keyfi pek yok. Otelleri dolu, plaj ise istenilen seviyeye gelmemişti, tabi Levent'in yorumu bu. Bayramlaştıktan sonra plaj kısmına geçtim. Bana göre iyi.
ÇOKÇA SOHBET ETTİM
Uğur Şahbaz'la karşılaştım, Anemon Otel Zinciri Genel Koordinatörü. Kendisine takıldım, "Çalışmaktan tatil yapmaya nasıl fırsat buldun?" diye, gülüştük. Annemin vefatı nedeniyle başsağlığı diledi. Denizde dalgalar insan boyu, sahilde oturdum, ayaklarım deniz suyu görsün diye kıyısında biraz yürüdüm. Taner Aksoy, oğlundan geldiğimi öğrenince yanıma gelmiş, barın kenarında oturduk, uzun uzun sohbet ettik. Taner Aksoy gençliğinde Manisaspor formasını giymiş iyi topçuydu.
ROOMS BÜYÜYOR
Mert Gönül, "Yeni yapılanları gördün mü?" dedi. Beni aldı gezdirdi. Bu yıl da bir hayli yatırım yapılmış. Bir defa otopark sorunu yok. Plaj kısmı genişlemiş, restoranvari bir yer yapmışlar. Çok beğendim. Denize karşı yeme içme etkinliğinizi rahatça yapabilirsiniz. Güneşlenme alanları çoğalmış. Çimlerin üzerinde güneş ışınlarından fazlasıyla yararlanılabilir. 3 yıl öncesini de bildiğim için Levent ve Mert Gönül'ün Rooms Hotel'in çehresini değiştirdiğini ve olumlu yönde geliştirdiğini rahatlıkla görebiliyorum. Huzur içinde tatil yapılabilecek bir hale gelmiş. Mert Gönül, "Akşam ayrılma, Alaçatı Rooms'da bir etkinlik düzenledim. Mutlaka gör" dedi. Öyle deyince akşama da Alaçatı Rooms'a gittim. Yönetici Enver'le karşılaştım. Gecenin hazırlığını yapıyorlardı. Ben de havuz başına oturdum. Hotelde 1980 veya 90 doğumlu yüz kadar genç bir araya gelmiş, grup halinde müzik eşliğinde eğleniyor. İlerleyen saatlerde Levent Gönül de eşi Süheyla hanımla geldi. Oğlum Gökhan'ı da çağırıp bir süre eğlenenleri seyrettim.
ALAÇATI SOKAKLARINI GEZDİM
Sonra Alaçatı sokaklarına daldım. Gençlik yıllarımın Bodrum Barlar Sokağı'ndaki manzaralarının aynısı bugün Alaçatı sokaklarında yaşanıyor. Soylu Optik yerinde duruyor mu diye baktım, patron Halit işin başında. Bir şube daha açmış. Halit gezmeyi, yaşamayı sever. O'nunla bir Mardin seyahatim olmuştu Manisaspor'la. ‘Papağan' diye bir eğlence yerine gitmiştik. Çok güzel de bir gece geçirmiştik. Halit'e, "Papağanın dili olsa da söylese" dedim, "Başkan, papağanın yeri başka" dedi. Oğlum Gökhan'la sonra bir yere oturduk, nargile ve çaylarımızı içtik, gecenin ilerleyen saatlerinde de döndük.
MANİSA SICAĞIYLA KARŞILADI
Tatile gelenler Çeşme ve Alaçatı'nın pahalı olduğundan söz ediyor, "Eskiden böyle değildi" diyorlar. Onlara, "İstanbul sermayesini kazananların geldiği yerde fiyatlar uçar. Bodrum'da da, Göçek'te de öyle. Kendiniz pişirip, kendiniz yiyeceksiniz" dedim ve döndük Manisa'ya, sıcaklarla boğuşmaya…

ERTUĞRUL AYTAÇ

11 Temmuz 2016 Pazartesi | 1783 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

48

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

69

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

65

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks