26 Haziran 2019 Çarşamba - 13:04:29

SON DAKİKA

BAYRAMI FESTİVAL TADINDA YAŞADIK

ERTUĞRUL AYTAÇ

27 Nisan 2016 Çarşamba | 1182 Okunma
Manisa'da yoğun bir haftayı geride bıraktık. 23 Nisan törenleri ve Mesir Festivali'ni Nezih Varol'la adım adım takip ettim. 23 Nisan törenlerinde Cumhuriyet Meydanı'ndaydım. Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş tören açılışında konuşurken, Büyükşehir Belediye Başkanı'nın varlığını unuttu. Bilerek yaptığını düşünmek bile istemiyorum. Bu konuda bazen dikkatsizlik çeşitli yorumlara neden oluyor. İstikbalimizin geleceği çocuklarımızın 23 Nisan töreninde gösterilerini keyifle izledim, okudukları şiirleri yoğun duygularla dinledim.
KORTEJLE SULTAN CAMİİ'NE YÜRÜDÜM
Mesir Festivali için kentimize gelen yabancı konuklar onuruna Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün verdiği kokteyl ve yemeklere, Pazar günü de Mesir Korteji'nde yürüyüşe katıldım. Her Manisalının coşku içinde Sultan Camii'nden saçılan şifalı mesir macunlarını kapması için alanda olmasını çok arzu ettim. Ancak, eski, coşkulu, şifalı macun kapma törenine, haftalardır yapılan negatif propaganda nedeniyle halkımız çekindi, gelmedi. Aslında yüreklerini ortaya koyarak katılmaları gerekirdi, ama bu yıl böyle oldu. Kortejde yürürken Hasan Geriter ve diğer sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile birlikte yan yanaydım. Cumartesi günü kayınpederini kaybeden Hasan Geriter'i törenlere katıldığı için kutluyorum.
TÖRENE KATILANLARI KUTLARIM
Sultan Camii'nde geçmişe oranla alıştığımız kalabalık yoktu, ama şifalı macunu kapmak için bu şartlarda alana gelme cesaretini gösteren halkımızı da yürekten kutlarım. Mesir saçım töreninde her zaman olduğu gibi caminin kubbelerinden hocaların attığı macunu kapma yarışı eski günleri aratmayacak nitelikteydi. Milletvekillerimiz Hüseyin Tanrıverdi, Selçuk Özdağ, Erkan Akçay, Murat Baybatur'la macun kapma yarışında bulundum. Zaman zaman başımı, gözümü sakınarak mesir macunundan nasibimi alırken, Nezih Varol da o heyecanı objektifi ile görüntülüyordu.
HEYECAN DORUKTAYDI
Öyle veya böyle Manisa'nın yıllardır süren geleneksel mesir macunu şenlikleri ve saçım töreni yapıldı. Heyecan yine doruktaydı. Saçım töreni bitince Milletvekillerimizin de kaptığı mesirlerle fotoğraf çekildim.
Gelecek yıl normal şartlarda kutlanması dileği ile bir Mesir Festivali'ni daha geride bıraktık.

ERTUĞRUL AYTAÇ

27 Nisan 2016 Çarşamba | 1182 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

144

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

166

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

157

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks