20 Mart 2019 Çarşamba - 00:08:27

SON DAKİKA

BAYRAMDA DOSTLARLA NOSTALJİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

29 Haziran 2017 Perşembe | 2033 Okunma
Bayram süresince bol bol gazete okudum. Trafik çilekeşliğini bu bayram da yüzünü göstermişti. Çeşme'de öyle, Alaçatı sokaklarında bir kişi durdumu yürümekte sona eriyordu. Gökhan da aynı şeyi söyledi. Geceler Alaçatı'da gün ağardığında bitiyordu. Eğlence mekanlarında İstanbullular gönüllerince eğleniyordu. Gökmen ve Gökhan yanımızdan ayrılınca yalnızlık çöktü. Patırtıya gürültüye alışmıştık. Eşim Nermin hanıma "Baş başa yemek yiyelim" dedim. Benim yazlığın yüzde 90'ı Büyük Millet Meclisi'nde çeşitli dönemlerde milletvekilliği yapanlarla dolu. Zamanında Allah razı olsun milletvekili Faruk Saydam sayesinde oturduğum yazlığa sahip oldum. Site bayramda doluydu. Kale plajının restoranına gittik. Eşim Nermin hanımla, gümeş batmak üzereydi. Denizin dibindeki masamıza oturduk. Siparişleri verdik. Sohbet ediyoruz. Bir baktım uzun süredir göremediğim Dündar Çiloğlu ailesi ile birlikte yan masamıza geldi. Dündar Çiloğlu Manisa Seyahat'in sahibi idi. Ticaret odasında görev yaptı. Adalet Partisi'nde beraber çalıştık. Halil Yurtseven, Güngör Çalışır, Cengiz Yurtabekçi ile güzel hatıralarımız var. Bir süre sohbet ettik. O sırada Sosyal Sigortalar Hastanesi başhekimliğini yapan Dr.Cahit Suter bir grupla geldi. Onlar da diğer masaya oturdu. Cahit-Demet Suter'in misafirleri de doktordu. Levent-Filiz Ertan, Önder-Cansu Yücetürk çiftleri ile yemek yiyor. Eşim Nermin hanım, doktor Filiz-Levent Ertan'ı tanıdı. Onlar da masamıza geldi. Bir sohbet bir sohbet gecenin nasıl geçtiğini anlamadık. Eşim Nermin hanıma "Yemeğe gelmemiz iyi oldu" derken 1973 yıllarında CHP'nin Manisa Milletvekili Hasan Zengin eşi ile gelmez mi? Bir sevindim bir sevindim sormayın. Hasan Zengin ile yazlıkta komşuyuz. Gündüz elinde çapa ile bahçede çalışırken görmüştüm. Hasan-Gürsel Zengin çiftçinin masasına da konuk oldum. Siyaset üzerine konuştuk. Geceden keyif aldım. Eşim Nermin hanımla başbaşa yemek projemiz dostlarımızla tam bayram buluşması oldu.

ERTUĞRUL AYTAÇ

29 Haziran 2017 Perşembe | 2033 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

57

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

58

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

57

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks