26 Mart 2019 Salı - 09:21:11

SON DAKİKA

BAYRAMDA ÇEŞME VE ALAÇATI

ERTUĞRUL AYTAÇ

22 Eylül 2016 Perşembe | 1041 Okunma
9 günlük Kurban Bayramı'nı da geride bıraktık. Okullar açıldı. Herkes işine gücüne döndü. Bayramı eşim Nermin hanımla birlikte Çeşme Ildır'daki yazlığımda geçirdim. Uzun süreli bayram turizm açısından tatil beldelerine büyük canlılık getirdi. Çeşme ve Alaçatı da bütün otel ve pansiyonlar doluydu. 10 Eylül'de yazlığa gittiğimizde beraber başbaşa bir yemek yemek için sitemin restoranına gittik. Masaya oturduğumuzda Nermin hanım "Bugün evliliğimizin 45.yılı" dedi. "Biliyorum, onun için yemeğe getirdim" dedim. Yıllar ne çabuk geçiyor. Nermin hanımla 45 yıldır resmen beraberdik. Gençlik aşkınızı da katedeli 50 yılı buluyor. Bir ömrün yarısından fazlası eder. O gece bayram için gelen çeşitli dönemlerde milletvekilliği yapanlar da aileleri ile deniz kenarında yemek yiyordu. Hava güzel bir sonbaharın gecesiydi. Ay gökyüzünde karşımızda hilal gibi süslüyordu. Eşimle güzel bir gece geçirdik. Bayramda bol bol istirahat ve 5-6 gazete okuyarak geçirdim. Öğleden sonraları sevgili dostum Levent Gönül'ün Boyalık'taki otelin plajına gittim. Levent Gönül oğlu Mert ile çalışıyordu. Bayram onlar için önemliydi. Turizm mevsiminin son turlarıydı. Otelleri ve plaj doluydu. Yıllar sonra doğduğum Menemen Ulukent'teki arkabamla karşılaştım. Ali Gündar ile. Eski günleri yad ettik. İdris Şendil'le beraber olduk. Bir akşamüstü de Zafer Ünal başkanla birlikte oldum. Levent Gönül'le birlikte koyu bir sohbete daldık. Bayram tatili için Çeşme'ye gelen yazar çizer takımının yazılarını okudum. Hürriyet'ten Ertuğrul Özkök'te Alaçatı'da Ege temsilcisi Deniz Sipahi ile birlikteymiş. Alaçatı'yı anlata anlata köşesinde bitiremedi. Son yıllarda Alaçatı İstanbulluların mekanı oldu. Her gece dolup taşmış. Ben gitmedim. Ünlü televizyoncu Acun da oradaymış. Herkesin eğlence anlayışına saygılıyım. Ancak ben Alaçatı'nın ballandıra ballandıra anlatılan yanını hiç hissetmedim. Restoranlar, eğlence yerleri bayramla birlikte fiyatlarını tavan yapmışlar. Şikayetçi olanlar da var. Umursamayanlar da İstanbul'da paranın bolca kazanıldı yer. Elbette Alaçatı'yı seçmişlerse tatilin bedelinin de ne olduğunu bilerek geliyorlar. Ege Bölgesi'nde kazanılan para ile Alaçatı'da yemek ve eğlence tuzlu gelir. Çeşme de turizm mevsimi kısa, mekanların kiraları da yüksek. Çeşme'de bayramda bizim gibiler kumru bile yiyemez. O zaman herkes ayağını yorganına göre uzatacak.

ERTUĞRUL AYTAÇ

22 Eylül 2016 Perşembe | 1041 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ OLACAK
GÜNDEM
Manisa'yı savunma sanayinin merkezi yapacak adımlardan biri olan 'Savunma Sanayine Yön Verecek İşletmelerin Nitelikleri Geliştirilmesi' projesi başladı
25.3.2019

132

KULA HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU
GÜNDEM
Kula Belediyesi tarafından, 16 bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve 2 bin 370 küçükbaş ve 140 büyükbaş hayvan kapasiteli modern canlı hayvan pazarı tören ile hizmete açıldı.
25.3.2019

130

BARAJLAR DOLDU
GÜNDEM
2018'in son aylarında, su seviyesi bir hayli düşen barajlar, son yağışlarla birlikte doldu
25.3.2019

124

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks