20 Mart 2019 Çarşamba - 00:40:04

SON DAKİKA

BAYRAM MUTLULUĞU

ERTUĞRUL AYTAÇ

28 Haziran 2017 Çarşamba | 736 Okunma
Bayramlar artık seyahatnameye döndü. İki bayramın da yaza gelmesinin de rolü büyük. Ben de bu modaya uydum. Bayramı Çeşme Ildır'daki yazlığımda geçirdim. İki oğlum Gökmen ve Gökhan arife gününde geldiler. Beraberce bayramın birinci günü akşamına kadar bizlerdeydi. Nermin hanım çocukları ve torunları görünce yüzünden gülücükler eksik olmuyor. Gökhan'la, Levent ve oğlu Mert'in Boyalık'taki Rooms Otel'e gittik. Torun Ertuğrul dedesi gibi gezmeyi seviyor. Salıncaklara bindirdim, hayatımda hiç yapmadığımı yaptım. Torun Ertuğrul'u salıncakta salladım. Bayramda aile bireyleri ile birlikte olmak bayram mutluluğunu yaşatıyor. Bu bayram damadım Serdar, kızım Sinem ve torunlarım Ecem ve Zeynep İstanbul'daydı. Oradan arayıp bayramımızı kutladılar. Bir bayramı da rahmetli annemle birlikte geçirmiştik. Yıllar çabuk geçiyor. Oğlum Gökhan'a sordum "Bu bayram buluşması ne zamandı?" diye. "Baba 5 yıl oldu" dedi. Oğlum Gökhan Alanya'ya gitti. Gökmen de eşinin ailesiyle bayramlaşmak için Ayvalık'a. Bayramda 3 torun olunca gürültü patırtı da oluyor. Ama en çok Ertuğrul hareketli. Dünürüm Rüştü bey Alanya'dan bayram için aradığında torunumuzun otelin altını üstüne getirdiğini söyledi. Çeşme Ildır'daki milletvekilleri sitesindeki yazlığımda bu bayram da evin neşeleri torunlar oldu. Manisa'daki dostlarımla da sık sık görüştüm. Benim iddia müdürüm Mehmet "Manisa bombaş sıcaklar yakıyor" dedi. Bizim gazeteden Genel Yayın Yönetmeni Ertan Korkmaz Kuşadası'nda, Yazı İşleri Müdürü Esra Kale Dikili'de bayramı geçiriyordu. Çeşme başta olmak üzere Ege ve Akdeniz sahilleri turizm açısından doluluk oranları bayramda zirve yapmıştı. Dürümcü Mehmet, Tekirdağ'da bayramı ailesi ile geçirirken, ekonomist Hikmet Oray Yalçın ve ailesi Antalya Finike'de yatında bayramın keyfini çıkarıyordu. Bayram hatıralarımı yazmaya devam edeceğim.

ERTUĞRUL AYTAÇ

28 Haziran 2017 Çarşamba | 736 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BÜYÜKŞEHİR ÖRENCİKLİ ÜRETİCİLERİN YANINDA
GÜNDEM
Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.
19.3.2019

63

DEV SPOR KOMPLEKSİ MANİSALILARI BEKLİYOR
GÜNDEM
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün girişimleriyle uzun yıllardır atıl durumda bulunan Sümerbank arazisi üzerinde projelendirilen Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi, Manisalı konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
19.3.2019

64

SARUHANLI DOĞALGAZA KAVUŞTU
GÜNDEM
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde Aksa Doğalgaz tarafından döşenen doğalgaz dağıtım hatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
19.3.2019

63

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks