18 Haziran 2019 Salı - 07:55:24

SON DAKİKA

BASKETBOL OSKARLARI ÖDÜLLERİNİN ARDINDAN

ERTUĞRUL AYTAÇ

6 Eylül 2018 Perşembe | 763 Okunma


Hafta başında Avni Erboy’un başkan olduğu Basketbol Adamları Derneği’nin geleneksel hale getirdiği ‘Basketbol Oskarları’ ödül törenine katıldım. Bornova Belediyesi Dramalılar Köşkü’nde bir tören yapıldı. Görkemli törene Olay Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertan Korkmaz, Yazı İşleri Müdürü Esra Kale, Spor Müdürü Gökhan Aytaç’la katıldık. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Basın Danışmanı Cihad Taysi, Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Gökmen Aytaç’la birlikte törene katılanlar arasındaydı. Dernek Başkanı Avni Erboy, gazetecilik mesleğinin iyi koşullarda yapıldığı dönemlerde Yeni Asır ve Hürriyet Gazetesi’nin spor bölümlerini yöneten yıldız bir gazeteciydi. Onunla 50 yıllık meslek yaşamımızı birlikte geçirdiğimiz yıllar oldu. Törende Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın dediği gibi Avni Erboy’un spora katkısı büyük olmuştur.

Bornova Belediyesi’nin Dramalılar Köşkü’ndeki törende Karşıyaka Kaymakamı son kararname ile Kuşadası Kaymakamı olan Sadettin Yücel, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla, Akhisar Belediyespor Başkanı Hüseyin Eryüksel, Ramiz Köfte’nin sahiplerinden Birtan Taşkınlar, eski hakem Ömer Soysal, gazeteci Kenan Molla, Basketbol Adamları’nın töreninde Başkan Avni Erboy ve yönetimini yalnız bırakmıyorlardı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e jüri onur ödülüne layık görmüştü. Başkan Ergün bir süredir şiddetli bel ağrıları nedeni ile tedavi gördüğü için törene katılamadı. Ödülünü almak için Belediyespor yönetim kurulu üyesi oğlum Gökmen Aytaç’ı görevlendirmiş. Onur ödülünü Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel takdim etti. Başkan Ergün adına oğlum Gökmen de bir konuşma yaparak teşekkür etti.

Basketbol dalında dağıtılan ödüllerden sonra 2017 spora katkı ödüllerine geçildi. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla ile birlikte ben de bu dalda ödüle layık görüldü. Ödülümü Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hamamcılar’dan aldım. Bu yıl bırakacağım cemiyet başkanlığı görevi öncesi Basketbol Adamları Derneği Başkanı Avni Erboy ve yönetiminin bu jestine teşekkürlerimi sunuyorum.

Ödül töreninde Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla ile bol bol sohbet ettik. Karşıyaka Başkanı Akpınar “Ertuğrul abi hiç değişmemişsin. Yeni Asır’da ki yazılarını keyifle okuyordum. Maşallahın var” dedi. Karşıyaka Belediye Başkanı ile en son Çeşme’de bir düğünde beraber olmuştuk. Bornova Başkanı Olgun Atilla ile tanışıklığımız çok öncelere dayanır. Sohbet sırasında Hasan Çoksöyler’in de kulaklarını çınlattık. Güzel bir ödül töreni oldu. Emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

6 Eylül 2018 Perşembe | 763 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

128

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

128

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

223

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks