19 Mart 2019 Salı - 07:28:47

SON DAKİKA

BAŞKENT"TE MECLİS"İ GÖRMEK GEREKİR

ERTUĞRUL AYTAÇ

31 Ekim 2016 Pazartesi | 818 Okunma
Başkent'e eskiden sık giderdim. Hatırladığım kadar en son Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'le gitmiştim, ödül töreni için. 15 Temmuz öncesi. AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler'le ben 15 Temmuz gecesi Yunan'ın bile yapmadığını yapan hainlerin bombaladığı Meclis'i geziyoruz. O gecenin dehşetinin yaşandığı Meclis'te hasar gören yerleri. Murat Baybatur anlatıyor. Olay gecesi milletvekillerinin bulunduğu bölümün hemen yanına düşmüş bombalar. Emekli havacı bir generalin söylediklerini naklediyor. Baybatur, "Başkan, bombanın düştüğü yer burası. 10 metre ilerideki salonda milletvekili arkadaşlarımız Meclis çalışmalarını sürdürüyorlar. Milimetrelik bir şaşma olmuş. Havacı generalin anlattığına göre. Yoksa en az 60-70 milletvekili arkadaşımızın hayatlarını kaybetmeleri hiçten bile değildi." Ben de, "Allah korumuş" dedim. Meclis'in dev avizeleri tuz buz olmuş. Şimdi yenisini aynı değerde bulunursa takılacak. Bahçeye çıkıyoruz, oraya düşen bombanın açtığı çukura doğru. Manisalı avukat Şerafettin Kabakçı ile karşılaşıyoruz. Hep beraber orayı da görüyoruz. 15 Temmuz darbe teşebbüsünü ‘tiyatro gibi darbe' diye nitelendiren, Ege sahilinde yaşayan bir kısım aydınların meclisi görmelerini tavsiye ederim. Kordon'da içki içmeye benzemiyor. Gelsinler görsünler, belki düşüncelerinden vazgeçerler. Ülkemiz felaketten dönmüş. Bıraksınlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığını. Ülke elden gidiyormuş. Bugün bu darbeyi yapamayanlardan hesap sormaya çalışan savcı ve hakimlerimize yardımcı olalım.Devletin kurumlarına sızan FETÖ'cülerin temizlenmesi için. Ufak tefek yanlışlıklar olacak elbette. Hukuk ve devletimiz yanlışları düzeltmesini bilir.

ERTUĞRUL AYTAÇ

31 Ekim 2016 Pazartesi | 818 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

RUHLARINIZ ŞAD OLSUN!!
GÜNDEM
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Manisa'da anma programları gerçekleştirildi
18.3.2019

128

ADD, ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ İÇİN LOKMA DÖKTÜRDÜ
GÜNDEM
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Manisa Şubesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. yılında, Çanakkale şehitleri ve vatan savunmasında hayatını kaybeden tüm şehitlerin anısına lokma döktürdü.
18.3.2019

120

DEVLET BAHÇELİ KENDİ ADINI TAŞIYAN KAVŞAKTAN GEÇTİ
GÜNDEM
Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen görkemli açılış töreninde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin adını taşıyan modern kavşağın da resmi açılışı yapıldı
18.3.2019

123

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks