17 Haziran 2019 Pazartesi - 10:20:14

SON DAKİKA

BAŞKANLARIN SEVGİ ÇEMBERİ BÜYÜYOR

ERTUĞRUL AYTAÇ

11 Aralık 2015 Cuma | 1171 Okunma
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi'nin Lezzet-i Sefa'da buluşmasının meyvelerini toplamaya başladık. Günlerdir gündemi meşgul eden ‘Billboard Krizi' de uzlaşma yolu ile çözüldü. Şehzadeler Belediye Başkanı Çelik'in Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün'ü iade-i ziyaretinin toplum tarafından olumlu yorumlarını duymak da beni mutlu ediyor. Manisa bizim, birlik-beraberlik içinde çözülemeyecek hiçbir sorunumuz yok. Son Meclis toplantısında bu durumun izleri görülüyor.
ERGÜN, TİCARİ YAŞAMA YİNE DAMGA VURUYOR
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yine Manisa'nın ticari yaşamına damgasını vuracak bir projeyi açıkladı. Bülent Kar döneminde Belediye binası olarak ihaleye çıkarılan, Cengiz Ergün tarafından uygun görülmediği için iptal edilen Saruhan Otel karşısındaki arsaya ‘Manisa Prime' adlı otel ve alış-veriş merkezi projesinin Meclis toplantısında tanıtımı beni heyecanlandırdı. Projenin büyük bir titizlikle hazırlandığı belli oluyor. İyi düşünülmüş, hayata geçirildiğinde Büyükşehir'e yakışır bir merkez olacağından şüphem yok. Arsa üzerindeki ufak tefek sorunun da Başkan Ergün tarafından hakkaniyetle çözüleceğinden eminim. Halis Teker de mağdur edilmesin. Eskilerin değimi ile bu güzel proje yapılırken göze gelmesin…
CEMİYET KONGREMİZİ DE YAPTIK
Üç yılda bir gerçekleşen Manisa Gazeteciler Cemiyeti kongresini Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu'nda birlik beraberlik içinde yaptık. Cemiyet üyelerinin büyük çoğunluğunun katıldığı kongrede Haşim Ağar Divan Başkanlığı'na seçilirken, Metin Gökalp, Bilal Demir ve Bülent Dal kongrenin yönetiminde görev aldılar. Duayen köşe yazarları Nejat Tokbay, Mümin Özkasap, Gürkan Ertaş, Ergun Onarır, Metin Gökalp her kongrede olduğu gibi camiayı yalnız bırakmadı. Kongrede ekibime maddi-manevi destek veren başta Üç-El'in sahibi Rıfat Sarı olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler, MESOB Başkanı Hasan Geriter, Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, Dr. Hikmet Oray Yalçın, Ahmet Erken ve diğer dostlarıma teşekkür ederim. Manisa medyası olarak bir kez daha birlik ve beraberliğimizi gösterdik, sevgi çemberimizi büyüttük.
ESMA TEYZENİN ÇİÇEK JESTİNİ UNUTMAYACAĞIM
Bu güzel günde beni daha da mutlu eden Demirci ve Gördes ekibine, nazik düşünceleri nedeniyle sevgi ve saygılarımı sunarım. Demirci Halıkent Gazetesi'nin sahibi 84 yaşındaki Esma Erdem teyzenin bana taktim ettiği çiçeğin hatırasını hiçbir zaman unutmayacağım. Sağ olun, var olun.
YAŞAR COŞKUN HOCAYA HAYIRLI OLSUN
Ben kongre çalışmalarını sürdürürken toplanan Büyükşehir Meclisi'nde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yapan, sonrasında MHP'den Milletvekili adayı olan Yaşar Coşkun hocam, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanlığı görevine belediye meclisinin oybirliğile atanmış. İyi bir eğitimci de olan Yaşar hocamı kutlar, sevincini paylaştığımı belirtirim.
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün her şeyin zamanını iyi bilir.

ERTUĞRUL AYTAÇ

11 Aralık 2015 Cuma | 1171 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

82

BÜYÜKŞEHİR'İN ÇEVRECİ YATIRIMLARI GEDİZ'İ KORUYOR
SIYASET
MASKİ şuana kadar 118 milyon metreküp evsel nitelikli atıksuyu arıtarak sağlıklı bir şekilde Gediz ve Bakırçay'a deşarj etti
16.6.2019

85

ÖĞRENCİLERDEN HAYAT KURTARAN PROJE
SIYASET
Danışman öğretmenleri Mehmet Horozoğlu'nun lise yıllarında sobadan sızan karbonmonoksit gazı zehirlenmesinden etkilenen iki öğrenci, 4 aylık bir çalışmanın sonucunda hayat kurtaran bir projeye imza attı.
16.6.2019

94

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks