19 Haziran 2019 Çarşamba - 09:58:51

SON DAKİKA

BAŞKAN ERGÜN YENİ PROJELERİNİ ETV'DE DE ANLATTI

ERTUĞRUL AYTAÇ

26 Kasım 2015 Perşembe | 1248 Okunma
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün yeni projelerini ETV'de de Erdinç Yumrukaya'nın konuğu olduğu programda anlatmaya devam ediyor. ‘Gündem Özel' adlı programda Başkan Ergün, 17 ilçede kurulan Koordinasyon Merkezleri ile bundan sonra 900 mahalleye hizmetlerin hızlı bir şekilde götürüleceğini belirtti. 2016'nın önemli projelere imza atılacak yıl olacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MABEM'den 7 bin öğrenciye eğitim verildiğini de açıkladı.
SORULARA AÇIKLIK GETİRDİ
Erdinç Yumrukaya sordu, Başkan Ergün açık bir dille cevap verdi. Her zaman olduğu gibi Başkan Ergün belediyecilik konularına hakim. Uçan kuştan haberi var. Gündemi takip ediyor. Manisa'nın kanayan yarası imar sorununu çözmek için çaba sarf ediyor. Her zaman söyledim ve yazdım; hizmet konusunda her mantıklı projede uzlaşmak gerekiyor. Bu ortamın olacağı günleri görüyorum. 3 yıldan biraz fazla bu süreyi iyi değerlendirelim. Büyükşehir'e yakışan bir Manisa yaratalım.
VİZYON KABİNESİ GÖREVDE
Türkiye Cumhuriyeti'nin 64'üncü Hükümeti, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kuruldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayından sonra Başbakan Davutoğlu basının karşısına çıkarak kabine üyelerini açıkladı. Medyanın büyük bir kısmı da kurulan hükümete ‘Vizyon Kabinesi' adını taktı. Yeni hükümet, anında, sınırımızı ihlal eden Rus uçağının vurulma krizi ile karşılaştı. Yeni kabine üzerinde değerlendirme ve yorumlar yapılacakken, Rus krizi her şeyin önüne geçti. Önümüzdeki günlerde ne olup biteceğini hep beraber izleyeceğiz. Ülkemizi rahat bırakmıyorlar. Ortadoğu'da istikrar içinde büyüme çabası gösteren Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni rahat bırakmıyorlar. Suriye bataklığına sürüklemek istiyorlar. Düşmanımız çok, sevenimiz az. Bu ülkeyi yönetmek gerçekten zor. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve kabinesine Allah kolaylık versin. Rusya ile giden iyi ilişkilerimize taş kondu.
UYUMLU BİR KABİNE KURULDU
Gelelim 64'üncü Hükümetin kabinesine… 1 Kasım seçimlerinden zaferle çıkan, tek başına hükümet kurma sayısını parlamentoya yansıtan AK Parti'de Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kafa kafaya vererek uyumlu bir kabineyi ortaya çıkardıkları görülüyor. Kabinede sürpriz sayılacak isimler yok gibi. Olmasını bekleyenlerin ülkeyi yöneten liderlerin yapısından bihaber olduğunu düşünüyorum. "Dereden geçerken at değiştirilmez" diye bir söz var. Millet sandıktan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir kez daha "Bu ülkeyi sen yönet" diye güvenoyu verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Başbakan Davutoğlu ile baş başa oturarak 1 Kasım seçimlerinde yüksek oy alınan iller de gözetilerek 23 Bakanlıkta görev alacak isimleri belirledi.
KABİNEDE MANİSA YER ALMALIYDI
Bu kabinede 5 Milletvekili çıkaran Manisa yer alamadı. Selçuk Özdağ ve Recai Berber'den birinin Bakan olması isteniyordu. Pazartesi günü telefonla Başkent kulislerinde ‘Ne var, ne yok?' öğrenmek için görüşmeler yaptım. Salı günü kabinenin açıklanacağının belli olduğunu öğrendim. Hani, "Herkesin derdi kırmızı pabuç" derler ya, ben de Başbakan Davutoğlu'nun kabinesinde Manisalı var mı, yok mu, araştırdım. Gün boyu yaptığım telefon görüşmelerinde Bakanlar Kurulu'nda Manisa'dan Bakan olmadığını öğrendim. Yazmamayı da yeğledim. Kaynak sağlamdı, ama siyasette 24 saat uzun bir süre, ne olur, ne olmaz diye bekledim. Kabine Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklandığında durum netleşti. Ege Bölgesi'nden İzmir ve Denizli illerinin Bakanı vardı. Bu illerin içinde Manisa olmalıydı. Bugüne kadar Manisa kurulan çeşitli hükümetlerin çoğunda Bakanlık görevine atanan siyasetçilerle doluydu. AK Parti İktidarı dönemlerinde bunu Bülent Arınç ile görmüştük. Elbette takdir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nundur. Böyle uygun görmüşler. Manisa olarak içimiz buruk mu? Buruk. Selçuk Özdağ'ın Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapması tesellimizdir.
Ülkemizin dağ gibi büyük sorunları karşısında Başbakan Ahmet Davutoğlu öncülüğündeki Hükümete başarılar diliyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

26 Kasım 2015 Perşembe | 1248 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

235

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

220

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

318

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks