26 Mart 2019 Salı - 09:21:41

SON DAKİKA

BAŞKAN ERGÜN GÜNDEMİ BELİRLİYOR

ERTUĞRUL AYTAÇ

6 Mart 2017 Pazartesi | 817 Okunma
Bir haftadır Manisa gündemini Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün belirliyor. Cumhurbaşkanı'nın gelişi ile ön plana çıkan Başkan Ergün hizmet seferberliğini hızlandırırken yapımı devam eden Manisa'nın en büyük sorunlarından biri olan çöp sorununu çözerek tesisleri de yerinde inceledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a makamında brifingle veren Başkan Ergün popülerliğini sürdürüyor. Cumhurbaşkanı'nın ziyaretinde beraberdik. Ergün'ün Manisa'ya yaptıklarını anlatan sunumu bittikten sonra Cumhurbaşkanı ile fotoğraf çekilmeye gelmişti. Başkan Ergün belediye başkanları ile birlikte iken Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve ben de kareye girmiştim. Daha sonra ben de Cumhurbaşkanı ile fotoğraf çekilmeyi arzu edince Başkan Ergün Cumhurbaşkanına "Gazeteciler Cemiyeti Başkanı efendim" dedi. Ben de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte köşkün fotoğrafçısına poz verdik. Yunus Emre Belediye Başkan Yardımcısı Ramiz Şiyak da benden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanına geldi. Çekilen fotoğraflar Başkent'ten yeni geldi. Ben de paylaşıyorum. Başkan Cengiz Ergün geçen hafta içinde merkezde esnaf ziyaretlerinde bulunmuş. Ben de gazetelerden görmüştüm. Kuyumcular Çarşısı'na ve Hatuniye Cami'nin etrafındaki esnaflara uğradım. Beni gören Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün ziyaretlerini ballandıra ballandıra anlatıyordu. Büyük başkanın halkın içinde gezinmesi esnaf arasında büyük yankı uyandırmış. Şapkacı Fethi'nin oğlu futbolcu Metin'in fötr şapka hediye etmesini herkesten dinledim. Bundan sonra Başkan Ergün'ün Manisa merkezinde çarşı pazar ve esnaf ziyaretlerini sıklaştıracağını öğrendim. Kışın soğuk yüzünü bahar havası ısındıracak günler yakında. O zaman sokaklarda gezmek ve ziyaretler daha güzel bir havada geçer. Büyük Başkan Cengiz Ergün her zaman plan ve program çerçevesinde hareket eder. Kış çalışmaları sona erdi. Hizmeti zorunlu olan projelerin yapımı da bitti. Şimdi temel atma ve biten projelerinin halka açma zamanı. Başkan Ergün önümüzdeki aylarda bunları yapacak. Halkla kucaklaşma ziyaretlerine de devam edecek. Başkan Ergün'ün halk katmanları arasında karşılığı çok fazla. Baksanız ya başkanın esnafla buluşmasından vatandaşın ne kadar mutlu olduğunu onlardan dinledim. Büyük başkan sen işini bilirsin.

ERTUĞRUL AYTAÇ

6 Mart 2017 Pazartesi | 817 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ OLACAK
GÜNDEM
Manisa'yı savunma sanayinin merkezi yapacak adımlardan biri olan 'Savunma Sanayine Yön Verecek İşletmelerin Nitelikleri Geliştirilmesi' projesi başladı
25.3.2019

132

KULA HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU
GÜNDEM
Kula Belediyesi tarafından, 16 bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve 2 bin 370 küçükbaş ve 140 büyükbaş hayvan kapasiteli modern canlı hayvan pazarı tören ile hizmete açıldı.
25.3.2019

130

BARAJLAR DOLDU
GÜNDEM
2018'in son aylarında, su seviyesi bir hayli düşen barajlar, son yağışlarla birlikte doldu
25.3.2019

124

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks