20 Ocak 2019 Pazar - 22:14:05

SON DAKİKA

BABADAN ÇAĞ KEBABI ARTIK MANİSA"DA…

ERTUĞRUL AYTAÇ

10 Haziran 2016 Cuma | 1830 Okunma
Geçtiğimiz hafta sonuna doğru güzel bir mekanın açılış seremonisi için işletme sahiplerinden davet aldım. ‘Manisa'da Bir Çağ Açtık' sloganının da üzerinde yazılı olduğu davetiye, zaten gideceğim mekanın kalitesini ortaya koyuyordu. Erzurumlu iki kardeş, Mehmet ve Saffet Atiş, uzun yıllar İzmir'in birçok ilçesinde bu işi yapıyorlar ve iyi de bir namları var. ‘Babadan' hepinizin yakından duyduğu ve hatta gittiğiniz, gördüğünüz bir mekan. İşte Atiş kardeşler siz uzaklara gitmeyesiniz diye, şimdi Manisa'da bir şube açtı ve hizmeti ayağımıza kadar getirdi. Ben de davete icabet ederek Babadan Manisa Şubesi'nin açılışına Nezih Varol'la birlikte gittim.
ORTAM GÜZEL, HİZMET MÜKEMMEL
Babadan'a geldiğimizde işletme sahipleri ve yetkilileri bizi kapıda karşıladı. Açılışın kurdele kesimi sırasında dua okuyacak hoca, hem hafız, hem de Hatip olan, kendisini çok sevdiğim, bana da saygıda hiçbir kusur göstermeyen İzmir Karşıyaka Camii İmamı Sırrı Özdemir'di. O da yanımıza gelip, sağ olsun bizi başköşeye davet etti. Önce etrafı dolaşarak mekanı gezdim. Temizlik desen temizlik, kalite desen kalite, bir de geniş mekan, çocukların oyun alanı dahi düşünülmüş, daha ne olsun? Babadan, geniş iç hacmi, toplantılara özel bölümleri, otantik yer sofrası, ferah camekanlı dizaynı ve çocuk oyun alanıyla bütün dikkatleri üzerine çektiğinden katılım da bir o kadar fazlaydı.
TV KANALINA KONUŞTUM
Ben tam Babadan'ı gezerken yanıma bir TV kanalının muhabir ve kameramanı geldi, düşüncelerimi sordu. O ana kadar her yeri gezip gördüğümden tüm izlenimlerimi anlattım. Yukarıda sizlere anlattığım her detayı Ege bölgesindeki tüm vatandaşlar benim görüntümle izledi, belki siz de televizyonlarınızdan görmüşsünüzdür. Tabi sırada lezzeti tatmak vardı, kurdele kesim töreni ve duaların okunmasının ardından davetliler yemeğe alındı.
ERZURUM YEMEKLERİNİ TATDIM
Yepyeni bir vizyonla Keçiliköy'deki mekanında Erzurum lezzetlerini Manisalılarla buluşturan Babadan'ın sahipleri Atiş kardeşler gerçekten bu işi biliyor. Burada yalnız çağ kebabı değil, Erzurum yöresinin eşsiz yemekleri de isteğe göre sunuluyor. Erzurum yemeklerinin içinde en önemlisi olan Çağ Kebabı, İspir Kuru Fasulye ve Kadayıf Dolması'nın sadece ülkemizde değil, tüm Dünya'ya beğenildiğini ve ciddi bir seven kitlesinin bulunduğunu ifade eden Atiş kardeşler, bu müthiş lezzetlerin doğru ellerde hazırlanarak müşterisiyle buluşması gerektiğini de bana ifade ettiler.
Artık Ramazan ayındayız. Babadan, iftar açmak isteyenler için hem lezzetli yemekleri, hem de hizmet kalitesiyle tam size göre bir yer. En kısa zamanda orucumu orada bozmayı düşünüyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

10 Haziran 2016 Cuma | 1830 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

AMBALAJLARDA DEPOZİTO DÖNEMİ
GÜNDEM
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Antalya'da düzenlenen '2023e Doğru Türkiye'de Çevre ve Şehirciliğin Geleceği İstişare Toplantısı'nın sonuç bildirgesini açıkladı
20.1.2019

39

CUMHUR İTTİFAKI'NIN ADAYI CENGİZ ERGÜN
GÜNDEM
AK Parti, Manisa'nın ilçelerinde adaylarını açıkladı. Cumhur İttifakı görüşmelerinden bu yana konuşulan ancak resmiyete dökülmeyen Cengiz Ergün açıklaması da kamuoyuna duyuruldu
20.1.2019

26

AK PARTİ MANİSA ADAYLARINI AÇIKLADI
GÜNDEM
AK Parti merakla beklenen Manisa kararını açıkladı. Cumhur ittifakı kapsamında, 2014 belediyeleri aynı şekliyle korunacak. Buna göre Büyükşehir ile birlikte 6 ilçe MHP'ye bırakıldı
20.1.2019

86

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks