26 Haziran 2019 Çarşamba - 13:06:08

SON DAKİKA

BABADAN ÇAĞ KEBABI ARTIK MANİSA"DA…

ERTUĞRUL AYTAÇ

10 Haziran 2016 Cuma | 2260 Okunma
Geçtiğimiz hafta sonuna doğru güzel bir mekanın açılış seremonisi için işletme sahiplerinden davet aldım. ‘Manisa'da Bir Çağ Açtık' sloganının da üzerinde yazılı olduğu davetiye, zaten gideceğim mekanın kalitesini ortaya koyuyordu. Erzurumlu iki kardeş, Mehmet ve Saffet Atiş, uzun yıllar İzmir'in birçok ilçesinde bu işi yapıyorlar ve iyi de bir namları var. ‘Babadan' hepinizin yakından duyduğu ve hatta gittiğiniz, gördüğünüz bir mekan. İşte Atiş kardeşler siz uzaklara gitmeyesiniz diye, şimdi Manisa'da bir şube açtı ve hizmeti ayağımıza kadar getirdi. Ben de davete icabet ederek Babadan Manisa Şubesi'nin açılışına Nezih Varol'la birlikte gittim.
ORTAM GÜZEL, HİZMET MÜKEMMEL
Babadan'a geldiğimizde işletme sahipleri ve yetkilileri bizi kapıda karşıladı. Açılışın kurdele kesimi sırasında dua okuyacak hoca, hem hafız, hem de Hatip olan, kendisini çok sevdiğim, bana da saygıda hiçbir kusur göstermeyen İzmir Karşıyaka Camii İmamı Sırrı Özdemir'di. O da yanımıza gelip, sağ olsun bizi başköşeye davet etti. Önce etrafı dolaşarak mekanı gezdim. Temizlik desen temizlik, kalite desen kalite, bir de geniş mekan, çocukların oyun alanı dahi düşünülmüş, daha ne olsun? Babadan, geniş iç hacmi, toplantılara özel bölümleri, otantik yer sofrası, ferah camekanlı dizaynı ve çocuk oyun alanıyla bütün dikkatleri üzerine çektiğinden katılım da bir o kadar fazlaydı.
TV KANALINA KONUŞTUM
Ben tam Babadan'ı gezerken yanıma bir TV kanalının muhabir ve kameramanı geldi, düşüncelerimi sordu. O ana kadar her yeri gezip gördüğümden tüm izlenimlerimi anlattım. Yukarıda sizlere anlattığım her detayı Ege bölgesindeki tüm vatandaşlar benim görüntümle izledi, belki siz de televizyonlarınızdan görmüşsünüzdür. Tabi sırada lezzeti tatmak vardı, kurdele kesim töreni ve duaların okunmasının ardından davetliler yemeğe alındı.
ERZURUM YEMEKLERİNİ TATDIM
Yepyeni bir vizyonla Keçiliköy'deki mekanında Erzurum lezzetlerini Manisalılarla buluşturan Babadan'ın sahipleri Atiş kardeşler gerçekten bu işi biliyor. Burada yalnız çağ kebabı değil, Erzurum yöresinin eşsiz yemekleri de isteğe göre sunuluyor. Erzurum yemeklerinin içinde en önemlisi olan Çağ Kebabı, İspir Kuru Fasulye ve Kadayıf Dolması'nın sadece ülkemizde değil, tüm Dünya'ya beğenildiğini ve ciddi bir seven kitlesinin bulunduğunu ifade eden Atiş kardeşler, bu müthiş lezzetlerin doğru ellerde hazırlanarak müşterisiyle buluşması gerektiğini de bana ifade ettiler.
Artık Ramazan ayındayız. Babadan, iftar açmak isteyenler için hem lezzetli yemekleri, hem de hizmet kalitesiyle tam size göre bir yer. En kısa zamanda orucumu orada bozmayı düşünüyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

10 Haziran 2016 Cuma | 2260 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

144

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

166

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

157

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks