19 Haziran 2019 Çarşamba - 09:57:33

SON DAKİKA

AYAĞIM ANKARA, KULAĞIM MANİSA"DA…

ERTUĞRUL AYTAÇ

11 Mayıs 2016 Çarşamba | 1519 Okunma
İki gündür Başkent Ankara'dayım. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) Genel Kurulu'na katılmak için gitmiştim, ancak Başkent siyaseti her şeyin önüne geçiyor. AK Parti Genel Başkanlığı için her geçen gün Binali Yıldırım ismi ön plana çıkıyor. Ankara izlenimlerimi geniş bir şekilde yazmaya yarından itibaren başlayacağım.
ERGÜN'ÜN SUNUMU MUHTEŞEM OLMUŞ
Salı günü Başkent'e giderken Manisa'da da Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün 7 yıllık icraatlarını sunum toplantısı vardı. 200 sayfalık icraatlarını anlattığı sunumunda Başkan Cengiz Ergün'ün formda olduğunu öğrendim. Sunum toplantısına katılanlar Manisa'dan beni arayarak, Başkent'te olduğum için güzel bir sunumu kaçırdığımı söylediler. Benin Başkent programım 1 ay öncesinden belliydi, bu nedenle Başkan Ergün'ün sunumuna katılamadım, ama izlenimleri öğrendim. Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi'ndeki sunum iyi organize edilmiş. 7 yıldır yapılan icraatlar da Ergün tarafından akıcı bir dille anlatılmış.
O MANİSA'YI, MANİSA O'NU SEVİYOR
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün, Manisa'nın büyükşehir olma süreci ve geçen 2 yılda ortaya koydukları projeleri anlattığı sunumunda Manisa'nın MHP'li ilçe belediye başkanları ile sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri de bulunmuş. Başkan Ergün'ün en önemli vurgusu ise Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin hiçbir ayrım yapmadan tüm Manisa'yı kucaklayacağı mesajı olmuş. Ergün, 17 ilçeye de vatandaşların mutluluğu ve ihtiyaç duyduğu proje ve hizmetleri ulaştırmanın çabası içinde olduklarını, bundan sonra da bu düşünceyle hizmet üreteceklerini söylemiş. Zaten Ergün vatandaşın sevgisini, sempatisini de bu bakış açısıyla kazanıyor.
HERKES ORADAYMIŞ
Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin 2 yıllık hizmetlerinin anlatıldığı Kültür Merkezi Lale Salonu'nda gerçekleşen ‘Cengiz Ergün'le 7, Büyükşehirle 2'nci Yıl' adlı bilgilendirme toplantısında Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Genel Sekreter Halil Memiş, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanları Azmi Açıkdil, Yaşar Coşkun, Genel Sekreter Yardımcıları Fuat Uzun, Aytaç Yalçınkaya, Yılmaz Gençoğlu, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları Erdal Nohutçu, Mahmut Bilgen, Şehnaz Başaran, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Ülkü Ocakları İl Başkanı Murat Yörük, milletvekilliği de yapan Faruk Saydam ve Mustafa Enöz de varmış.
YOKLUKTAN VARLIĞA
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, borçlu belediyeden rekorlar belediyesine ulaştıklarını anlatarak başladığı sunumunda Manisa'nın 2012 yılının Aralık ayında çıkan yasayla büyükşehir olduğunu hatırlatarak, seçimlerde şahsına Manisa'nın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatını bahşeden hemşerilerine teşekkür etmeyi de ihmal etmemiş. "Oy verse de, vermese de tüm kardeşlerimden Allah razı olsun" diyen Başkan Cengiz Ergün, elektriklerin kesildiği, alacaklıların kapıya dayandığı bir belediyeyi elinde bulduğunu, hemen kolları sıvayarak söz verdiği gibi şeffaf ve hesap verebilir bir yönetimle ekonomik durumu düzelttiğini anlatmış. Ergün, haksız kazanç ve gereksiz giderleri de tespit ederek, belediyenin, dolayısıyla vatandaşların parasına sahip çıktıklarını hatırlatmış. Ergün icraatlarını ‘Büyükşehir 17 ilçenin tamamında', ‘Toplu ulaşımda dev dönüşüm', ‘Elektrikli otobüs ve trambüs geliyor', ‘Kavşak Projeleri ile trafik rahatlayacak', ‘Dev proje 1 Haziran'da açılıyor', ‘10 mahalleye köprü müjdesi', ‘Gediz'e arıtma tesisleri nefes aldıracak', ‘Vatandaşa sağlıklı içme suyu ulaştırılıyor', ‘Akıllı sayaçta 92 bin aboneye ulaşıldı', ‘Vahşi depolama son bulacak', ‘Soma BIS'ne 36 milyon TL'lik yeni yatırım geliyor', ‘Tarihi ve turistik yapılara büyük önem', ‘Sosyal belediyecilik faaliyetleri hız kesmiyor', ‘Akhisar Arena', ‘5 bin 950 Manisalı Büyükşehirle ecdadın huzurunda', ‘İtfaiye yeni ekipmanıyla görevde', ‘İlçelere modern barınaklar', ‘Bağ tahmin istasyonlarıyla üreticiye önemli destek', ‘yeni projeler için geri sayım' başlıkları altında güzel üslubuyla bir bir anlatmış.
DEV PROJELER GELİYOR
Başkan Ergün orta vadede planlanan Şehzadeler Ulucami Restorasyon Çalışması, Yunusemre Tevfik Lav Spor Tesisleri Projesi, Şehzadeler Manisa Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Projesi, Yunusemre Adliye Arkası AVM Projesi ve benzeri hizmetleri anlattıktan sonra Manisa'nın değiştiğini ve artık gelişmeye başladığını ifade ederek, farklı siyasi partideki belediye başkanlarına da seslenmiş. Başkan Ergün, "Her zaman mecliste gelin büyükşehirin nimetlerinden faydalanın dedim. Diğer ilçelerimiz de bize oy verdi. Ayrım yapmadan tüm hizmetleri ulaştıracağız inşallah" diyerek yüreklere su serpmiş.
Başkan Ergün'e Allah kolaylık versin, gayretlerinin karşılığını her zaman görecektir.

ERTUĞRUL AYTAÇ

11 Mayıs 2016 Çarşamba | 1519 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

235

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

220

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

318

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks