20 Haziran 2019 Perşembe - 10:12:42

SON DAKİKA

ARINÇLI-TANRIVERDİLİ BİRLİK BERABERLİK MESAJI

ERTUĞRUL AYTAÇ

9 Ekim 2015 Cuma | 1299 Okunma
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitingde Bülent Arınç'la Hüseyin Tanrıverdi, Muzaffer Yurttaş ve 9 Milletvekili adayı ile 1 Kasım seçimlerine birlik ve beraberlik içinde gireceklerinin mesajını Manisalılara verdi. Bence dünkü mitingin kısaca özeti bu, gerisi teferruat…
Dün saat 14.50'de AK Parti Genel Başkanı Davutoğlu'nun mitingini izlemek için Vilayetin düzenlediği kartımı aldım, alanda alınan güvenlik önlemine baktım. Alanda kimse yoktu. Saat 15.30'da başlayacağı ilan edilen mitingin saatinde değişiklik olabileceğini düşünürken Edebali ile karşılaştım. Edebali, "Başkan, miting 17.30'dan önce başlamaz" deyince, Taş Fabrika'ya yöneldim. Giritligil Oteli'nin son rötuşları yapılıyormuş. Bugün de müşteri almaya başlanacağını öğrendim. Bahçede MHP İl Başkanı Tanju Balatlı ve Tamer Balatlı ile karşılaştım. Bir süre beraber olduk. Memleket meselelerini ve tekrar edilen seçimi konuştuk.
AK PARTİ'NİN VİTRİNİ MEYDANA YANSIDI
Haftalardır seçim atmosferi ile ilgili kıpırdanmaları göremiyordum. Alanda Mehmet Hakkı Özbayır'la fotoğraf çektirirken saat 16.20'yi gösteriyordu ve hala bir canlılık ve kalabalık yoktu. Manisa'da AK Parti'nin Genel Başkan Davutoğlu ile bu mitingi yapmasının 1 Kasım seçimlerine bir etkisi olacağını düşünmüyordum. 4-3-2 Milletvekili dağılımında bir değişiklik de bugünlerde Manisa'da beklenmiyordu. Saatler 17.00'ye yaklaştığında alanda bir hareketlilik göze çarpmaya başladı. AK Parti İl Başkanı Zülfikar Gürcan bir konuşma yaptı. Kendisini iyi hazırlamış, kısa ve öz bir konuşma yaptı. Sonra kürsüye Milletvekili adaylarının çağırılmasını beklerken ilk anonsla, Devlet Adamı, Manisa'nın yetiştirdiği değerli siyasetçi, Başbakan Yardımcılığı yapan Bülent Arınç'ın takdim edilmesiyle mitingin havası değişti. Ardından Hüseyin Tanrıverdi ve Muzaffer Yurttaş'la birlikte 9 Milletvekili adayı, İl Başkanı, Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı ve Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ile mitingin vitrini oluşturuldu. Selçuk Özdağ hatipliğini konuşturdu, Demokrat Parti'den başladığı sözlerini bugünlere getirdi.
ARINÇ, MİTİNGİN HAVASINI DEĞİŞTİRDİ
Bülent Arınç konuşmaya başlayınca mitingin havası değişti. Arınç, Demokrat Parti'den beri merkez sağ partilere oy verdiğini, bugüne kadar da AK Parti'yi desteklediğini ifade etti. Bülent Arınç koalisyonların fayda getirmediğini, AK Parti'nin tek başına iktidar olması için Manisalıların demokrasi tarihinde gösterdiği tercihini bu seçimde de AK Parti'nin tek başına iktidar olması için göstermesini istedi. Arınç, bu dönem aday olmadığını, gençlere yol açtığını ifade ederek Murat Baybatur'un Milletvekili olmasından memnuniyet duyduğunu da dile getirdi. Arınç, AK Parti içinde, otel lobilerinde yapılacak pazarlıklarla alınacak tek milletvekilinin olmadığını vurguladı. Başkent kulislerinde Abdullah Gül ve kendisinin 1 Kasım seçim sonuçlarına göre yeni bir oluşumun içinde olacağı söylentilerini de dün Manisa'da silip attı.
ZAFER İÇİN KOLLARI SIVAMIŞLAR
Dün, üçüncü kez Manisa'ya gelen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Cumhuriyet Meydanı'ndaki konuşmasında alanın durumunu, Bülent Arınçlı Manisa'nın bütünlüğünü ifade eden tablo ortadan kaldırdı. Bu manzaraya göre son Genel Başkanlık seçiminde Milletvekili listelerinin oluşumunda yaşanan kırgınlıklar da ortadan kalkmış, buzlar erimiş. Bülent Arınç ve Hüseyin Tanrıverdi'nin dün Manisa'ya gelmesi ile AK Parti Manisa'da 1 Kasım seçimlerinden zaferle çıkmak için kollarını sıvamış görünüyor.
Selçuk Özdağ'ın dediği gibi, Spil'in tepesine AK Parti ve Ay-Yıldızlı Bayrağımızı 1 Kasım akşamı dikebilecekler mi? Göreceğiz!

ERTUĞRUL AYTAÇ

9 Ekim 2015 Cuma | 1299 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

473

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

444

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

547

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks