26 Haziran 2019 Çarşamba - 13:42:53

SON DAKİKA

ARİF BEKTAŞ DA ABİSİNİ KAYBETTİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

20 Eylül 2016 Salı | 1525 Okunma
Bu yazım, geciken yazılarımdan, sevgili dostum, Turgutlu'nun 1980 öncesi efsane belediye başkanlarından Arif Pektaş'ın abisi Hafız Mustafa Pektaş'ı bayram öncesi kaybettiğimiz güne ait. Bayram programını belirledim, Çeşme'ye gidiyorum, Arif Pektaş aradı. Sesi öfkeliydi. Abisini kaybettiğini söylerken İzmir'de özel bir hastanede başına gelenleri anlatıyordu. Pektaş, abisinin bir gece önce saat 21.00 sıralarında hastaneye yatırıldığını, 23.00'de de vefat etmesine rağmen hastane yetkililerinin ölüm haberini ertesi gün öğlen vakti bildirmelerine çok içerlemişti ve "Böyle rezalet olmaz" diyordu.
TURGUTLU'YA GİTTİM
Kendisini teselli edip bayram öncesi 10 Eylül Cumartesi günü oğlum Gökhan ile Turgutlu'ya gittim. Pazar Camii'nde Arif Pektaş'a başsağlığı diledim. Hamza ile bir arada olduk. Abisinin bir süredir hasta olduğunu söyledi. Arif Pektaş'ın abisi Mustafa Pektaş'ı 1975 yılından beri tanırım. Kasaba'da hatırı sayılır bir kişiliği vardı. Sakindi. Herkese yardım elini uzatırdı. Cenaze töreninde de Turgutlu oradaydı. Ben de yıllardır görmediğim arkadaşlarımla bir araya geldim. Arif Koşar da oradaydı. Eski belediye başkanı Serhat Orhan, Ticaret Odası Başkanı Faruk Aydın, Hasan Paralı ile görüştüm. Faruk Başkan ile mezarlığa gittim. Turgutlu mezarlığı bakımlı, ancak böyle Turgutlu'nun esnaflarından vefat eden olunca camii de olduğu gibi mezarlık da dolup taşıyor. Oturacak tabure ve gölgeliklerin yetmediğini gördüm. Aynı şeyi Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün babası Cemal amcanın defninde de yaşadım. Görevlilerin dikkatine diyorum!
Arif Pektaş başta olmak üzere tüm ailesine başsağlığı dilerim. Merhumun da mekanı Cennet olsun.

ERTUĞRUL AYTAÇ

20 Eylül 2016 Salı | 1525 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

147

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

170

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

161

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks