18 Haziran 2019 Salı - 20:32:16

SON DAKİKA

ARABULUCULUK İŞADAMLARI İÇİN ÖNEMLİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

27 Ocak 2016 Çarşamba | 1202 Okunma
MTSO Bülent Koşmaz Hizmet Binası'nda dün saat 14.00'de gerçekleşen ‘Ticari Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk ve İş Dünyasına Faydaları' konulu toplantıdan bir gün önce, Pazartesi akşamı Holiday Inn Otel'de Valimiz Erdoğan Bektaş'ın da katıldığı yemekli gece vardı. Ben de davetliydim. Yoğun programım nedeniyle ben katılamadım. Ama, Nezih Varol ile oğlum Gökmen de oradaydı. Çok güzel, sıcak bir ortamda gerçekleşen gecede Valimiz Erdoğan Bektaş ile Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Adnan Erbil başta olmak üzere Manisa protokolü, Yargıtay 15'inci Daire Üyesi Adem Albayrak, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan Öztatar ve Tetkik Hakimi İsmail Nacak'ı ağırladı.
GENİŞ BİR KATILIM OLMUŞ
Adalet Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) işbirliği ile MTSO'nun ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Ticari Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk ve İş Dünyasına Faydaları' toplantısına katılmak için Manisa'ya gelen davetlilerin ağırlandığı gecede Vali Bektaş ve Başkan Erbil başta olmak üzere Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Kovancılar, Baro Başkanı Ali Arslan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Yaşar Coşkun, Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, MTSO Genel Sekreteri Fatih Özsümer, Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, MESOB Başkanı Hasan Geriter, Manisa'yı, Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire, Manisa Oda ve Borsalar Akademik Danışmanı Mahmut Kargın ve hakimler de varmış.
BAŞKAN ERBİL SİSTEMİ BEĞENDİ
MTSO Başkanı Adnan Erbil, arabuluculuk sisteminin iş dünyası için büyük önemi olduğunu belirten bir konuşma yapmış. "Ülkemizde, yargı sistemimizde yaşanan uzun süreç biz iş adamlarını olumsuz yönde etkiliyor. İş dünyası olarak zamana karşı bir rekabet halindeyiz. Yaşadığımız anlaşmazlıklar ne yazık ki kısa sürede çözüme kavuşmuyor. Bu durum bizleri de sıkıntıya sokuyor. Şimdi hayatımıza giren arabuluculuk sistemi ile sorunlarımız daha hızlı çözüme kavuşacak. Arabuluculuk sistemini bizlere tüm detayları ile anlatacak olan misafirlerimizi Manisa'da ağırlamaktan dolayı duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum. Yemeğimize katılan değerli protokol üyelerimize de teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım yapacağımız toplantının Manisa iş dünyasına hayırlı sonuçlara vesile olmasını diliyorum" diyen Erbil, konuya verdiği önemi ifade etmiş.
KONUKLAR MEMNUN KALMIŞ
Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan Öztatar, yemeğe katılan konuklara arabuluculuk sistemi hakkında ve iş dünyasına sağladığı faydalar konusunda kısa bir sunum gerçekleştirirken, Manisa protokolü ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti de ifade etmiş.
Evet, bu sistem tüm işadamlarımız için gerekli. Yargı yükünün hafiflemesi için de gerekli. Yaşanan sorunlar arabulucu ile çözülürse yargıya gerek kalmayacak. Uzun bekleyişler sona erecek.
Hayırlı olsun diyelim.

ERTUĞRUL AYTAÇ

27 Ocak 2016 Çarşamba | 1202 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

186

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

179

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

277

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks