26 Haziran 2019 Çarşamba - 13:44:02

SON DAKİKA

ANKARA BÖYLE KONGRE GÖRMEMİŞTİR

ERTUĞRUL AYTAÇ

23 Mayıs 2017 Salı | 1156 Okunma
Sabah Gazetesi'nin duayen köşe yazarı Yavuz Donat'ın Pazartesi günü yazdığı gibi Ankara Ankara olalı böyle kongre görmedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 998 gün sonra AK Parti Genel Başkanı olduğu kongreyi Ahmet Songüler ile birlikte canlı canlı izleyenlerdendik. Muhteşemdi desek abartı yapmış olmayız. Birçok siyasi partinin olağan ve olağanüstü kongrelerini de izledik. Demirel'in, Özal'ın, Çiller'in ve Yılmaz'ın genel başkanlığa seçildikleri kongrelerde bulunduk. Her biri günün şartlarına göre görkemli kongrelerdi. Ama Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kurucusu olduğu AK Parti'nin başına dönüşü bir bambaşkaydı. Bu muhteşem kongreyi kongre salonundan izleme fırsatını bana sağlayan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve yardımcısı Ahmet Songüler'e önce teşekkürlerimi ileteyim. Sonra da iki günlük Ankara seyahatimi anlatmaya başlayayım.
Hamburg dönüşünde Ahmet Songüler aradı. "Cumartesi sabahı başkanımla birlikte kongreye gideceğiz, hazır ol" dedi. Tarihi kongreye tanıklık etmek için Ömer Faruk Çelik ve Ahmet Songüler ile birlikte yola koyulduk. Ekipte AK Parti'nin Şehzadeler ilçesinin çalışkan ilçe başkanı Ahmet Tonguç da olacaktı. Tonguç Ankara'ya iş ortağı ile birlikte gitmeye karar verince karayolu ile yolculuğumuz üçlü oldu. Kula'ya varmadan verdiğimiz ilk molada Ahmet Tonguç ve iş ortağı Murat Metin ile buluştuk. Beraberce çaylarımızı içmeye başladık. Sigara tiryakisi olduğumuz için Başkan Ömer Faruk Çelik'le sigaramızı çayla birlikte keyifle içiyoruz. AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Tonguç "Manisa kongreye nasıl katılıyor?" diye sorduk. Tonguç da "19 delegemiz var. 20 otobüs de bu akşam kongreye katılacak, partililerimizi götürecek" dedi. Bir süre sohbet ettik, sonra yola devam. Ahmet Songüler direksiyonda basıyor da basıyor. Songüler benim korktuğumu bildiği halde son gaz gidiyor. Ömer Faruk Çelik "Ahmet Ertuğrul abini korkutma yavaş git" dese de Ahmet bildiğini okuyor. Gerçi yollar kaymak gibi. 1970 yıllarından beri karayolu ile Ankara'ya giderken yolun halini hatırladım. Gidiş dönüş tek istikamet 10 saatten önce Ankara'ya gitmek mümkün değildi. Ahmet Songüler 5 saatte Ankara'ya ulaştı. Başkan Ömer Faruk Çelik Ümitköy'de Düveroğlu Kebap Salonu'na götürdü. Dönerleri kebapları ve baklavaları yiyip kendimize geldik. Başkan Çelik, Belediyeler Birliği'nin kongresine katıldı. Ahmet ve ben Ankara Anemon'da istirahata çekildik. Yorgunluğu hafifletince Cumhurbaşkanı'nın özel danışmanlarından 3 dönem Manisa milletvekilliği yapan Hüseyin Tanrıverdi'yi aradım. AK Parti Genel Merkezi'ndeydi. Moda'da Tanrıverdi ile buluştuk. Kongre öncesi kulislerini öğrenmeye çalışıyorum. Tanrıverdi'ye "Murat Baybatur görevine devam edecek mi?" diye sordum. Tanrıverdi'nin ağzından bilgi almak da zor. "Reisin kararını bilemem. Ama kalması gerekir" dedi. Kongre hazırlıklarından bahsetti. Dinledim. Kongre salonuna girmenin çok zor olacağını görür gibiydim. Ahmet Songüler'e "Ahmet ben kongre alanına gidip dışarıdan kalabalık içinde olmam. Onun için biz sabahın köründe kongreye gitmeyelim. Sen gideceksen git. Beni öğleden sonra aldır" dedim. Songüler "Senin dediğin gibi olsun" dedi. Sabah uykumu tam alacağımdan mutluluk tan uçuyordum. Peki ne oldu da AK Parti kongresini salondan başından itibaren izledim. Onu da yarın anlatacağım.

ERTUĞRUL AYTAÇ

23 Mayıs 2017 Salı | 1156 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

148

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

171

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

162

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks