26 Mart 2019 Salı - 09:28:19

SON DAKİKA

ALİ İPEK"İN MUTLULUĞUNU PAYLAŞTIM

ERTUĞRUL AYTAÇ

20 Temmuz 2016 Çarşamba | 1586 Okunma
Başarısız darbe teşebbüsünün ertesi günü Denizli'deydim. Denizli'nin spor ve iş dünyasının simge ismi benim için Ali İpek'tir. Hani derler ya, "Adam gibi adam" diye, işte öyledir. Ali İpek böyle bir kimliğe sahip dostumdur. "40 yıldan fazla bir tanışıklığımız var" desem, abartı yapmış olmam. Denizli deyince aklıma gelen ilk isim Ali İpek olur. Ülkemiz darbeyi bastırmak için uğraşırken, ben Denizli'ye Ali İpek'e gidiyorum. Sevgili dostumun 16 Temmuz'da kızı Mine dünya evine gireceği için…
DENİZLİ'NİN BENDE YERİ AYRI
Ne olur, ne olmaz diye Ali İpek'i Cumartesi günü aradım, "Değişiklik yok" dedi. Denizli'nin bende ayrı bir yeri var. Askerliğimi bitirdikten sonra Yeni Asır Gazetesi'nin Denizli Bürosu'na atanmıştım. O zaman Yeni Asır Gazetesi'nin sahibi Dinç Bilgin, öyle uygun görmüştü. Sonra yıllarca Denizlispor'un maçlarına gidip geldim ve kalıcı dostlar edindim.
DOSTLARI GÖRDÜM
Ali İpek'in kızının nikah ve düğün töreni Pamukkale'de Polat Otel'deydi. Pamukkale'nin en eski 5 yıldızlı termal oteline yerleştim. Ali İpek'le buluştum. Havuz başında düğüne indiğimde birçok dostumla karşılaştım. Metin Gökalp, Avni Erboy, Tevfik Tortamış gibi gazeteci dostlarımla… Gürsel Baliç ve Ati Hoca ile karşılaştım. Ahmet Erken'in temsilci olmasında Necmi Temizel ile emeği olan Mevlüt Güzel'e de rastladım. Denizli'nin seçkin tabakası da şık giyimleriyle geceyi aydınlatıyordu. Ali İpek'i ilk defa takım elbise ve kravatlı görüyordum. Birbirimize sarıldık. Kendine, "Seni böyle görmeseydim, ben de spor kıyafet giyecektim" dedim.
MUTLULUKLAR DİLERİM
Ümran-Ali İpek çifti, kızları Mine'yi Fatma Karakaya ve Kerim Polat'ın oğlu Önder ile evlendiriyordu. Gelin ve damat nikah masasına otururken bütün davetlilerin gözleri üstlerindeydi. Avni Erboy ile uzun süredir beraber olmamıştık. O gece bol bol sohbet ettik. Ali İpek gece boyunca konuklarıyla tek tek ilgilendi. Muhteşem bir geceydi. Çifte mutluluklar dilerim.
2 GÜN EĞLENDİK
Ali İpek'e gittin mi, kolay kolay ayrılamazsın. Oğlum Gökhan düğün gecesi aradı, O da Ali abisini sever, "Keşke ben de gelseydim" dedi. Ben de, "İyi olurdu, Ali abin Pazar günü de kendi davetlilerine öğlen bir parti verecek" dedim. Ali İpek ve dostlarla çok güzel 2 gün geçirdim. Dostlar bugünlerde belli olur. Ali İpek Denizli dışından spor ve iş dünyasındaki bütün dostlarını bu mutlu gününe davet etmiş. İpek'in davetine de büyük çoğunluk katılmıştı. Yıllar sonra Pamukkale'yi bir kez daha görme ve gezme fırsatını da buldum. Beyazlara bürünmüş travertenleri ve akan suları seyrettim. Yerli ve yabancı turistlerin Pamukkale'ye büyük ilgi gösterdiğini gördüm.
Masal gibi düğünü geride bırakarak Manisa'ya döndüm ve ülke gündemi ile ilgilenmeye başladım. Bu düğün tarihi hiçbir zaman unutulmayacaktır, "Sevgili dostum Ali İpek, nice mutlu günlerinde buluşmak dileğiyle…"

ERTUĞRUL AYTAÇ

20 Temmuz 2016 Çarşamba | 1586 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ OLACAK
GÜNDEM
Manisa'yı savunma sanayinin merkezi yapacak adımlardan biri olan 'Savunma Sanayine Yön Verecek İşletmelerin Nitelikleri Geliştirilmesi' projesi başladı
25.3.2019

132

KULA HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU
GÜNDEM
Kula Belediyesi tarafından, 16 bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve 2 bin 370 küçükbaş ve 140 büyükbaş hayvan kapasiteli modern canlı hayvan pazarı tören ile hizmete açıldı.
25.3.2019

130

BARAJLAR DOLDU
GÜNDEM
2018'in son aylarında, su seviyesi bir hayli düşen barajlar, son yağışlarla birlikte doldu
25.3.2019

124

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks