20 Haziran 2019 Perşembe - 10:36:38

SON DAKİKA

AK PARTİ VE MANİSASPOR DA HAREKETLİ GÜNLER

ERTUĞRUL AYTAÇ

4 Şubat 2018 Pazar | 960 Okunma


Bu hafta Manisa’da siyaset ve sporda hareketli günlere gebe. AK Parti’de il kongresi yapılacak. Başbakan Binali Yıldırım kongreye katılacak. Berk Mersinli başkanlığında tek liste ile kongrenin yapılması bekleniyor. Manisaspor’da olağanüstü kongrenin kaderi belli olacak. Emre Hasgör liste oluşturmaya çalışıyor. Bir iki gün içinde durum belli olacak. Abdullah Mergen kulübü Emre Hasgör’den başkasına teslim etmem dediği duyumunu aldım. Emre Hasgör liste oluşturamazsa olağanüstü kongrenin iptali de gündeme gelir.

Geçen hafta bugün AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur’un ricası ile Teknik Direktör Taner Taşkın’la Valimiz Mustafa Hakan Güvençer’in yanına gittik. Özel kalemde beklerken Hasan Geriter oradaydı. Emniyet Müdürümüz Fevzi Bilgiç, Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can ile birlikte Valimizin yanına girdik. İlk anda bizim ziyaretimiz Valimiz tarafından pek kabul görmedi gibi geldi bana. Manisaspor markasının yerlerde sürünmemesi için Taner hocamı ve Milletvekili Murat Baybatur’un hatırı için gitmiştim. Valimiz’e Teknik Direktör Taner Taşkın kulübün durumunu anlattı. Acil paraya ihtiyaç olduğunu belirtti. Valimiz dinledi. Kendisinin kulübe aktaracak yasal bir gelirin olmadığını anlatmaya çalıştı. Konuşmalarından “Nereden çıktı bu Manisaspor?” der gibi izlenim içindeyim. Sabahın 11’de kalmış gitmişim. Oğlak burcu olduğum için sabırla bekliyorum. Toplantıda Emniyet Müdürümüz ve Jandarma komutanımız da var. Bir ara fırsat bularak “Sayın Valim, yasal yollardan Manisaspor maddi yardım yapmanızın mümkün olmadığını biliyorum. Bu kulüpte 3.5 yıl zor şartlarda başkanlık yaptım. Vali Muzaffer Ecemiş, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın olduğu dönemde ramazan ayında İç İşleri Bakanlığı’nın genelgesine rağmen Manisaspor için tombala oynatarak Manisaspor’u ayakta tutmaya çalıştık” dedim. Taner hocam Samsun’da Samsunspor’u ayakta Valinin nezaretinde tutulduğunu anlattı. Valimiz “Bir çalışma yapayım” dedi. Yanından ayrıldık. Benim için toplantı bir hayal kırıklığı idi. Durumu da Milletvekili Murat Baybatur’a anlattım. Kulüpte çalışanların evlerine götürecek ekmek futbolcuların da içecek çay paraları yok olduğu günler yaşandı geçen hafta. Allah Güres Tavukçuluk’un sahibi Mustafa Güres’ten razı olsun. Cuma günü oynanacak maç öncesi Taner hocanın başkanlığında tüm futbolculara İzmir Konak’taki restoranında balık ziyafeti çekerek moral vermeye çalıştı. Kendisine çok çok teşekkür ederim.

Bu arada Manisaspor’un sıkıntılarını çözmek için kolları sıvayan MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Mustafa Güres Gaziantepspor maçı öncesi galibiyet için futbolculara prim vaadinde de bulundular. Onlara da teşekkür ederim.

Manisaspor kulüpte kalan futbolcular ile Manisa 19 Mayıs Stadı’nda sahaya çıktı. Aslan yürekli Richard’lar gibi mücadele ederek Gaziantep’i harika gollerle 3-1 yenmesini bildiler. Manisa’nın kendilerine sahip çıkmasının ışığını yaktılar.

 

İki dönem Belediye Başkanlığı yapan rahmetli Ertuğrul Dayıoğlu’nun dediği gibi Gediz’in gölgesinde uyuyan bir Manisa kenti ile bugünlerde de karşı karşıyayız. Uyan Manisa iş işten geçmeden! Manisaspor markasının ne kadar değerli olduğunu anlayın artık. Son durum ne diyorsanız, onu da şöyle özetleyebilirim. Dün Emre Hasgör’le konuştum. Bir liste hazırlığı içinde olduğunu söyledi. Bu çalışmanın bugün ve yarın sonuçlanabileceğine de değindi. Yani sizin anlayacağınız Murat Baybatur’un da desteğiyle Emre Hasgör’ün Manisaspor’u kurtarma çalışmaları sürüyor. Ancak, Emre Hasgör liste yapamazsa ne olur derseniz, Abdullah Mergen ortaya çıkar, “Buyran beyler ben kongre kararı aldım. Bugüne kadar kulübe sahip çıkan yok. Ben de olağanüstü kongre kararını iptal ederim” derse şaşmayın.

ERTUĞRUL AYTAÇ

4 Şubat 2018 Pazar | 960 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

477

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

448

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

551

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks