18 Ocak 2019 Cuma - 21:27:13

SON DAKİKA

AK PARTİ"DE TEMAYÜL YOKLAMASI HEYECANI

ERTUĞRUL AYTAÇ

1 Mayıs 2018 Salı | 393 Okunmaİktidar partisi AK Parti’de bütün illerde olduğu gibi Manisa’da da milletvekili aday adaylarını Cumartesi günü yapılacak temayül yoklamasının heyecanı sardı. Dün yazımı yazmaya başladığımda AK Parti’nin seçim işlerinden sorumlu dostum Ataman Taydaş’ı aradım. Milletvekilliği için kaç aday adayının müracaat ettiğini sordum. Taydaş, genel merkez ve Manisa’dan müracaat eden milletvekili sayısının 72’ye ulaştığını söyledi. Mevcut milletvekillerinden Recai Berber’in de aday adayı olduğunu öğrendim. AK Parti’de milletvekili aday adayları temayül yoklaması için kolları sıvayıp ilçe ilçe dolaşmaya başladılar.HİKMET ORAY YALÇINDün ekonomist Dr. Hikmet Oray Yalçın konuğumdu. Hikmet Oray Yalçın ilk, orta ve lise tahsilini Manisa’da tamamlamış, polis babanın ve öğretmen annenin oğludur. Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdikten sonra maliye alanında master ve doktora yaptıktan sonra önemli holdinglerde üst düzey yöneticiliği yapmış başarılı bir ekonomisttir. Dünya ekonomisi ve siyaseti üzerinde başta Amerika olmak üzere Avrupa ülkelerinde çeşitli konferanslarda konuşmacı olmuştur. Manisa Yuntdağı’nda 1500 adetlik büyük baş hayvan çiftliği ve üzüm bağları kurmuştur. Ülker Yıldız Holding’de genel müdürlük ve yönetim kuruluğu üyeliği yapan Hikmet Oray Yalçın şu anda tekstil sektöründe önde gelen Aydın Örmen’in sahip olduğu, bünyesinde A101, marketler, Meraiç hastaneleri, Englısh Home, Susesea, Pizza Lazza ve Saloon Burger gibi firmaları bulunduran Aydın Holding’de icra kurulu üyeliği yapmaktadır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni sistemde parlamentoda iş dünyasının da bulunması için verdiği mesaj üzerine AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu söyleyen ekonomist Dr.Hikmet Oray Yalçın, dünya ve çevremizde gelişen olayların erken seçime getirdiğini söyledi.

Siyaset kolay bir iş değil, iş dünyasının parlak yıldızlarından Hikmet Oray Yalçın’a AK Parti milletvekilliği aday adaylığında başarılar dilerim.

ERTUĞRUL AYTAÇ

1 Mayıs 2018 Salı | 393 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

HEM TASARRUFU ÖĞRENDİLER HEM HEDİYE ALDILAR
GÜNDEM
MASKİ Genel Müdürlüğü, Su Tasarrufu Eğitim Projesi kapsamında Yunusemre'nin Pelitalan İlkokulu'nu ziyaret ederek suyun değerini anlatan eğitim semineri düzenledi
18.1.2019

26

BÜYÜKŞEHİR'İN MİNİKLERİNİN İLK KARNE HEYECANI
GÜNDEM
Çocukların okul öncesi eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kent Park Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde öğrenim gören minikler, ilk karnelerini almanın heyecanını yaşadı.
18.1.2019

30

ŞEHİTLER'E 4 KİLOMETRELİK DERE TEMİZLİĞİ
GÜNDEM
MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Şehitler Mahallesi'ndeki tarım arazilerini dere taşkınlarından korumak için 4 kilometrelik dere temizlik çalışmasına başladı.
18.1.2019

31

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks