19 Haziran 2019 Çarşamba - 10:41:08

SON DAKİKA

AHMET KURŞUN SAĞ OLSAYDI KADIKÖY"DEYDİ

ERTUĞRUL AYTAÇ

18 Kasım 2016 Cuma | 1135 Okunma
Ezeli rekabete 24 saat kaldı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Kadıköy'de Galatasaray'ı yeneceklerinden emin. Aziz Başkan diyor ki "17 senedir gelenek var. 18-19-20 bu devam eder inşallah. Centilmence geçsin. Ama galip gelen biz olacağız. İyi oynayan kazansın falan yok. Fenerbahçe kazanacaktır." Ne güzel. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım Kadıköy'ün uğuruna seyircisine ve futbolcularına yürekten inanıyor.
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek 4 yıldızlı atkıyla Kadıköy'e gidiyor. Başkan Özbek, "Biz bu 17 yıllık hasreti bitirmek için gideceğiz. Galatasaray Kadıköy'deki her maça yenmeye gider ve başarabilir." İnşallah Başkan diyeceğim bir Galatasaraylı olarak ama... Bu oyun anlayışımızla nasıl olacak diye de düşünmeden kendimi alamıyorum. Kadıköy'ün havası bir bambaşka. Manisa'da da çok fanatik Fenerbahçeli var. Mesela Doğan Göde gibi. Ancak rahmetli Ahmet Kurşun gibisine ender rastlanır. Sevgili dostum nur içinde yatsın. Ahmet Kurşun'a her konuda takılabilirsiniz ama Fenerbahçe konusunda takılamazdınız. Rahmetli ile oğlum Gökhan ara sıra birbirlerine sataşırlardı. Hep oğluma maç öncesi tembih ederdim, "Ahmet ağabeyine Fenerbahçe için laf söyleme" diye. Rahmetli, Fenerbahçe sevgisi yüzünden Trabzon'a yenildiklerinde geçirdiği kalp krizi ile aramızdan ayrıldı. Hiç unutmam, ben maçı evde seyrettim. Evden çıkıp Söğütaltı Kahvesi'ne doğru yürürken Galatasaraylı Mehmet Hakkı Özbayır aradı, "Başkan Ahmet Kurşun kalp krizi geçirdi" diye. Ben de Fenerbahçe yenildiği diye şaka yapıyor sandım. Mehmet Hakkı Özbayır'a "Ya Mehmet böyle şaka olmaz üstüne varmayın" dedim. Hürriyet Gazetesi'nin temsilcisi Özbayır, "Başkan şaka filan yapmıyorum. Fenerbahçeliler Lokali'nde Trabzon maçının bitiminde kalp krizi geçirmiş. Devlet hastanesinde, ben oraya gidiyorum" dedi. Telefon elimde domdum kaldım. Koşa koşa hastaneye gittim. Yoğunbakımdaki müdahelelere tanık oldum. Doktoru ile konuştum, umutlu değildi. Bir süre yaşatmak için gerekenler yapıldı ama Ahmet Kurşun'un hayata dönmesi mümkün olmadı. Fenerbahçe sevdası bir başka. Rahmetli ile Kadıköy'de bir maça beraber gittik. Allah rahmet eylesin. Ahmet Kurşun çok ısrar etti. Fenerbahçe kongre üyesiydi. Beraberce İstanbul'a gittim. Fenerbahçeliler Lokali'nde bu maç için gelen Manisaspor Kebapçısı Hüseyin ve ailesi ile yemek yedik. Oradaki Fenerbahçeliler ile beni tanıştırdı. "Galatasaylıdır. Ama benim dostumdur" dedi. Kombine bileti ile beni maça soktu. Fenerbahçeliler arasında Ahmet Kurşun'la bir maç izledim. Rahmetli sağ olsaydı bu maçta Kadıköy'de tribünlerdeki yerini alırdı.
Bu maçı evde seyretmeye karar vermiştim. Dün Ertan Korkmaz "Gel gazetede beraber seyredelim" dedi. Ertan Korkmaz da Fenerbahçelidir. "Seni kızdırmayacağız, rahat rahat maçı seyredersin" sözünü verdi. Bakalım son dakikada durum değişmezse Olay Gazetesi'nde hep birlikte seyretmeyi düşünüyorum. Fenerbahçe-Galatasaray maçını.

ERTUĞRUL AYTAÇ

18 Kasım 2016 Cuma | 1135 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

243

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

228

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

326

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks