26 Mart 2019 Salı - 09:17:53

SON DAKİKA

ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR

ERTUĞRUL AYTAÇ

7 Nisan 2017 Cuma | 1495 Okunma
5 Nisan Avukatlar Günü. Bütün yurtta olduğu gibi Manisa'da kutlandı. Kutlamalar Adalet Sarayı önünde başladı. Baro Başkanı Ali Aslan Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Törene Şehzadeler Başkan Yardımcısı İsmail Önal, Yunus Emre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Manisa Büyükşehir Hukuk Müşaviri Elvan Başpınar, avukatlar ve savcılar katıldı.
Baro Başkanı Ali Arslan, "Anayasalar toplumda önemli değişikliklere neden olmaktadır. Önümüze gelen anayasal değişiklik paketinde birçok konuda değişiklik yapılmaktadır. En önemlisi HSYK'nın yeniden oluşturması ile ilgilidir. Bu değişikliğin ne getirdiği çok iyi incelenmelidir. Bu konu yargı bağımsızlığı ile ilgili bir konudur. Anasayalar her zaman değişmez. Yapılacak değişiklikler ülkenin geleceğini yaşam şeklini etkilemektedir. Avukatlar bu anlamda da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir" dedi. Adalet her zaman hepimize lazım. Sana göre adalet bana göre adalet olmaz. Siyasallaşmış adalet felaket getirir. Bunun örneklerini ihtilaller döneminde mahkemelerde yargılanma şeklinde gördük. Adaletin terazisi adil olmakdır.
Baronun etkinliklerinden biri olan Anemon Oteli'ndeki kokteyline katıldım. Kokteyle Valimiz Mustafa Hakan Güvençer, Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Jandarma Komutanı Albay Özcan Kaplan. HSYK eski üyesi Ali Suat Ertosun ve avukatlar vardı. Manisa'nın sembol sağlık müdürlerinden İsmet Nardal'ı gördüm. Avukat dostlarımdan Sezai Ege, Mustafa Karakaş'la sohmet ettik. Adalete her zaman güvenmiliyiz. Geç de olsa adalet her zaman tecelli eder.

ERTUĞRUL AYTAÇ

7 Nisan 2017 Cuma | 1495 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ OLACAK
GÜNDEM
Manisa'yı savunma sanayinin merkezi yapacak adımlardan biri olan 'Savunma Sanayine Yön Verecek İşletmelerin Nitelikleri Geliştirilmesi' projesi başladı
25.3.2019

132

KULA HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU
GÜNDEM
Kula Belediyesi tarafından, 16 bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve 2 bin 370 küçükbaş ve 140 büyükbaş hayvan kapasiteli modern canlı hayvan pazarı tören ile hizmete açıldı.
25.3.2019

130

BARAJLAR DOLDU
GÜNDEM
2018'in son aylarında, su seviyesi bir hayli düşen barajlar, son yağışlarla birlikte doldu
25.3.2019

124

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks