25 Haziran 2019 Salı - 22:54:46

SON DAKİKA

ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR

ERTUĞRUL AYTAÇ

7 Nisan 2017 Cuma | 1824 Okunma
5 Nisan Avukatlar Günü. Bütün yurtta olduğu gibi Manisa'da kutlandı. Kutlamalar Adalet Sarayı önünde başladı. Baro Başkanı Ali Aslan Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Törene Şehzadeler Başkan Yardımcısı İsmail Önal, Yunus Emre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Manisa Büyükşehir Hukuk Müşaviri Elvan Başpınar, avukatlar ve savcılar katıldı.
Baro Başkanı Ali Arslan, "Anayasalar toplumda önemli değişikliklere neden olmaktadır. Önümüze gelen anayasal değişiklik paketinde birçok konuda değişiklik yapılmaktadır. En önemlisi HSYK'nın yeniden oluşturması ile ilgilidir. Bu değişikliğin ne getirdiği çok iyi incelenmelidir. Bu konu yargı bağımsızlığı ile ilgili bir konudur. Anasayalar her zaman değişmez. Yapılacak değişiklikler ülkenin geleceğini yaşam şeklini etkilemektedir. Avukatlar bu anlamda da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir" dedi. Adalet her zaman hepimize lazım. Sana göre adalet bana göre adalet olmaz. Siyasallaşmış adalet felaket getirir. Bunun örneklerini ihtilaller döneminde mahkemelerde yargılanma şeklinde gördük. Adaletin terazisi adil olmakdır.
Baronun etkinliklerinden biri olan Anemon Oteli'ndeki kokteyline katıldım. Kokteyle Valimiz Mustafa Hakan Güvençer, Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Jandarma Komutanı Albay Özcan Kaplan. HSYK eski üyesi Ali Suat Ertosun ve avukatlar vardı. Manisa'nın sembol sağlık müdürlerinden İsmet Nardal'ı gördüm. Avukat dostlarımdan Sezai Ege, Mustafa Karakaş'la sohmet ettik. Adalete her zaman güvenmiliyiz. Geç de olsa adalet her zaman tecelli eder.

ERTUĞRUL AYTAÇ

7 Nisan 2017 Cuma | 1824 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

47

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

68

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

65

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks