19 Haziran 2019 Çarşamba - 10:06:14

SON DAKİKA

35 YILLIK MUTLULUK

ERTUĞRUL AYTAÇ

29 Kasım 2018 Perşembe | 629 OkunmaÜlkemizin yetiştirdiği ünlü şairlerden Cahit Sıtkı Tarancı, “Otuz Beş Yaş” şiirinde şöyle diyor: ‘Yaş otuz beş! Yolun yarısı. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, yalvarmak, yakarmak nafile bugün. Gözünün yaşına bakmadan gider...’ Devamında da ders alınacak güzel dizeler var.Bendeniz gazetecilik mesleğimin 50 yıllık sürecine geldiğim bugünlerde Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’nı 35 yılı aşkın süre sonra gönül rahatlığı ile 50 yıllık dostum Ali Filizkan ve yönetimine devretmenin huzuru içindeyim.Kongrede oyları ile ‘Onursal Başkanlık’ ünvanını bana layık gören bütün meslektaşlarıma da teşekkür ederim.
İstanbul evden eve nakliyat
Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesi’ndeki kongreye ilgi büyüktü. Türkiye’nin duayen gazetecilerinden, Cemiyetimizin de üyesi olan Öcal Uluç’un kongreyi onurlandırması bizleri mutlu etti. Basın İlan Kurumu Müdürü Yusuf Kahraman, Manisa Valiliği Basın Temsilcisi Şehriban Yıldırım, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir de kongremizdeydi.Kongreye, Manisa dışından gelen meslektaşlarımla Ali Filizkan, Aydın Besen ve oğlum Gökhan Aytaç ilgilendi. Kongrenin divan başkanlığını Bilal Demir, katiplikleri Şehriban Yıldırım, Hülya Kılınç yaptı.Kısa ve öz bir veda konuşması yaptım. Öcal Uluç da yaptığı konuşmada, “Manisa Gazeteciler Cemiyeti, zamanında önemli görevleri bugün başkanlığa veda eden başkanımız Ertuğrul Aytaç’la başardı. Bundan sonra Ali Filizkan’la devam edeceğinden eminim. Her ikisi de mesleklerinde başarılarla dolu yıllar geçirmiştir” dedi.Onursal Başkanlığımı temsil eden plaketi, hocam Öcal Uluç takdim etti.Bilal Demir, kongre yönetmekteki ustalığını gösterdi. Kısa sürede Ali Filizkan ve yönetiminin göreve seçildiği kongreyi bitirdi.Meslektaşlarla Güney Kebap’ta birlikte yemek yedik. Sonra Öcal abi ile Ayn-ı Ali’ye gittik. Bilal Demir, Haşim Ağar ve oğlum Gökhan Aytaç ile birlikte olduk. Sultan Levent de Öcal hocamı ve bizleri güzel ağırladı. Öcal abi ile Haşim Ağar, Sultan Levent’le Urla’da buluşma kararı aldık.Yaşamımın en güzel ve onurlu gününü gönül rahatlığı ile geride bıraktım. Bana büyük mutluluklar ve gurur yaşatan Manisa Gazeteciler Cemiyeti’ni bundan sonra Onursal Başkan sıfatıyla izlemeye devam edeceğim. Hayat devam ettikçe alnımıza yazılmış mesleğimizi yerine getirirken Manisa Gazeteciler Cemiyeti de yüreğimde hep aynı bir yerde kalacak.Ali Filizkan başkanlığındaki yeni yönetimine başarılar diliyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

29 Kasım 2018 Perşembe | 629 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAŞKAN DUTLULU, İSTANBUL'DAKİ AKHİSARLILAR İLE BULUŞTU
SIYASET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İstanbul'da yaşayan Akhisarlılar ile bir araya geldi.
17.6.2019

236

ALAŞEHİR'DE DERE TAŞTI SEL SULARI 2 TRAKTÖRÜ SÜRÜKLEDİ
GÜNDEM
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur sonrası taşan derenin suları derede kum yükleyen iki traktörü metrelerce sürükledi.
17.6.2019

221

ANA BORU PATLADI MAHALLE SU ALTINDA KALDI
SIYASET
Manisa'da şehre su veren ana borulardan birinin patlaması sonucu yollar çöktü, evleri su bastı
16.6.2019

319

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks