20 Temmuz 2019 Cumartesi - 04:46:52

SON DAKİKA

23 NİSAN"DA ÇOCUKLAR GİBİ ŞENDİM

ERTUĞRUL AYTAÇ

24 Nisan 2019 Çarşamba | 398 Okunma


Türkiye Büyük Millet meclisinin açılışının 99. Yılıydı Salı günü. Meclis 1920 yılında açıldı. Genel kurul salonunda “Hakimiyet Milletindir” tabelası asılıydı. Yüzüncü yıla, bir yıl kaldı. Dünü unutmadan milli iradeye sahip çıkalım. Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurtta  ve Manisa’da coşku ile kutlanırken ben ve Fikret Taşcı baharı karşılama turunu gerçekleştirdik. Sabah 07.00’da Fikret Taşcı beni aldı. Kuşadası, Aydın, Muğla ve Sakar geçidinden kendimizi dağ yoluna vurduk. Benim kahvaltı kültürüm yok ama seyahatte uyumlu hareket ederim. Yıllardır tanıdığım Fikret Taşcı yemeyi içmeyi sever. Boğazına düşkündür. Orman yolunda git git bir zirveye geldik. Kahvaltı çeşitlerinin tabelası önünde durduk. Fikret Taşcı “Bak gel Gökova’yı tepeden seyredelim” dedi. Şansımıza hava açıktı. Manzara harika temiz havada kahvaltı yapıyoruz. Fikret Taşcı “Şundan da ye balı meşhurdur, sahanda yumurtadan da ye” diyor. Aslında benim kahvaltım bir bardak çay bir parça peynir ve ekmek. İçimden geçiriyorum. “Gökhan olsa kahvaltı masasında Fikret Taşcı ile yiyişlerini seyretsem” diyorum. Marmaris’e giderken Gökova’ya Azmak deresine uğramadan hiç geçmedim, yazın harika olur. Gökova cennet gibi yer. Doğa harikası. Muğla’nın yaz turizminde önemli bir noktasıdır. Akyaka ve Gökova yerli ve yabancı turistlerin gözdesidir.

 

23 Nisan’da da çam ormanları arasından çıktığımız seyir tepesinde Gökova sahili muhteşemdi. Güzel bir gün geçirdik. Fikret Taşcı yeni arayışlar içerisinde geçen hafta kızını evlendirdi. Dünürü de Şaban Örenay. Dostumuz olur.

Yolda yemek yememeye karar verdik. Manisa’ya geldik. Şaban Örenay’la buluştuk. Dubai’de balayına çıkan kızı Nagehan ve damadı Onur hem Fikret’i hem de Şaban’ı arıyorlardı. Okyanusta denize girmişler. Mutluydular. Fikret Taşcı, dünürü, dostum Şaban Örenay’la Organize Sanayi Bölgesi’ndeydik. “Mutfağın sanat hali” Örenay Fabrika’da yemeğimizi yedik. Sonra Fikret beni eve bıraktı. Her Salı “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisini izlerim. 23 Nisan Salı günü benim ve ailemin en mutlu günüydü. Mutluluğumuz daim olsun. Fikret Taşcı ile geçirdiğim günde çocuklar gibi şendim.

ÇOKSÖYLER’İN KAYA BARBUNLARI

Çobanisalı Hasan Çoksöyler 50 yıllık dostum, gençliğimde Çobanisa Kulübü’nde bir süre futbol oynadım. Hasan Çoksöyler hiç yanımdan ayrılmazdı. Ne zamana kadar? 1 yıl öncesi Kuşadası Davutlar Güzelçamlı’da yüzme havuzlu villa alana kadar. Ondan sonra Hasan Çoksöyler’i ara da bul. İsmail ve Nizamettin Etyemez’lerin termal oteline gidince kendisini arar görüşme fırsatı buluyordum. Hasan Çoksöyler’e her konuda kızıp bağırırım. Ama cümle alemin bildiği cömertliğine bir şey diyemem.

Hasan Çoksöyler nisan ayında kayboldu. Davutlar Güzelçamlı’ya gitmiş, gelirken eşine dostuna kaya barbunu getirmiş. Beraber yemek kısmet olmadı ama Pazartesi akşamı Çoksöyler’in kaya barbun balıklarını Aydın Benlişen ve oğlum Gökhan ile yedik. Çoksöyler Mesir Haftası sonu yani Mayıs’ın başında yine Manisa’dan kayboldu. Oksijen yüklü Güzelçamlı’ya gider. Hasan, barbunlar gerçekten kaya gibiydi. Teşekkürler.

 

ERTUĞRUL AYTAÇ

24 Nisan 2019 Çarşamba | 398 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA'DA KURBANLIK HAYVAN SIKINTISI YOK
SIYASET
Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Manisa'da Kurban Hizmetleri Komisyonu toplanarak, kurban satış ve kurban kesim yerlerini belirledi.
19.7.2019

148

ENDÜSTRİYEL ATIKLAR DA BERTARAF EDİLECEK
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin kırk yıllık çöp sorununu tarihe gömen Türkiye'nin en büyük kamu yatırımı Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi'nde kapasite arttırma çalışmaları, yerinde incelendi.
19.7.2019

115

AYVALIK'TA 4 HIRSIZLIK ZANLISINDAN BİRİ TUTUKLANDI
SIYASET
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde girdikleri evden hırsızlık yapan 4 zanlıdan biri tutuklanırken, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
19.7.2019

113

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks