26 Haziran 2019 Çarşamba - 13:21:05

SON DAKİKA

2017 DE ÇÖPLER UZUNBURUN A DÖKÜLECEK

ERTUĞRUL AYTAÇ

13 Kasım 2015 Cuma | 1405 Okunma
Manisa'nın 40 yıllık çöp sorununu ortadan kaldıracak Yunusemre İlçesi, Uzunburun Mahallesi, Sarıçam mevkiindeki Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Alanı'nı dün Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'le gezdik. İller Bankası Ege Bölge Müdürü Selahattin Özsoy ekibi de basına tanıtım yapılan alandaydı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Eryılmaz, çiçeği burnunda Basın Danışmanı Cihat Taysi, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım, şantiye alanında Başkan Ergün'ün incelemelerine eşlik ettiler. İller Bankası Ege Bölge Müdürü Özsoy, Ege Bölgesi'nde en önemli çevre yatırımlarından birinin Manisa'da hayata geçirildiğini söyledi.
MANİSALILIK RUHU İLE SORUN ÇÖZÜLDÜ
Başkan Cengiz Ergün konuşmasında, "Manisa çöplüğü yaşanan yangınlar nedeniyle Ulusal basında sık sık gündeme geliyordu. Şehrimizin çöplük çilesini bitirmek üzere önemli bir adım attık. Bu tesis 720 iş gününde bitecek. Müteahhit firma ile görüşmeler sonrasında bu süreyi 18-20 aya indirmek için geceli gündüzlü çalışmaların başlamış olduğunu görmekten mutluyum" dedi. Başkan Ergün, İller Bankası'nın Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü çalışanlarına da teşekkür etti. Gerçekten Manisa'nın çöplük sorunu yıllardır kangren olmuştu. Bir ara Develi'de yapılma teşebbüsü, eylemlere dönüştü. Başkan Cengiz Ergün, büyük sorunların üstesinden gelen bir yönetici. Başkent'teki sağlıklı diyalogları ile bu sorunu Manisalılık ruhu içinde el ele vererek çözdü.
KAZASIZ BELASIZ HAYATA GEÇSİN
Bu tip projelerin hayata sorunsuz geçmesi kolay değil. İhaleyi alan firmanın güçlü olması gerekir. Bu konuda Büyükşehir şanslı. İşi yapacak firmanın güçlü olduğunu biliyorum. Yönetim Kurulu Başkanı Turan Bulak'ın ekibi iyi. Oğlu ile birlikte her dakika işin başında. 40 yıllık çileye son verecek tesisin alanı büyük. Yollar yapılmış, iş makinaları harıl harıl çalışıyor. Bu tesis bittiğinde yılda 225 bin ton katı atık işleyebilecek. Manisa'nın merkez ilçeleri Şehzadeler ve Yunusemre başta olmak üzere Saruhanlı, Turgutlu ve Ahmetli'nin çöp sorunu da çözülmüş olacak. Geri dönüşüm yolu ile elde edilecek gübreler de çiftliklerimize verilecek. Bize, bu tesisin kazasız belasız hayata geçmesi temennisi düşer.
GAZETECİLERE NAZAR DEĞDİ!
Sahada yoğun tempoda çalışan iki meslektaşımıza nazar değmiş. Rıdvan Körpe sağlık sorunları ile hastaneye yatıp ameliyat oldu. Engin Etingü de mide rahatsızlığı için doktora gidince, kalbinden rahatsız olduğu ortaya çıkmış, hemen kendisine anjiyo yapılmış. Körpe ve Etingü'ye geçmiş olsun diyor, bir an önce sağlıklı yaşamın içinde olmalarını diliyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

13 Kasım 2015 Cuma | 1405 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

147

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

169

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

159

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks