26 Mart 2019 Salı - 09:25:24

SON DAKİKA

2017 DE ÇÖPLER UZUNBURUN A DÖKÜLECEK

ERTUĞRUL AYTAÇ

13 Kasım 2015 Cuma | 1122 Okunma
Manisa'nın 40 yıllık çöp sorununu ortadan kaldıracak Yunusemre İlçesi, Uzunburun Mahallesi, Sarıçam mevkiindeki Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Alanı'nı dün Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'le gezdik. İller Bankası Ege Bölge Müdürü Selahattin Özsoy ekibi de basına tanıtım yapılan alandaydı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Eryılmaz, çiçeği burnunda Basın Danışmanı Cihat Taysi, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım, şantiye alanında Başkan Ergün'ün incelemelerine eşlik ettiler. İller Bankası Ege Bölge Müdürü Özsoy, Ege Bölgesi'nde en önemli çevre yatırımlarından birinin Manisa'da hayata geçirildiğini söyledi.
MANİSALILIK RUHU İLE SORUN ÇÖZÜLDÜ
Başkan Cengiz Ergün konuşmasında, "Manisa çöplüğü yaşanan yangınlar nedeniyle Ulusal basında sık sık gündeme geliyordu. Şehrimizin çöplük çilesini bitirmek üzere önemli bir adım attık. Bu tesis 720 iş gününde bitecek. Müteahhit firma ile görüşmeler sonrasında bu süreyi 18-20 aya indirmek için geceli gündüzlü çalışmaların başlamış olduğunu görmekten mutluyum" dedi. Başkan Ergün, İller Bankası'nın Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü çalışanlarına da teşekkür etti. Gerçekten Manisa'nın çöplük sorunu yıllardır kangren olmuştu. Bir ara Develi'de yapılma teşebbüsü, eylemlere dönüştü. Başkan Cengiz Ergün, büyük sorunların üstesinden gelen bir yönetici. Başkent'teki sağlıklı diyalogları ile bu sorunu Manisalılık ruhu içinde el ele vererek çözdü.
KAZASIZ BELASIZ HAYATA GEÇSİN
Bu tip projelerin hayata sorunsuz geçmesi kolay değil. İhaleyi alan firmanın güçlü olması gerekir. Bu konuda Büyükşehir şanslı. İşi yapacak firmanın güçlü olduğunu biliyorum. Yönetim Kurulu Başkanı Turan Bulak'ın ekibi iyi. Oğlu ile birlikte her dakika işin başında. 40 yıllık çileye son verecek tesisin alanı büyük. Yollar yapılmış, iş makinaları harıl harıl çalışıyor. Bu tesis bittiğinde yılda 225 bin ton katı atık işleyebilecek. Manisa'nın merkez ilçeleri Şehzadeler ve Yunusemre başta olmak üzere Saruhanlı, Turgutlu ve Ahmetli'nin çöp sorunu da çözülmüş olacak. Geri dönüşüm yolu ile elde edilecek gübreler de çiftliklerimize verilecek. Bize, bu tesisin kazasız belasız hayata geçmesi temennisi düşer.
GAZETECİLERE NAZAR DEĞDİ!
Sahada yoğun tempoda çalışan iki meslektaşımıza nazar değmiş. Rıdvan Körpe sağlık sorunları ile hastaneye yatıp ameliyat oldu. Engin Etingü de mide rahatsızlığı için doktora gidince, kalbinden rahatsız olduğu ortaya çıkmış, hemen kendisine anjiyo yapılmış. Körpe ve Etingü'ye geçmiş olsun diyor, bir an önce sağlıklı yaşamın içinde olmalarını diliyorum.

ERTUĞRUL AYTAÇ

13 Kasım 2015 Cuma | 1122 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ OLACAK
GÜNDEM
Manisa'yı savunma sanayinin merkezi yapacak adımlardan biri olan 'Savunma Sanayine Yön Verecek İşletmelerin Nitelikleri Geliştirilmesi' projesi başladı
25.3.2019

132

KULA HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU
GÜNDEM
Kula Belediyesi tarafından, 16 bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve 2 bin 370 küçükbaş ve 140 büyükbaş hayvan kapasiteli modern canlı hayvan pazarı tören ile hizmete açıldı.
25.3.2019

130

BARAJLAR DOLDU
GÜNDEM
2018'in son aylarında, su seviyesi bir hayli düşen barajlar, son yağışlarla birlikte doldu
25.3.2019

124

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks