26 Haziran 2019 Çarşamba - 13:07:44

SON DAKİKA

"VERGİ GELECEĞİMİZDİR"

ERTUĞRUL AYTAÇ

22 Şubat 2016 Pazartesi | 1511 Okunma
Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan, haftanın son günü basın mensupları için düzenleyeceği bilgilendirme toplantısına beni arayarak davet etti. Yeni bir haftayı ‘27'nci Vergi Haftası' olarak kutlayacağımız için Başkan Yılmaz Çakan, hazırlıklarını ve yapmayı planladığı etkinlikleri basınla paylaşmak istemiş. Kendisini çok severim, sıcakkanlı ve dostane tavırları ile çevresinde büyük sempati uyandıran bir insan. Göreve geldiği ilk günden beri değişik tarzı ve insan odaklı hizmet anlayışı ile Vergi Dairesi'ni toplumla bütünleştirmeyi bildi. Kimsenin yanından bile geçmek istemediği Vergi Dairesi, vatandaşlar için artık o kadar da ürkütücü değil. Aksine insan kendisini evinde gibi hissediyor. Böyle olmasında Başkan Çakan'ın rolü büyük. Çakan'ın daveti üzerine toplantıya Nezih Varol ile katıldım. Gerçekten güzel bilgiler edindim.
HAFTA ANLAMLI ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK
Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan her yıl olduğu gibi bu yıl da etkinlik için çok sıkı hazırlanmış. Hatta bu yıl çıtayı biraz daha yükselterek kutlama programını genişletmiş. Programda neler yok ki; Kan bağışı kampanyasından şehitliğin ve huzurevi sakinlerinin ziyaret edilmesine, okullara gidilip verginin öneminin anlatılmasından sportif faaliyetlere kadar vatandaşlarla birçok sosyal paylaşımda bulunulacak ve Vergi Dairesi çalışanları ile Manisalılar arasında sıcak bağlar kurulacak, var olan iletişim ise arttırılacak. Ne kadar güzel düşünülmüş bir faaliyet. Vergi Dairesi'nin bir de Türk Halk Müziği Korosu var. Hem de faal olarak görev yapıyor. Vergi Dairesi çalışanları kendi aralarında kurmuşlar, ama her fırsatta sahne alıp halkla bütünleşiyorlar.
SORULARI YANITLADI
Başkan Yılmaz Çakan vergi hizmetleri anlamında geçen yılın istatistiki sonuçlarını açıkladığı toplantısında basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Nezih Varol da bir soru sordu, dedi ki, "Sayın Başbakanımızın da bu konuda bir talimatı var, ülke genelinde tüm kamu ve özel kurum ve kuruluşlarında kredi kartı kullanımına uygun teknolojiye geçilmesi isteniyor. Birçok teşkilat bu alanda alt yapısını oluşturdu, Vergi Dairesi geri kaldı. Siz ne zaman kredi kartı ile ödeme yapılması uygulamasına geçeceksiniz?". Başkan Çakan'ın bu güzel soruya cevabı ise bir o kadar güzel oldu. Çakan, şöyle dedi; "Biz bu konuda biraz da bilerek geç adım atıyoruz. Evet, vergi vermek kutsal bir görevdir ve vatandaş vergisini ödemelidir, ama ödeyemeyecek durumdaysa biz bir fırsat veriyoruz. Örneğin zor durumdaki bir mükellefimizin başını sokacağı bir evi varsa o eve haciz yapmıyoruz. Mükellefin ekonomisini düzeltmesini bekliyoruz. Aslında kredi kartı uygulaması bizim için iyi sonuç verebilir, ancak vatandaş ödeme sıkıntısına girdiğinde bankalar ciddi yaptırımlar uygular. O nedenle, vatandaşı korumak adına bu uygulamaya sıcak bakmadık". Çakan'ın bu cevabı beni gerçekten çok etkiledi. Ne güzel bir düşünce, Devlet vatandaşını koruyor, gözetiyor.
ETKİNLİKLERİ BEN DE İZLEYECEĞİM
Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan toplantı sonrası beni makamında ağırladı. Kendisiyle daha yakından sohbet etme imkanı buldum. Çok cana yakın ve sempatik bir insan, hem de açık sözlü. Şeffaf bir yönetim modeli uyguluyor. Güzel bir ekibi var, çalışma arkadaşlarıyla uyumlu. Halka yakın, çözümcü, paylaşımcı. Daha ne olsun? Güzel bir hafta yaşayacağız, 27'nci Vergi Haftası etkinliklerini takip etmenizi isterim, ben öyle yapacağım.
27'NCİ VERGİ HAFTASI PROGRAMI
22 Şubat Pazartesi 08.30 Atatürk Anıtına Çelenk konulması, 09.00 Valilik Makamını ziyaret, 10.30 Büyükşehir Belediye Başkanını ziyaret, 11.00 Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını ziyaret, 14.00 Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "Vergi" konulu konuşma ve sunum, 14.30 Garnizon Şehitliği ve Polis Şehitliğini ziyaret, 23 Şubat Salı 09.00 Kurum personelince kan bağışı yapılması, 10.00 Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin Başkanlığımızı ziyareti, 11.00 2015 yılında emekli olan personele belge töreni, Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencilerinin gösterileri, 14.00 Manisa Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığını ziyaret, 14.00 Şehzadeler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "Vergi" konulu konuşma ve sunum, 15.30 Manisa SMMMO Başkanlığını ziyareti, 24 Şubat Çarşamba 10.00 Manisa Esnaf Odaları Birliği Başkanlığını ziyaret, 11.00 Manisa Ticaret Borsası Başkanlığını ziyaret, 14.00 Üzümcüler İsa Artunç Ortaokulu öğrencilerinin ziyareti, 14.00 Manisa Sosyal Bilimler Lisesinde "Vergi" konulu konuşma ve sunum, 19.30 Türk Halk Müziği Korosunun Gördes'de halka açık olarak düzenlenecek konseri (Yer: Gördes Belediyesi Kültür Sitesi Mümin SARIOĞLU Konferans Salonu), 25 Şubat Perşembe 10.00 Çağatay Uluçay Ortaokulu öğrencilerinin ziyareti, 14.00 Halil Yurtseven İlkokulu öğrencilerinin ziyareti, 14.00 Hasan Türek Anadolu Lisesinde "Vergi" konulu konuşma ve sunum, 14.00 Başkanlığımız personeli arasında düzenlenen spor müsabakaları ödül töreni, 15.30 Manisa Belediyesi Huzurevini ziyaret, 16.00 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Manisa Çocuk Yuvasını ziyaret, 26 Şubat Cuma 10.00 Ahmet Tütüncüoğlu İlkokulu öğrencilerinin ziyareti, 14.00 Fatih Anadolu Lisesinde "Vergi" konulu konuşma ve sunum, 14.30 2015 Yılında En Yüksek Vergi Ödeyen Mükelleflere Yönelik Vergi Ödül Töreni, 27 Şubat Cumartesi 20.00 Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunun Vergi Dairesi personeline yönelik "Kadavra" adlı tiyatro oyunu gösterimi (Yer: Manisa Kültür Merkezi Lale Salonu), 03 Mart Perşembe 20.00 Türk Halk Müziği Korosunun Manisa'da halka açık olarak düzenlenecek konseri, 10 Mart Perşembe 12.00-15.00 Liselerarası kızlar Vergi Haftası Voleybol Turnuvası final maçı ve ödül töreni (Yer: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Çok Amaçlı Spor Salonu), 16 Mart Çarşamba 10.00-12.00 Küçük kızlar-erkekler ve yıldız kızlar-erkekler Vergi Haftası Atletizm Yarışması ve ödül töreni (Yer: CBÜ Beden Eğitimi ve Spor Y.O.Atletizm Sahası – 19 Mayıs Stadı Yanı), 10.00 Kardeş Okul Projesi kapsamında Pelitalan İlköğretim Kurumları öğrencilerinin ziyareti, 02 Nisan Cumartesi 09.30 Maliye Ormanına ağaç dikilmesi ve ağaç bakımı (Yer: Uncubozköy Maliye Ormanı).

ERTUĞRUL AYTAÇ

22 Şubat 2016 Pazartesi | 1511 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

144

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

166

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

157

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks