25 Haziran 2019 Salı - 22:54:06

SON DAKİKA

BERK MERSİNLİ İLE EGE ÇİFTLİĞİNDE KAHVALTI

ERTUĞRUL AYTAÇ

27 Mart 2017 Pazartesi | 1578 Okunma
AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli ile geçen hafta içinde Ali Filizkan ve Mehmet Hakkı Özbayır'la Ege Çiftliği'nde kahvaltıda biraraya geldik. Başkan Mersinli'nin yanında iki başkan yardımcısı Ali Bankaoğlu, Öner Gürsel, Cemal Sağ ve bir yönetim kurulu üyesi vardı.
Ege Çiftliği Şarküteri, kahvaltı ve kafe hizmetini Grand Medical Hastanesi'ne ana yoldan varmadan şık bir mekanda veriyor. Çetin Zeytincilik açtığı bu mekanın hizmete gireceği günkü açılışına davetliydim.Oğlum Gökmen'in ısrarlarına ragmen programım uymadı. Ali Filizkan ve Mehmet Hakkı Özbayır gitmişti. AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli'nin sayesinde tanımış oldum. Bizim gittiğim gün kahvaltı salonu hanımlar tarafından doldurulmuştu. Oldum olası kahvaltı için özel bir yere gittiğimi hatırlamıyorum. Benim kültürümde yok. Yeni nesil ailece sabah kahvaltılarını hafta sonları böyle mekanlarda yapmaya özen gösteriyor. Ege Çiftçliği mekanın ferahlığı ve hizmeti ile beni büyüledi desem abartmış olmam. Allah müşteri bolluğu versin.
Gelelim buluşmaya. AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli göreve geldiğinde Manisa'nın mozaiğini yönetime yansıtmıştı. Üçümüz de iktidar partisinin yönetimini beğenmiştik. Ortada da başkanlık sistemi için bir referendum var. Başkan Berk Mersinli de Ali Filizkan, Mehmet Hakkı Özbayır ve benimle fikir cimnastiği yapmayı düşünmüş. Bir yandan kahvaltı yapıyoruz, bir yandan da sohbet ediyoruz. Ali Filizkan ve Mehmet Hakkı Özbayır düşüncelerini anlatıyorlar. Ben de dinliyorum. Ali Flizkan hem gazetecilik mesleğinde hem de siyaset biliminde tecrübeli. Benim başkan olduğum gazeteciler cemiyetinde ikinci başkanı olarak 35 yıldır beraber çalışıyoruz. Ali Filizkan düz adamdır. Ne söyleyecekse eveleyip geveleyip söylemez. Direk söyler. Manisa için neler yapılması gerektiğini Başkan Berk Mersinli'ye uzun uzadıya anlattı. Referandum ile ilgili sonucun farklı bir evet tablosu çıkarmayacağını dobra dobra söyledi. Manisa'da evet ve hayır oylarının birbirine yakın göründüğünü de ifade etti. Referandumda benim görüşüm ve oyum belli. Onun için ben Başkan Mersinli'ye Manisa'nın hizmet açısından iktidardan bugüne kadar beklenenleri alamadığını söyledim. Hala Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne 5 milletvekilinin anlaşarak bir atamayı gerçekleştirememesinin doğru olmadığını belirttim. "Siyasette yarış olabilir" dedim. Milletvekilleri kendi doğruları çerçevesinde çalışmalarını Ege Zeybeği oyunu gibi tek tek oynayabilirler. Ancak Manisa'ya daha iyi hizmet gelmesi ve ehil kadrolarla yönetilmesi için beşi bir yere vurmaları gerektiğini anlattım. Güzel bir buluşma oldu. Herkes fikirlerini söyledi. Demokrasi bunu gerektirir.

ERTUĞRUL AYTAÇ

27 Mart 2017 Pazartesi | 1578 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

47

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

68

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

65

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks