19 Ağustos 2019 Pazartesi - 20:09:03

SON DAKİKA

YENİDEN MERHABA

ENİS ÇANLI

14 Ekim 2018 Pazar | 1032 Okunma

Değerli okurlar;

  Yaklaşık dört ay gibi bir süre tarımsal faaliyetlerimdeki yoğunluk nedeniyle yazılarıma ara vermiştim. Artık tekrar sizlere yazma fırsatı bulduğum için bana bu imkanı sağlayan gazetem Manisa Olay yetkililerine teşekkür ederim.

  Türkiye gibi dünyanın en karmaşık ve çapraşık coğrafyasında yaşıyor iseniz ülkesel veya uluslararası şoke edici politika ve olaylarla muhatap olmanızdan daha doğal bir şey olamaz.

  Ülke insanımızın haber takip ve izleme alışkanlığını dikkate alarak tereciye tere satmak, temcit pilavı gibi haberdar olduğunuz olanı biteni yazmak yerine, iyi bildiğimiz veya anladığımız konular hakkında gelecek öngörülerimi dikkatlerinize sunacağım. Şehrimizi ilgilendiren, benim gibi sizleri de rahatsız eden yanlış uygulamaları yetkililerin önüne koyacağım. Çünkü bu şehirde hep beraber yaşıyoruz

Yorumları büyük bir ciddiyetle, doğruya yakın rakamlarla ispatlamak zorundayım.

  Bir tane seçim, sayısız siyasi olay, ambargo, enflasyon, devalüasyon, stagflasyon, halk diliyle, aklınıza gelen hayat pahalılığı, fakirlik, işsizlik gibi ne kadar sıkıntılı ortam varsa yaşadık yaşıyoruz.

  Yalnız siyaset adına ve meslek adına yalan söyleyen insan sayısı hızla arttı."İyiyiz" diyen de var,"battık, mahvolduk" diyende. Toplumun tamamını ilgilendiren her konuda tarafların kendine göre rakam verileri farklı ve söylenenleri dinleyenlerinde aklı karışmış durumda.

  Bunları tek, tek yazacağım.

  İşgüzarları, şahsi çıkarları için yalan söyleyen sözüm ona "iş adamı kılıklı haramileri",devletin rutin işlerini c.başkanının talimatı olmadan yapamayan acizleri, tembelleri yazacağım.

  Bu ülkenin hak aramasını bilmeyen, akıl tembeli insanlarına “müstehaksınız” der gibi fahiş fiyatlarla kazıklayan ve onların soyulmalarını seyreden siyasi kadroları yazacağım.

  Çare önerilerimize kulak tıkayanları ifşa edeceğim. Bunları yaparken "ucuz kahraman olma hevesim" olmadığı, olması gereken rutin" vatandaşlık görevim olduğunu siz okurlara tek, tek anlatacak, sizden de uyumak yerine yardımınızı talep edeceğim.

  Kimse ne moralini bozsun, ne hayıflansın, ne de memleketimizin güzel insanlarına yaşadığımız bu sıkıntılı günleri "kader” gibi sunmaya kalkışmasın, “reva”da görmesin.

  Ahlaki çöküntünün, şiddetin, asayişin yok olduğu günümüzde maalesef daha bir moral bozukluğuna tahammülümüz kalmadı. Bu konuda da fikirlerimiz olacak. Korkmadan, çekinmeden yazacağım.

  Başımıza bu belaları sarılmasına vesile olan, ama çare üretmekten aciz alternatif güçlerin yozluğu, kendimize gelmemize engel olamayacak!

  Haftanın üç günü(p.tesi, çarşamba ve cuma) sizlerle olmaya gayret edeceğimi ifade etmek isterim.

  Saygılarımla...

 

ENİS ÇANLI

14 Ekim 2018 Pazar | 1032 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks