19 Eylül 2019 Perşembe - 08:46:37

SON DAKİKA

YAŞADIKÇA GÖRECEĞİZ

ENİS ÇANLI

29 Ocak 2019 Salı | 1443 Okunma

Venezuela'da olanları mutlaka izliyorsunuzdur. Beğen, beğenme, seçimle gelen iktidardaki devlet başkanı sırf “ABD'nin güdümünde hareket etmediği için “tu kaka edilerek, sen meşru değilsin" denilerek demokrasinin tüm değerleri çiğnenerek, "sahte bir muhalefet lideri senaryosu" ile devrilmek isteniyor.

  Yardakçıları da hemen ortaya çıktı. Amerikan bankalarından kredi alan Latin ülkeleri ile hani bize iki de birde demokrasi, insan hakları dersi veren, AGİT teşkilatı vasıtası ile seçimlerimizi denetleyen, uygar batı, AB ülkeleri.

  Mısır’da yapılan askeri darbenin “post modern versiyonu”, Venezuela.

                      KEMAL KILIÇDAROĞLU

  Uzun zamandan beri, iki de birde insanların bilinçaltına yerleştirir gibi seçilmiş cumhurbaşkanına "sen meşru değilsin, sen milli değil, gayri millisin, sarayda oturan zat" diyen K.Kılıçdaroğlu ile Venezuela'da ki olanlarla paralel bir bağ kurabiliyor musunuz?

  Venezuela için "millet ittifakının liderleri" sizce neden sessiz acaba? Özellikle Marksistler ve PKK temsilcisi HDP'liler, diliniz nerenize kaçtı?

  "ABD korkusu mu, yoksa tembihi mi” var?

         LANGLEY OYUNLARINI DAHA ÇOOOOK YAŞAYACAĞIZ

  Oslo görüşmeleri, kaset kumpasları, Ergenekon-balyoz-Mit tırları- 21 Aralık-gezi parkı-Fetö-15 Temmuz kalkışması-Suriye PYD-PKK denklemi-Kıbrıs -Akdeniz sarmalı- devletten devlete tehdit dili. Daha hepsi bitmedi, bitmeyecek!

                KÜRT-PKK VE SESSİZ AVRUPA

  Bir zamanlar doğu illerimizde Kürt’ün kedisi ölse sorumlusu TC diye dünyayı ayağa kaldıran Avrupa, bu kadar operasyon, gözaltı, etkisiz hale getirilen yüzlerce terörist, hapse atılan PKK milletvekilleri için tık demiyor. Sanki terörist başı Apo yaşamıyor, tek kelime eden yok.

  Neden?

  Çünkü "ağababaları ABD'nin talimatı" o yönde. Güneyimizde Suriye'de gelecekte tıpkı bizde de denenecek “Venezuela tipi kalkışmalar” olduğunda, elinin altında 60 bin kişilik tam donanımlı “PKK ordusu” oluştururken, çalışmaları sekteye uğramasın, Türkler sokaklara dökülmesin diye. Bir çeşit "uyandırmayın kerizleri" taktiği.

  15 Temmuz, kimin devletine sahip çıktığını, kimlerin geri planda kaldığını öğrenmek adına yapılmış bir "test operasyonu" idi. Yoksa ABD isteyecek, olmayacak, öyle mi? Tek başına değil adamlar. Arkasında tüm Avrupa var. 1960, 1971, 1977 ambargo, 1980, 28 şubat. Hangi birisini yazalım, daha ilavesi de var.

                  SEÇİM-CAMBAZ

  Yazdık ve dedik ki: "seçimin adı belediye başkanı, üyesi, muhtarı seçimi, siz oy atacaksınız tamam da, amacı başka, ziyanı yok, siz öyle zannedin"!

  Bu seçim bal gibi de "R.T. ERDOĞAN VE CUMHUR İTTİFAKININ GÜVEN OYLAMASIDIR"!

  Birinci ayağı, Sayın ERDOĞAN'IN CUMHURBAŞKANI SEÇİMİNDEKİ ALDIĞI OY ORANININ TESTİ,

  İkinci ayağı, AKP'NİN VE MHP'NİN ALDIĞI, ÖZELLİKLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI SAYISINDAKİ DEĞİŞİKLİK,

  Üçüncü ayağı ise, İSTANBUL VE ANKARA'DA MUHALEFETİN BELEDİYE BAŞKANLIKLARINDAN İKİSİ VEYA BİRİSİNİ KAZANMASI.

  Bu üç olasılıktan birisi muhalefetin lehine gerçekleşirse 01 Nisan 2019'dan sonra ülke siyasetinde neler olur bir düşünün. Tersi olursa da her zaman ki gibi “pişkinler kurultayı” yapılır, geçilir.

  Şunu mutlaka söylemeliyim ki, sonuç senaryosu nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın, adım kadar emin olduğum tek bir şey olacak."Ekonomi ateşi" artık terletmeyecek, yakacak! Hele bir de “millet ittifakı lehine” sonuçlanırsa var ya, 2001 krizine rahmet okutur. Bu milleti karıştıracak olan tek argümanda “ekonomik kriz”.

           BRAVO TANER AKKAL

  Parti liderin milliyetçi, muhafazakar, Atatürkçü, vatansever geçinir. Attı mı mangalda kül, toz duman olur. Haklısın, yaptıklarına bir bak! İlk işi sana “iftira ve çamur atmak” oldu. Güya “istifa mektubunu başkası yazmış, sen altına imza atmışsın”! Kim o başkası? Cevap yok!

  Kadına sorarlar Meral Hanım, madem Taner bey bu kadar aklı kıt, zeka özürlü, istifa mektubunu başkasına yazdıracak kadar ebleh birisi idi de, neden kendisini önce il başkanı, hemen arkasından partinden vekil yaptın?

  Utanmadan diyorsun ki, “biz PKK ile pazarlık yapmadık”! El hak doğru. Senin seçim ittifakı ortağın CHP yaptı. Bu seni aklıyor mu? Sana oy atacağını zannettiğin seçmenine “bir zamanlar AKP’nin taliamtı ile devlet PKK ile konuşmuştu” diyerek kendini temiz falan tutacağını mı sanıyorsun? Sayın Bahçeli’ye kızardım, size cephe aldı diye. Adam “malını” iyi tanıyormuş meğer.

  PKK'nın partisi ile kapalı kapılar arkasında pazarlık yapan, parti çatısı altında ne kadar sosyalist artığı, devletin TSK'sına "faşist ordu" diyenler varsa barındıran hangi parti?

  Atatürkçüyüm deyip, Atatürk'ün kurduğu üniter devletin altını oyanları, "PKK terör örgütü değildir" diyenleri, cenazelerine katıldığı kişileri milletvekili yapan bir parti ile ittifak kurmasını miden kaldırmadığı için, sana teşekkürlerimizi iletiyorum Taner bey.

  Koray Aydın, Yusuf Halaçoğlu ve Ümit Özdağ’ın HDP-PKK sevdası mı arttı? Gerçekten merak ediyorum.

  Sırf koltuk uğruna kapalı kapılar arkasında PKK'NIN PARTİSİ HDP ile seçim ve oy pazarlıklarını bizzat yöneten, Manisa milletvekili CHP gurup başkanvekili Özgür Özel'i doğma, büyüme Manisalı olarak şiddetle kınıyorum.

           ACİZ MUHALEFET VE ZAVALLI SEÇMENİ

  R.T. Erdoğan ülkeyi kötü mü yönetiyor?

  AKP'den memnun değil misin?

  İktidardan inmesini mi istiyorsun?

  17 yıldan beri iktidarda olan bir parti ve liderini oraya ABD oturtmadı, bu halk seçti.

  Demek ki sende bir arıza var. Veya oy attığın partinde.

  “Hangisine oy atacağım, başka parti mi var” ucuzluğuna kaçma, şark kurnazlığı yapma! O beceriksizler koltuklarından gitmiyorsa, sende sandığa gitme! Erdemli, kişilikli ol biraz!

  Parti yöneticisi misin? Çaresi belli. Başaramıyorsan istifa et, git! Yerine yapabilecek olanlar gelsin!

  Eğer demokrat değilsen, hür iradeni kullandığın seçim gibi bir mekanizmadan hoşlanmıyorsan, "davar sürüsüne" katılır, ordunun ihtilal yapıp, eski parti büyüklerinin yaptığı gibi seçilmiş başkanı aşağı indirmesini ister, desteklersin.

  Ya da ABD'nin ve arkasındaki "Avrupalı uşaklarının" senin ülkeni ve seni bahane ederek tıpkı Venezuela'da ki gibi seçimle gelmiş cumhurbaşkanının tepesine binmesini beklersin.

  Siyaset arenasında başın dik, onurlu yaşamak kadar, başın eğik yaşamakta bir tercihtir.

  Ülkemizde seçimle işbaşına gelmiş bir lideri 17 yıldır aynı koltukta oturmasını sağlayanların yarısı gönül verenler ise, diğer yarısı da o koltukta oturmasına seyirci kalan, bir türlü alternatif politikalar üretmeyen, güçlü alternatif lider çıkaramayan muhalefet partilerinin ve seçmeninin ta kendisidir.

 

ENİS ÇANLI

29 Ocak 2019 Salı | 1443 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks