19 Eylül 2019 Perşembe - 08:30:38

SON DAKİKA

İSLAM PAZARLAMA

ENİS ÇANLI

3 Ocak 2019 Perşembe | 1432 Okunma

Sebebi tamamen "pis boğaza ve iştaha dayalı" kilo aldınız. Mazereti de hemen hazırdır: "su içsem yarıyor".

  Gömleklerin göbek kısmında gerilmeler,boğaz düğmesinin kapanmaması, pantolon ve cekette de aynı manzaralar, fermuar çekilemez, ceketin düğme ve iliği bir türlü kavuşamaz.

  Hiç  uğraşma! Doğru yenilerini almaya. Yani önce boğaza masraf, sonrasında giyim-kuşama masraf.

  Yenileri alındı, ama fiziki manzara berbat. Kocaman göbek, arkaya bağlanmış gibi duran tatlı kabağı irisi bir fazlalık. Diyetler, aç kalmalar, işin yoksa koşu bantları, parkurlar, dön baba dön. İrade bu ya, verilen ciddi kilolar. Sarkan deriler, bir anda çuvala dönen tüm yeni giysiler.

  Uzatmanın anlamı yok! Tüm yeni kıyafetler, doğru terziye. Belden, basenden, boyundan parça alıp, daraltmalar, velhasıl bir masraf daha. Bu değişiklikler paraya dayalı masraflar. Ya dinde yapılan eklemeler, değişiklikler?

            KILIFINA UYDURULAN DİN

  14 asır çok bile dayanmış. İşte o yüzden rabbimin mucizesi bir kitab-i din. Nedense dinsizler tarafından değil, bizzat inananlar tarafından örselenmiş. Neler yapılmış neler. İçinde para ve gelir olan, nüfuz ve makam uğruna yapılan ilaveler. Adeta alınır, satılır, kullanılır bir meta. Tövbe estağfurullah!

  Peygamberimizin doğum gününü "Fetullah Gülen hocaefendinizin talimatı" ile aldınız 23 Nisan'a koydunuz. Yetmedi adını da yaptınız "kutlu doğum haftası". Güya Atatürk'ün milli egemenlik tarihini izole edecektiniz. Devletin ordudan sonra en fazla personel istihdam eden, M.K. Atatürk'ün talimatı ile kurulan ve personeli maaşa bağlanan kurumu Diyanet teşkilatından tık çıkmadı. Üstüne üstlük onayladı.

  O öyle bir kurum ki, başkanı kurucusu liderine, üstelik rahmetli olmuş liderine, ölünün arkasından hakaretamiz laf söyleyecek kadar “aşağılık,rezil bir adamı” ziyaret eden bir yapıdan bahsediyorum.

  Fetullah oldu terörist, kaçtı yurt dışına, ondan iz kalmasın diye bu seferde taşıdınız, atalarınızın icadı "mevlid kandilinin" içine. Yani eski yerine. Her sene 10 gün geriden kutlanacak.

  Miladi takvimi kullanırsınız, ama yeni yıla "gavur takvimi" ile girmeyi içinize sindiremediğiniz için "günah, mekruh, haram" fetvaları ile yaptınız yılbaşını tu kaka.

  Yetmedi. Yılbaşı akşamı, yılın ilk günü yurdun her yerinde tarikatları, cemaatleri salonlarda topladınız. Kur'an tilavetleri, vaazları, ver coşkuyu muhabbetleri.

  Sizlerin yaptığı dindarlık falan değil, düpedüz "mürailik"! Seçim üstü göz boyama!

  Daha acısını söyleyeyim:

  Allah'ın bu muazzez ve muazzam dinini olur olmaz her zaman ve ortamda çıkarlarınız için kullandığınız için, sizlerin benim gibi düşünenlerin gözünde Pennsylvania'daki "küfür ehli cemaatinin lideri" kadar bile değeriniz yok.

  Kutsal toprakları umre adı altında "turistik seyahate" çevirdiniz. Haram ve israfın içinde yüzen "Mekke ve Medine müşriki" pis Arapları kendinize "kardeş" kıldınız, kuyruklarına takılıp kaldınız.

  Onlar takvimini kullandığınız “gavur elleri” için senin askerine kurşun sıkan, şehit eden "PKK köpeklerine" verilen silahın parasını verdiler. Filistin için sokaklara çıktın, Filistin bayrağı salladın, o Arap kardeşlerin senin memleketinde adam öldürdüler, dünyaya seni rezil etmeye çalıştılar, parasını verdikleri bombalar ile vatandaşların katledildi, bırak sokağa çıkmayı, TÜRK bayrağı sallamayı, vatansever olmayı, ağzını bile açacak kadar "adam" olamadın!

  Sen hangisindensin bilemem.

  Ben Muhammed’in dinindenim.

  Benim dinim tek.

  Sense, sanki Allah’ın birden fazla dini var da, "dinler arası diyalog" konferanslarına sesini çıkarmamış, hatta katılmış dahi olabilirsin.

  Benim rahmetli liderim, bu ülkede verdiği emirle 1000 yıllık Türk tarihinde ilk defa "Türkçe mealli ve tefsirli Kuran-ı Kerim" yazdırmış insandı.

  Varsın seninki de "asrın lideri" olsun!

 

 

 

 

 

 

 

ENİS ÇANLI

3 Ocak 2019 Perşembe | 1432 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks