25 Ağustos 2019 Pazar - 14:49:54

SON DAKİKA

IRKÇI RÜZGAR

ENİS ÇANLI

6 Aralık 2018 Perşembe | 1210 Okunma

Güneydoğuda “terör ve ırkçı” faaliyetleri için PKK’nın HDP’yi “maşa” gibi kullanması, herkesin malumu.

  Hendek savaşları sonrasında devlet tüm HDP’li belediyelere kayyum atamıştı. Kanunen genel bütçeden tahsis edilen paraları ve elindeki belediye gelirleri ile tüm lojistik imkanlarını terör örgütüne kullandıran HDP’li belediyelere, vali ve kaymakamlardan “kayyum başkan” atanması sayesinde, o bölgede yaşayan halkın yıllar sonra yerel hizmetlere kavuştuğunu hep beraber tanık olmaktayız.

  Bu arada geçen zaman zarfında güneydoğuda terörün bitme noktasına geldiğini, kahraman ordu ve emniyet mensuplarının başarılı operasyonlarından görebiliyoruz. Allah hepsinden razı olsun, korusun!

        HUYLU HUYUNDAN VAZGEÇMEYECEK Mİ?

  24 Haziran 2018 seçimlerinde “terör destekçisi, maşası”, ne derseniz deyin, HDP’nin güneydoğu’nun tamamında ve başta İstanbul olmak üzere bazı büyük şehirlerde “CHP seçmeninden de” oy alması, ülke genelinde vatandaşımızda infiale neden oldu. Hem devletin desteğini alıp, hem de” terör seviciliğine” devam eden bir yapıyı destekleyenleri, bu ülkenin büyük çoğunluğu artık içine sindiremiyor. Hele bu yapıyı parlamentoya taşıyan CHP’yi hiç affedemiyor.

      ZİHNİYETTE YOL AYRIMI YAPILMAK ZORUNDA

  Tüm siyasi partilerin ve seçmenin İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkanının AKP’li mi, yoksa CHP’li mi olacağına kilitlendiği 31 Mart 2019 yerel seçimlerine giderken, güneydoğu vilayetlerindeki belediyeleri kimin alacağı, vatansever birisi olarak beni daha şimdiden çok ilgilendiriyor.

  “Neden ilgilendiriyor” derseniz, şayet ben “Kürt benim kardeşim” diyorsam o da bunu kabul ediyorsa, tıpkı benim gibi “PKK sevicisi, ırkçı” HDP’ye “ne yapıyorsun sen, vazgeç bu terör sevdasından, yoksa kendime başka parti bulur, ona oy atarım” demesini beklememden daha doğal bir şey var mı? Aksi halde ülkemizin üniter yapısını korumak noktasında aynı çizgide buluşmamız söz konusu dahi olamaz!

  Yine “terörün partisi HDP” bu belediyeleri aynı şekilde yönetecekse, çok açık ve net söylüyorum devletin herhalde bölge halkına söyleyeceği ve yapacağı bir şeyler olmalı.

  Vekil seçiyorlar. “Türkiye’nin tüm ulusal değerlerini yok sayan birilerini” seçenlere alkış tutacak halimiz yok, herhalde.

  Siz bu güne kadar batıdaki bir şehrin kar kaplı köyüne doğum için helikopter konduğunu duydunuz mu, gördünüz mü? Doğu da görür, duyarsınız. Kaçak elektrik, kaçak ucuz mazot, sınır ticareti, vergi muafiyeti, sanayi ve tarımsal yatırım hibe teşvikleri-destekleri, sosyal yardım, hizmetler. Daha ne verilecek?

  Bu seçim öncesi terör baskısı kalktı, bölge halkı da aklını başına alacak.

  Kusura bakılmasın, ülke aşığı Anadolu insanı ne ”aptal”, ne de “enayi”. Canımıza yetti. Yeter artık!

      ŞIMARIKLIK BİR YERE KADAR

  Tam 35 sene.

  Bu ülkenin asli unsuru olan “Kürt kökenli” vatandaşlarımızın siyaset olarak PKK terör örgütü ile arasına mesafe koymasını, “duvar örmesini” bekledik durduk. 15 bin gencecik vatan evladı bu uğurda can verdi. O çocuklar “Kürt öldürmek” için savaşmadılar. Ülkenin bütünlüğünü korumak için şehit oldular. Lakin karşılarındaki bu vatanın hüviyetini taşıyanlar tüm ülkenin askerine, polisine kurşun sıkan birer “gerilla” değil, hain oğlu haindiler.

  Bugün ülkemizde MHP gibi milliyetçi bir parti var. Tam 53 yıllık parti. Hiç tek başına iktidar oldular mı? Olacak oyu alamazlar mıydı?

  Türk milleti milliyetçidir, ama asla ırkçı değildir. Tıpkı MHP gibi. Ve de günümüze kadar bu fikri de kimseye dayatmamışlardır.

      HERKES AKLINI BAŞINA ALMALI

  O zaman ülkesini seven “Kürt kökenli” vatandaşlarda eğer zihniyetleri değişmiyorsa HDP yerine, “ayrılıkçı-ırkçı” olmayan parti kurup ona oy atmalılar, siyaset yapmalılar ki, bu ülkede hep beraber huzura, güvene ve refaha kavuşalım.

  Ülkemizin güneyinde yangın var. Altımızı oymak için faaliyetlerde hızlandı. Suriye’yi uzaktan seyredip, “vah, vah” demesi kolay. Yangın sıçrarsa söndürmek için herkes su dökmek zorunda kalacak.

  Sayın cumhurbaşkanımızın dediği gibi, eğer belediye başkanlığı yerine “terör uşaklığına soyunan” olursa, bu sefer yağma yok, o koltuklar seçilen başkanların k.çına batacak!

  “Demokrasi, özgürlük, insan hakları” gibi süslü laflar, “Kandil mağaralarından çıkma” HDP-PKK için biraz fazla lüks kaçıyor.

  Bu ülkenin insanının tümünün “devletine-milletine ihanet eden alçaklarla” kaybedecek zamanı da, hoşgörüsü de yok artık!

  Ülke insanının derdi “seçim değil, geçim”! 

  

  

 

ENİS ÇANLI

6 Aralık 2018 Perşembe | 1210 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks