17 Ekim 2019 Perşembe - 18:39:56

SON DAKİKA

AKLIN YOLU BİR

ENİS ÇANLI

8 Şubat 2019 Cuma | 1711 Okunma


 

Bilmediğim bir konuda hiçbir zaman ahkam kesmedim. Uzmanından, çok iyi bilenden doğrusunu öğrendim, yetmedi araştırdım, öyle yazdım. İnsanların şahsiyetlerine yönelik asla tek kelime etmedim.

Amacı vatandaşa hizmet olan kurum ve kuruluşlarda maaşla çalışan, toplum yararı yerine kendi çıkarları için STK'larda görev alan başkan ve yöneticilerin, işletme çalıştıran, sanayicilik, üreticilik, esnaflık yapan zümrenin "şark kafası" ile sistemsiz ve baştankara iş yapanlarına eleştiri getirdim, vurgular yaptım. Sonuç?

Şairin dediği gibi;

esas mesele, suratlar astar, yüzler olmuş kösele!

Elbette ahlaklı dürüst, namuslu ve şerefli muteber insanlar var. Mübarekler, onlarda sanki yer yarıldı, içine saklandılar.

Servet sahibi olmak için ruhunu şeytana satan, “parayı bir şekilde kazanayım da, şeref ve karakterimi cüzdan kurtarır” zanneden, sıradan, ucuz insanlar o kadar çoğaldı ki. Gerisi, laf-ı güzaf!

Hep derler ya,"balık baştan kokar", hiçte öyle değil artık. "Kuyruklarından kokan balıklar da" o kadar çokmuş ki!

BELEDİYE MANAV-MARKET

Sevgili okurlarım;

Zahmet olmazsa "manisaolay.com" sitesine girip, "Enis Çanlı" köşe yazılarının olduğu bölümden daha ortalıkta ekonomik kriz yokken yazdığım 16 ekim 2015, 26 ekim 2016, 9 mayıs 2017,12 ekim 2017, 18 ekim 2017, 14 aralık 2017 tarihli yazılarımı okuyun lütfen!

Yetmez!

TANSAŞ

Ekonomik kriz ve hayat pahalılığından sonra yazdığım 20 mart 2018, 1 kasım 2018, 22 kasım 2018, 22 ocak 2019 ve 27 ocak 2019 tarihli köşe yazılarımı tekrar okumanızı özellikle rica ediyorum.

Ömrüm gıda üretimi sanayisi üretim ve pazarlaması yöneticiliği, toptancılığı, ihracatçılığı, çiftçiliği, eğitimi de işletme-pazarlama olarak geçmiş birisiyim. Zaten yazılarımı sürekli okuyan ve beni iyi tanıyan dostlarımda kim olduğumu bilir.

"Ben önceden yazmıştım, demiştim" demekle bu saatten sonra omzuma apolet, göğsüme madalya takacak değiller. Şikayet edip, eleştirmek yerine bir tespitte ve öngörüde bulunmuşum. Büyükşehir ve de ilçe belediyelerimiz bırakın merak edip sormayı, okumadılar bile. Şahsım adına söylüyorum, zerre kadar umurumda değil.

Ya vatandaşın çıkarı söz konusu ise?

Peki, kim okumuş dersiniz?

Ben bile inanamadım!

Aralık 2019 başlarında ülkede gıda fiyatları kışı bahane ederek bilerek ve kasten adamakıllı uçuşa geçince, birer hafta ara ile Cumhurbaşkanlığı makamına tam iki kez dilekçe yazdım. Köşe yazılarımın tarihini de vererek, detaylı olarak alınabilecek önlemleri sıraladım. Kendime ait bu konudaki bilgi birikim ve geçmişimi de ekledim. Aradılar beni. "Yazılarınız cumhurbaşkanımızın ilgili danışmanına verildi" dendi. Gerçeğini söyleyeyim, hiç inanmadım. İçimden “vatandaşı avutuyorlar” dedim.

Ta ki, Sayın Cumhurbaşkanımızı geçtiğimiz Salı günü televizyonda izleyinceye kadar.

TÜRKİYE BİR TEK REİS'İN GAYRETİNE KALDI İSE, RESMEN BİTMİŞTİR

Tarih 05 Şubat 2019. Televizyon haber kanallarının tümünde ülkemizin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşuyor.

Konuşmasının özeti:

“Çarşı ve pazardaki yangını, kısacası fahiş fiyat uygulamasının önüne geçmek için belediyeler tarafından tekrar "TANSAŞ" tipi, yani "tanzim satış mağazaları" açılmasının sağlanması”.

Yazdığım yazılar ile Sayın Cumhurbaşkanımızın bizzat ağzından çıkanların tam ve birebir çakışması herhalde "ilahi tesadüf değil"! Demek ki beni arayanlar doğru söylemiş.

Dünde Hazine ve Maliye bakanı Sayın Albayrak benzer konuşmayı yapınca ve “eyleme geçileceğini” söyleyince, iyice emin oldum.

Sıradan bir taşralı vatandaşın sözünü ülkenin koskoca cumhurbaşkanı ciddiye alıyor, okuyor, bilgileniyor, tedbir düşünüyor, gel gelelim gör ki “burnu büyümüş koltuk sahipleri” zerre kadar aldırmıyorlar”!

UNUTMAYIN! OTURDUĞUNUZ KOLTUKLARDA EMANETÇİSİNİZ

  Şehrimdeki tanıdığım belediye başkanları hadi yazılarımı okumadılar, nerede kardeşim maaş alan onca basın danışmanlarınız? Neden önünüze koyup, okutmazlar? Bizzat kendi şahıs ve isimlerinize yazılmış yazılar! Sizlere haber vermedilerse, ayıp çalışanların olsun. Şayet bilgi sahibi iseniz, kusura bakılmasın, ama icraat makamında olanların “tembelliğine, vurdumduymazlığına ve de aymazlığına” mı verelim, yoksa iş üretme kabiliyetinden yoksun olmalarına mı?

Bu vatandaş “SOYULUYOR” kardeşim! SO-YU-LU-YOR!

Uyanın artık!

 

 

 

 

 

 

 

 

ENİS ÇANLI

8 Şubat 2019 Cuma | 1711 Okunma

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks