22 Kasım 2019 Cuma - 18:05:44

SON DAKİKA

MANİSA FK, PAGEM'LE İŞBİRLİĞİ YAPACAK

Spor

8 Kasım 2019 Cuma, 11:28:09 | 302 Okunma
Manisa Futbol Kulübü, altyapısındaki sporcularının kulüp, okul, aile ve sosyal yaşamındaki tüm süreçlerin takip edilerek desteklenmesi için Manisa PAGEM Psikolojik Danışmanlık Merkezi ile işbirliği protokolü imzaladı.

Halil Onultmak Spor Tesisleri’inde gerçekleşen protokolün imza töreninde Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi ve Futbol Altyapı Sorumlusu Özcan Nalbantlar, kulüp CEO’su Levent Devrim ve Manisa PAGEM Psikolojik Danışmanlık Merkezi kurucusu Yavuz Eleman ve Psikolojik Danışman Eyüp Zeki Karabulut hazır bulundu. Protokolün imza töreninde konuşan Manisa Futbol Kulübü CEO’su Levent Devrim “Sporcularımızın fiziksel performanslarının ve yeteneklerinin arttırılması ile ilgili çalışmaların yanı sıra psikososyal ve kültürel gelişimlerinin sağlanmasını da önemsiyoruz. Sporcularımıza vermiş olduğumuz teknik, taktik ve fiziksel çalışmaların yanında PAGEM ile imzaladığımız işbirliği protokolü sonrasında sporcularımızın mental gelişimlerinin desteklenmesi sağlanacaktır. PAGEM uzmanları altyapı sporcularımıza, antrenörlerimize ve ailelere verecekleri eğitimler ve diğer çalışmalarla destek olacaklardır. Kendilerinden beklentimiz karşılaştıkları zorluklarla mücadele edebilen, güçlü bir zihne sahip başarılı gençler yetiştirmemize yardımcı olmalarıdır. Başta Sayın Psikolog Yavuz Eleman başta olmak üzere tüm PAGEM çalışanlarına başarılar diliyor ve kulübümüze vermiş oldukları destekleri için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
ELEMAN, “ZİHNİN PERFORMANSI SPOR İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR”
Manisa PAGEM Psikolojik Danışmanlık Merkezi Kurucusu Psikolog Yavuz Eleman ise yaptığı açıklamada, “Manisa Futbol Kulübü’nün altyapı çalışmalarıyla ilgili sporculara mental destek sağlamak adına bir programa başladık ve bugün de protokolün imzalarını attık. Sporda herkes başarıya sadece beden olarak düşünür ama zihnin performansı da spor için oldukça önemlidir. Manisa PAGEM psikoterapinin psikologları, psikolojik danışmanları altyapıdaki sporculara bu konuda destek vermek adına bir takım çalışmalar hazırladı. Manisa’da ilk kez yapılacak olan böyle bir çalışmayı başlatarak bizimle çalışmayı tercih ettikleri için Manisa Futbol Kulübü’ne çok teşekkür ediyorum. Çalışmamızın başında yapacağımız gözlem sonrasında sporcunun psikolojisini etkileyen faktörleri tespit ederek bir rapor hazırlayacağız. Sonrasında kulüple fikir alışverişinde bulunarak çalışma sistemini oluşturacağız. Yapacağımız çalışmaların konu başlıklarına örnek vermek gerekirse sporcuların okul, spor ve yaşam dengelerinin sağlanması, öfke kontrolü, motivasyon, olumlu düşünme, kendine güven, hedef belirleme gibi konularda çalışmalar yapılacaktır. PAGEM Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak böyle bir çalışmada yer almaktan heyecan duyduğumuzu belirtmek isteriz” diye konuştu.

Spor

8 Kasım 2019 Cuma, 11:28:09 | 302 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks