19 Temmuz 2019 Cuma - 21:43:25

SON DAKİKA

'ALTIN KIZ'IN YENİ HEDEFİ AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

Spor

11 Nisan 2019 Perşembe, 19:45:48 | 493 Okunma
Manisa Büyükşehir Belediyespor'un başarılı sporcusu Ayşe Begüm onbaşı yeni hedeflerini anlattı.

Manisa Büyükşehir Belediyespor’un altın madalya canavarı cimnastikçisi Ayşe Begüm Onbaşı başarıdan başarıya koşuyor. Portekiz’deki Dünya Kupası’ndan altın madalyayla dönen Onbaşı’nın yeni hedefi Avrupa Şampiyonası.
3 YAŞINDAYKEN SPORLA TANIŞTI
Ayşe Begüm Onbaşı, doğum yeri Manisa'nın Akhisar ilçesinde yaşıyor. 2001 yılında dünyaya gelen Ayşe Begüm Onbaşı, sporla henüz 3 yaşındayken tanıştı. O günlerde Akhisar'da bale eğitimi alan başarılı sporcu, hocasının ailesini yönlendirmesi sayesinde cimnastik sporuna yöneldi.
“MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE TEŞEKÜR EDERİM”
Onbaşı "Aynı zamanda Akhisar Anadolu lisesi 12 sınıf öğrencisiyim. Hem sınava hazırlanıyorum hem de antrenmanlarıma devam ediyorum. Tabii bu süreç çok yoğun bir süreç fakat sporun disiplini ile birlikte bunu yönetebildiğimi düşünüyorum. Bu dönemde beni yalnız bırakmayan öncelikle Manisa Büyükşehir Belediyesine sonrasında federasyonumuza Gençlik Spor Bakanlığına teşekkür ederim." dedi.
BAŞARISININ ARKASINDA DÜZENLİ ÇALIŞMA YATIYOR
Gençler kategorisinde şampiyonlukları kimseye bırakmayan Ayşe, büyüklerde çıktığı ilk turnuvada da birinci oldu: "Portekiz'de gerçekleştirilen Dünya Kupası'nda senyör kategorisi tek kadınlarda birinci oldum. Çok yüksek bir çalışmamız var, çok yüksek tempoda çalışıyoruz. Antrenörlerim Mehmet Ali Ekin ve Gencel Cüce ile birlikte Avrupa Şampiyonası'na hazırlanıyoruz. Avrupa Şampiyonası Mayıs'ın sonunda Bakü'de gerçekleşecek. Bunun için de çok heyecanlıyız. Çünkü ilk senyör yarışmamız, ilk senyör senemiz daha doğrusu ve bu şekilde yarışmalara katılmamız bizi çok heyecanlandırıyor. Bunun için de durmadan yılmadan çok çalışıyoruz."
Kariyerinde 100'ün üzerinde madalya kazanan sporcumuzun başarısında antrenörlerinin de büyük payı var.
MEHMET ALİ EKİN, GENÇ SPORCUDAN ŞÖYLE BAHSEDİYOR:
"Senyor kategorisi çok zor bir kategori. Çünkü büyükler var, kendinden 4 - 5 yaş büyüklerle birlikte ama dünyada çok özel bir sporcu. Bu branş için yaratılmış özel bir çocuk. Hatta çok özel bir sporcumuz. Türkiye için çok özel bir şans Ayşe Begüm Onbaşı. Şimdi önümüzde bir Avrupa şampiyonası var. 2 aylık bir süreç tekrardan hazırlık aşamasına girdik. İnşallah Avrupa Şampiyonası'nda da Ayşe bizleri gururlandıracak. Bir şekilde madalyamızı alıp oradan şampiyon bir şekilde gelecek."

Spor

11 Nisan 2019 Perşembe, 19:45:48 | 493 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA'DA KURBANLIK HAYVAN SIKINTISI YOK
SIYASET
Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Manisa'da Kurban Hizmetleri Komisyonu toplanarak, kurban satış ve kurban kesim yerlerini belirledi.
19.7.2019

90

ENDÜSTRİYEL ATIKLAR DA BERTARAF EDİLECEK
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin kırk yıllık çöp sorununu tarihe gömen Türkiye'nin en büyük kamu yatırımı Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi'nde kapasite arttırma çalışmaları, yerinde incelendi.
19.7.2019

68

AYVALIK'TA 4 HIRSIZLIK ZANLISINDAN BİRİ TUTUKLANDI
SIYASET
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde girdikleri evden hırsızlık yapan 4 zanlıdan biri tutuklanırken, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
19.7.2019

66

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks