25 Haziran 2019 Salı - 22:54:36

SON DAKİKA

VALİ DENİZ'DEN GAZETECİLERE KİTAP

Siyaset

10 Ocak 2019 Perşembe, 18:47:27 | 286 Okunma
Manisa Valisi Ahmet Deniz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Manisa'da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarını kahvaltıda ağırladı…

BURHAN AKDEMİR
Eğitime verdiği önemi kente geldiği ilk günden bu yana hissettiren Manisa Valisi Ahmet Deniz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ağırladığı gazeteci ve köşe yazarlarına da kitap armağan etti. Manisa Valisi Ahmet Deniz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi. Manisa’nın Türkiye’nin gözbebeği bir sanayiye sahip olduğunu belirten Deniz, ancak eğitimde istenen seviyede olmadığını ifade etti. Eğitimde başarı olmadan düzlüğe çıkılamayacağını kaydeden Deniz, “Hep beraber eğitim konusuna destek vereceğiz.” dedi.
Manisa Valisi Ahmet Deniz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi. Giritligil Hotel’de düzenlenen programa Vali Deniz’in yanı sıra Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Basın İlan Kurumu Manisa Şube Müdürü Yusuf Kahraman, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Ertuğrul Aytaç, Manisa Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şehriban Yıldırım, gazeteciler, köşe yazarları katıldı.
Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, Vali Deniz’e gerçekleştirilen program için teşekkür etti. Filizkan Manisa’daki gazetecilik tarihi hakkında da kısaca bilgi verirken, kentteki gazetecilerin özveriyle çalıştığından bahsetti.
Basının demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu açıklayan Vali Deniz, geçmişe bakıldığında basınını ne kadar önemli görevler üstlendiğini söyledi. Vali Deniz, “Demokrasilerde vazgeçilmez unsur farklı düşünceler olacak, farklı fikirler olacak, eleştiri olacak. Bunu yaparken de elbette ki ilkeler çerçevesinde yapacağız. Bizler şehri yönetirken hep beraber yöneteceğiz. Özellikle çağımızda enformasyon, bilgi akışı, doğru bilgi akışı çok önemli. Arkadaşlarımız gazeteleri tarıyorlar, aktarılması gerekenleri mutlaka bana aktarıyorlar. Sizlerden gelen her bilgiyi değerlendiriyoruz. Yapılması gereken bir şey varsa yapıyoruz. Aslında bizim işimizi kolaylaştırıyorsunuz” dedi.
Manisa’nın, ülkemizin çok güzel olduğunu belirten Vali Deniz, “Anadolu’nun coğrafi konum açısından, jeopolitik konum açısından zor bir coğrafya, sıkıntılı bir coğrafya olmasına rağmen, bin yıldır bu coğrafyada her ne kadar saldırılar olursa olsun, tehditlerde olursa olsun bunlar biter mi bitmez ama buradan güç alacağız. Her zaman söylüyoruz Anadolu kültürü başka bir şey. Anadolu insanın irfanı başka bir şey. Mevlana’nın, Yunus Emre’nin, Hacı Bektaş Veli’nin, ozan erenlerinin kültürü bizim Anadolu kültürümüzde var. Bizim tek yapmamız gereken hoşgörüyü, yardımlaşmayı, saygıyı yaygınlaştırmaktır. Farklı düşünceler var. Hepimiz aynı düşünceler sahip olursak burada hepimize gerek yok, bir kişi olsun yeter. ” diye konuştu.
Manisa iyi olan her konuda ilk 10 içinde yer aldığını aktaran Vali Deniz, birçok konuda ilk sırada, ikinci sırada da yer aldığını açıkladı.
Manisa’nın Türkiye’nin gözbebeği bir sanayiye sahip olduğunu belirten Deniz, ancak eğitimde istenen seviyede olmadığını ifade etti. Eğitimde başarı olmadan düzlüğe çıkılamayacağını kaydeden Deniz, “Hep beraber buna destek vereceğiz. Türkiye’de birçok alanda güzel gelişmeler oldu. Ama eğitimde istenen seviyede değiliz. Eğitimde başarıyı yukarılara çekmeliyiz. Bunu hep birlikte başarmalıyız” şeklinde konuştu.
Manisa’da eğitimde başarıyı yükseltmek ve kitap okumayı artırmak amacıyla 2019 yılını Eğitim ve Okuma Yılı ilan edeceğini vurgulayan Vali Deniz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Manisa’mızda her yerde çocuklarımız oksun, büyüklerimiz okusun. Türkiye’nin temel problemine buradan bir ışık tutalım, buradan bir mum yakalım. Okuyalım, okutalım. Okuma kampanyalarına her türlü desteği veriyorsunuz ama daha fazla destek istiyoruz.”
Turizmde önemli çalışmaların olacağını belirten Vali Deniz, Manisa’nın her ilçesinin tarihi, kültürel zenginliklerle dolu olduğunu kaydederek, bunlardan katma değer oluşturmaları gerektiğini söyledi. Vali Deniz, programın sonunda gazetecilere kitap hediye etti. Daha sonra hep birlikte toplu fotoğraf çekildi.

Siyaset

10 Ocak 2019 Perşembe, 18:47:27 | 286 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MABEM'İN BAŞARI GELENEĞİ BOZULMADI
GÜNDEM
(MABEM), LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yine gurur tablosu ortaya çıkardı. Açıklanan sonuçlara göre MABEM'de eğitim gören 4 öğrenci 500 tam puan aldı.
25.6.2019

47

CEMİL ÇÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI
SIYASET
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı olarak görev yaparken, kendisine ait eczanede şehit edilen eczacı Cemil Çöllü, ölümünün 40'ıncı yılında unutulmadı
25.6.2019

68

İŞYURTLARI FUARI'NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
GÜNDEM
Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner'in katılımıyla Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen, İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı
25.6.2019

65

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks