16 Temmuz 2019 Salı - 15:20:42

SON DAKİKA

TURGUTLU BELEDİYESİ'NDEN İŞÇİ MAAŞLARINA ZAM

Siyaset

8 Şubat 2019 Cuma, 14:44:43 | 337 Okunma
MANİSA'NIN Turgutlu ilçesinde, belediye ile Mahalli İdareler Sendikası (MİS) arasındaki Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı.

TURGUTLU Belediyesi aşevinde işçilerle bir araya gelen Belediye Başkanı Turgay Şirin, kısıtlı imkanlarla Turgutlu’ya büyük hizmetler kazandırdıklarını, gelirlerinin düşmesine rağmen personele yüzde 30 ile 35 arasında değişen oranlarla zam yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Başkan Şirin, şöyle konuştu:
"5 yıllık görev sürem boyunca emeğini alın teriyle yoğurarak evlerine ekmek götüren sizlerle çalışmaktan gurur duyuyorum. 5 yıldır Turgutlu halkına mesai mefhumu gözetmeden hizmet vermenin gururunu sizlerle paylaşıyorum. Yeni yılla birlikte sendikalarımızla belediyemizi zan altında bırakmayacak ve sizlerin de haklarına koruyacak şekilde görüşmelerimizi sürdürdük.
Nihayetinde hiçbir mağduriyet yaşamamanız aksine tamamen sizlere fayda sağlanacak mutabakata vardık. Kamu kurum ve kuruluşları ile mahalli idare şirketlerinde hizmet alım sözleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrosuna alınmasını öngören 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23 ve 24.cü maddeleri uyarınca geçişi yapılan siz değerli çalışanlarımıza da yüzde 30-35 oranında zam yaptığımızı bir kez daha müjdelemek istiyorum.Geriye dönük haklarınızı önümüzdeki maaşlarınıza yansıtarak, geriye dönük haklarınızı vereceğiz. Asgari ücret zammından doğan farkları belediyemizin imkanları doğrultusunda bu aydan itibaren bordronuzda göreceksiniz. Ananızın ak sütü gibi helal olsun."

Siyaset

8 Şubat 2019 Cuma, 14:44:43 | 337 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

ALAŞEHİR'İN 25 MİLYONLUK YATIRIMI DEVAM EDİYOR
SIYASET
MASKİ Genel Müdürlüğü, Alaşehir ilçe merkezi için 25 milyon TL yatırım bedeli ile inşaatına başladığı atıksu arıtma tesisinde betonarme imalatlara devam ediyor.
16.7.2019

20

SELENDİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI
SIYASET
Selendi Kaymakamlığı tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri yoğun katılımla gerçekleştirildi.
16.7.2019

17

SARIGÖL'ÜN İLK ÜZÜMLERİ RUSYA'YA
SIYASET
Manisa'nın Sarıgöl Ovasından ilk üzüm hasadına başlandı. Erkence üzüm olarak bilinen Trakya İlkeren türü üzümlerin hasadına başlanırken ilk üzümlerin Rusya'ya ihracatının yapılacağı öğrenildi.
16.7.2019

22

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks