19 Nisan 2019 Cuma - 07:34:16

SON DAKİKA

TURGUTLU BELEDİYESİ'NDEN İŞÇİ MAAŞLARINA ZAM

Siyaset

8 Şubat 2019 Cuma, 14:44:43 | 234 Okunma
MANİSA'NIN Turgutlu ilçesinde, belediye ile Mahalli İdareler Sendikası (MİS) arasındaki Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı.

TURGUTLU Belediyesi aşevinde işçilerle bir araya gelen Belediye Başkanı Turgay Şirin, kısıtlı imkanlarla Turgutlu’ya büyük hizmetler kazandırdıklarını, gelirlerinin düşmesine rağmen personele yüzde 30 ile 35 arasında değişen oranlarla zam yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Başkan Şirin, şöyle konuştu:
"5 yıllık görev sürem boyunca emeğini alın teriyle yoğurarak evlerine ekmek götüren sizlerle çalışmaktan gurur duyuyorum. 5 yıldır Turgutlu halkına mesai mefhumu gözetmeden hizmet vermenin gururunu sizlerle paylaşıyorum. Yeni yılla birlikte sendikalarımızla belediyemizi zan altında bırakmayacak ve sizlerin de haklarına koruyacak şekilde görüşmelerimizi sürdürdük.
Nihayetinde hiçbir mağduriyet yaşamamanız aksine tamamen sizlere fayda sağlanacak mutabakata vardık. Kamu kurum ve kuruluşları ile mahalli idare şirketlerinde hizmet alım sözleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrosuna alınmasını öngören 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23 ve 24.cü maddeleri uyarınca geçişi yapılan siz değerli çalışanlarımıza da yüzde 30-35 oranında zam yaptığımızı bir kez daha müjdelemek istiyorum.Geriye dönük haklarınızı önümüzdeki maaşlarınıza yansıtarak, geriye dönük haklarınızı vereceğiz. Asgari ücret zammından doğan farkları belediyemizin imkanları doğrultusunda bu aydan itibaren bordronuzda göreceksiniz. Ananızın ak sütü gibi helal olsun."

Siyaset

8 Şubat 2019 Cuma, 14:44:43 | 234 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

CAN GÜRKAN SERBEST KALIYOR
SIYASET
Soma Davası'nın tutuklu sanıklarından Can Gürkan hakkında şok bir gelişme yaşandı
18.4.2019

60

BAŞKAN ERGÜN İMARI ANKARA'YA GÖTÜRDÜ
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, seçim öncesi verdiği sözleri tutuyor… Başkan Ergün, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile imarı görüştü
18.4.2019

50

KADINLARA KAZANÇLI TİCARETİN ŞİFRELERİ ANLATILDI
GÜNDEM
MANİSA'nın Salihli Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TSO) düzenlenen konferansta, finans uzmanı Dr. Sevilay Suyabatmaz ve Mali Müşavir Süreyya Dönmez, sürekli kazanç için neler yapılması gerektiği konusunda kadınlara ipuçları verdi.
18.4.2019

42

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks