23 Mayıs 2019 Perşembe - 01:57:48

SON DAKİKA

TARİHİ BİNA ÇOCUKLARA AÇILDI

Siyaset

15 Mart 2019 Cuma, 18:28:43 | 707 Okunma
Şehzadeler Belediyesi'nin Erler Caddesi üzerinde 1 milyon 80 bin lira bedelle kamulaştırarak, restorasyon çalışması yaptığı tarihi Manisa evi, artık Çocuk Kültür Sanat Merkezi olarak hizmet verecek.

Şehzadeler Belediyesi tarihi bir yapıyı daha gerçekleştirdiği restorasyondan sonra hizmete açtı. Şehzadeler Belediyesi’nin Erler Caddesi üzerinde 1 milyon 80 bin lira bedelle kamulaştırarak, restorasyon çalışması yaptığı tarihi Manisa evi törenle Manisalı çocukların hizmetine sunuldu. Tarihi yapı Çocuk Kültür Sanat Merkezi olarak hizmet verecek. Şehzadeler Belediyesi Çocuk Kültür Sanat Merkezi’nin açılışı Manisa Valisi Ahmet Deniz, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, AK Parti Milletvekilleri Uğur Aydemir, Tamer Akkal, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü ve çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı.
ASLINA UYGUN RESTORE EDİLDİ
Törenin açılış konuşmasını yapan Şehzadeler Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler Belediyesi’nin zorlu kuruluş aşamasını hatırlatarak, belediyenin sonrasında hayata geçirdiği hizmetlerden söz etti. Şehzadeler Belediyesi’nin doğumdan ölüme kadar insan hayatını ilgilendiren her alanda hizmet verdiğini kaydeden Başkan Çelik, belediyenin ecdat yadigarı tarihi eserleri de günümüze kazandırdığını söyledi. Daha önce bu kapsamda yapılan çalışmaları hatırlatan Başkan Çelik, metruk haldeki bu binanın da yeniden hayata kazandırılması için çok titiz bir çalışma yapıldığını ifade etti.
Başkan Çelik “Şehzadeler Belediyesi olarak ilçemizdeki tarihi yapıları gün yüzüne çıkarmaya devam ediyoruz. Metruk halde bulunan bu tarihi Manisa evini kamulaştırarak hızlı bir şekilde restorasyon projelerini hazırladık. Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan gerekli izinlerin alınmasının ardından restorasyon ihalesini yaptık ve hızlı bir şekilde çalışmaları başlattık. Binanın çok uzun yıllar boyunca kullanılmaması ve metruk halde olması nedeni ile civar mahallelerdeki vatandaşlarımız için hem hijyen açısından hem de asayiş açısından büyük bir risk oluşturuyordu. Bazı esnaflarımızın dükkânları bu bina nedeni ile sürekli haşeratla doluyordu. Restorasyon projelerinin onaylamamasının ardından hızlıca çalışmalara başladık. İlk etapta tarihi binanın içerisinde yaptığımız çalışma ile 65 kamyona yakın moloz ve pisliği bu alandan tahliye ettik. Sonra projeyi aslına uygun olarak yeniden ortaya çıkardık. Tarihi Manisa evi yeni görünümü ile Manisalı hemşerilerimize güzel bir Çocuk Kültür Sanat Merkezi olarak hizmet verecek.” dedi.
Başkan Çelik’in konuşmasının ardından protokol üyeleri de birer konuşma yaparak tarihi yapıyı yeniden günümüze kazandıran Şehzadeler Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e teşekkür ettiler. Yapılan duaların ardından protokol tarafından açılış kurdelesi kesilerek, Şehzadeler Belediyesi Çocuk Kültür Sanat Merkezi hizmete açıldı. Davetliler daha sonra merkezi gezdi. Haber Merkezi

Siyaset

15 Mart 2019 Cuma, 18:28:43 | 707 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA PROTOKOLÜ MOSB'NİN İFTARINDA BULUŞTU
SIYASET
Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nin geleneksel hale getirdiği iftar programı bu yıl da devam etti
22.5.2019

80

MANİSALILAR AKUPUNKTUR İLE ZAYIFLAYACAK
YAŞAM
Merkezefendi Devlet Hastanesinde 'Geleneksel Tıp Polikliniği' açıldı
22.5.2019

112

KABLO HIRSIZLIĞINA 4 GÖZALTI
GÜNDEM
MANİSA'nın Yunusemre ilçesinde, 300 metre kabloyu çalarak hurdacıya sattığı belirlenen 4 kişi, jandarma ekipleri tarafından yakalandı.
22.5.2019

122

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks