19 Eylül 2019 Perşembe - 14:54:39

SON DAKİKA

ŞEHZADELER İLK MECLİSTE SEÇİM YAPTI

Siyaset

15 Nisan 2019 Pazartesi, 19:31:01 | 434 Okunma
Şehzadeler Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını Kültür Sitesi Meclis Salonu'nda Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında gerçekleştirdi

31 Mart seçimlerinin ardından göreve seçilen Şehzadeler Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını Kültür Sitesi Meclis Salonu’nda Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında gerçekleştirdi. Şehitler için saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Meclis’te, 15 madde görüşülerek karara bağlandı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, ‘Bismillah’ diyerek yeni dönemin ilk meclisini başlattıklarını dile getirerek şöyle konuştu; “31 Mart’ta yerel seçimler yapıldı ve millet iradesini sandıkta ortaya koydu. Neticesinde de belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz Türkiye genelinde seçildi. Başta Manisa’daki belediye başkanlarımızı ve meclis üyelerimizi tebrik ediyorum. Artık yarış dönemi bitmiştir. Birlik ve beraberlik içinde hizmet etme dönemidir. Hz. Mevlana’nın dediği gibi “Dün, dünde kaldı cancağızım. Bugün yeni bir gün, yeni bir şeyler söylemek lazım. Bundan sonra inanıyorum ki; demokrasi kültürümüze yakışır bir şekilde, nezaketi elden bırakmadan, birlikte ilçelerimiz ve şehrimiz için ne yapabilirizin çabası ve gayreti içerisinde, kararlar alınarak hizmet edilecektir.”
MECLİS KATİP ÜYELERİ SEÇİLDİ
İlk Meclis’in açılışta Meclis Katip üyeliklerini en genç Meclis üyeleri olan Ömer Geriter ve Murat Yörük yaptı. Daha sonra Meclis Katip üyelikleri için seçim yapıldı. Oylama sonucunda Meclis Katip üyeliklerine Murat Yörük ve Ali Özyiğit seçildi.
BAŞKAN VEKİLERİ BELLİ OLDU
Meclis’te, Meclis 1. ve 2. Başkan Vekillerinin belirlenmesi de görüşülerek karara bağlandı. Yapılan oylama neticesinde; Meclis 1. Başkan Vekili Selman Keresteci, Meclis 2. Başkan Vekili Mehmet Güzgülü olarak seçildi.
ŞEHZADELER ÇİFTÇİ MALLARI KORUMA MECLİSİ SEÇİLDİ
Meclis’te, Şehzadeler Çiftçi Malları Koruma Meclisi üyeleri ile Koruma Murakabe Heyeti üyeleri de seçildi. Meclis üyelerinin yanı sıra Ziraat Odası ve MTSO Meclis üyelerinin de oy kullandığı seçimlerde iki liste yarıştı. Yapılan oylama sonucunda Ural Üncü başkanlığındaki liste seçildi. Buna göre Şehzadeler Çiftçi Malları Koruma Meclisi üyeleri Ural Üncü, Uğur Akay, Ahmet Özcanlar, Coşkun Çağlayanırmak ve Boran Özseyhan oldu.
ENCÜMEN ÜYELERİ BELİRLENDİ
Toplantıda yeni dönemde görev yapacak encümen üyelerinin belirlenmesi de görüşülen maddeler arasında yer aldı. Yapılan oylama neticesinde Murat Yörük, Ali Delen ve Dilek Samanlı encümen üyesi olarak seçildi.
BAŞKAN ÇELİK YERİNİ KERESTECİ’YE BIRAKTI
İhtisas komisyonlarının kurulması ve komisyonların üye seçimlerinin de gerçekleştirildiği Meclis toplantısında, Denetim Komisyonu’nun raporu ile Şehzadeler Belediyesi’nin 2018 yılı faaliyet raporları görüşüldü ve kabul edilerek karara bağlandı. Faaliyet raporlarının görüşülüp oylanması sırasında Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, yerini Meclis 1. Başkan Vekili Selman Keresteci’ye bırakarak, Meclis Salonu dışına çıktı. Maddenin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Başkan Çelik, oturumu yönetmeye kaldığı yerden devam etti.
SONRAKİ MECLİS 3 MAYIS’TA
Şehzadeler Belediyesi’ni Türk Dünyası Belediyeler Birliği Genel Kurulu’nda temsil edecek üyenin belirlenmesinin görüşüldüğü gündem maddesi sonrası bu göreve Abdurrrahim Demirezen seçildi. Şehzadeler Belediyesi’ni Tarihi Kentler Birliği Meclisi’nde temsil edecek isim ise Atilla Efendioğlu oldu. Diğer gündem maddelerinin de görüşülüp karara bağlandığı Meclis’in bir sonraki toplantısını 3 Mayıs Cuma günü saat 18:00’da gerçekleştirmesi kararlaştırıldı. Toplantının sonunda Meclis üyeleri ilk toplantının anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. Haber MerkeziSiyaset

15 Nisan 2019 Pazartesi, 19:31:01 | 434 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks