20 Temmuz 2019 Cumartesi - 04:45:51

SON DAKİKA

SALİHLİ BELEDİYE MECLİSİ, 12 GÜNDEMİ KARARA BAĞLADI

Siyaset

8 Mayıs 2019 Çarşamba, 13:48:01 | 263 Okunma
Salihli Belediyesi mayıs ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Zeki Kayda Başkanlığı'nda gerçekleştirildi.

Salihli Belediyesi mayıs ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Zeki Kayda Başkanlığı'nda gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, 12 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Mübarek Ramazan ayına kavuşmanın sevincini bir kez daha yaşıyoruz. Tüm Salihlili hemşehrilerimin mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor, tuttukları oruçların ve yaptıkları ibadetlerin kabul olmasını diliyorum” dedi.
Toplantıda, Caferbey Mahallesi ve Durasıllı Mahallesi sınırları içinde bulunan 8 adet trafo yerleri için hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili komisyon raporları, Keli ve Kırveli mahalle sınırları içinde bölgelerin ve çevrelerinin enerji ihtiyacını daha sağlıklı bir şekilde karşılamak amacıyla 2 adet trafo yerinin belirlenmesi talebi, Belediye Plan ve Proje Müdürlüğünün kapatılarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdürmesi hususu ile boş ve dolu memur kadro değişiklik cetvelleri görüşülüp karara bağlanırken, 2018 mali yılı kesin hesabı plan ve bütçe komisyonuna, Durasıllı Mahallesi sınırları içinde trafo yeri olarak bırakılması önerilen 4939 nolu parselin plan değişikliği ile ilgili İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden alınan görüş, imar, plan bütçe ile hukuk ve tarifeler komisyonuna, Taytan Mahallesi 187 ada 9 parselin zemininde ticaret kullanım hakkı verilmesi talebi imar komisyonuna, Keli Mahallesi eski 967 yeni 4292 ada 1 parselde 19,12 metrekarelik, Yılmaz Mahallesi eski 1772 yeni 293 ada 2 parselde 334,55 metrekarelik alanlarda Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Yatırım İzleme Daire Başkanlığı TEDAŞ Gediz Bölge Müdürlüğü lehine 30 yıllığına irtifak hakkı tesis edilmesi talebi ise imar, plan ve bütçe ile hukuk ve tarifeler komisyonuna gönderildi.
Meclis üyesi Metin Durmaz’ın Belediye Başkan Yardımcısı olarak atanması hususunda meclise bilgi verildiği mayıs ayı toplantısında, sürekli işçilerin Kıdem Tazminatlarının ödenmesi için İller Bankasından Borçlanılması hususunda Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya yetki verilmesi talebi görüşüldü. Kendi isteği ile emekli olan sendikalı 38 işçinin kıdem tazminatını alırken mağdur olmamaları için İller Bankasından 4 milyon 800 bin lira kredi kullanılması için belediye başkanına yetki verilmesi talebi MHP ve AK Partili meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi. Karara CHP ve İYİ Partili meclis üyeleri ise çekimser kaldı.İHA

Siyaset

8 Mayıs 2019 Çarşamba, 13:48:01 | 263 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA'DA KURBANLIK HAYVAN SIKINTISI YOK
SIYASET
Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Manisa'da Kurban Hizmetleri Komisyonu toplanarak, kurban satış ve kurban kesim yerlerini belirledi.
19.7.2019

148

ENDÜSTRİYEL ATIKLAR DA BERTARAF EDİLECEK
SIYASET
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin kırk yıllık çöp sorununu tarihe gömen Türkiye'nin en büyük kamu yatırımı Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi'nde kapasite arttırma çalışmaları, yerinde incelendi.
19.7.2019

115

AYVALIK'TA 4 HIRSIZLIK ZANLISINDAN BİRİ TUTUKLANDI
SIYASET
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde girdikleri evden hırsızlık yapan 4 zanlıdan biri tutuklanırken, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
19.7.2019

113

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks