21 Şubat 2019 Perşembe - 23:26:20

SON DAKİKA

ÖZEL: ‘GÜRÜLTÜ SORUNUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM'

Siyaset

14 Eylül 2018 Cuma, 18:52:21 | 206 Okunma
CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Merkezefendi Mahallesi'nde yaşanan gürültü sorununa ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Emre Halil ESENKAYA
CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Merkezefendi Mahallesi’nde yaşanan gürültü sorununa ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yenilenen Merkezefendi Devlet Hastanesi’nde yaşanan gürültü sorununu meclise taşıdığı hatırlatan Özel, konunun takipçisi olacağını söyledi. Manisa Valiliği’nin yaptığı açıklamalar hakkında konuşan Özel, gerekli önlemlerin bir an önce alınması gerektiğini vurguladı.
CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa Valiliği’nin Merkezefendi Devlet Hastanesi’nin yeni yapılan binasından kaynaklanan gürültü sorunu ile alakalı yaptığı açıklamalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Konuyu meclis gündemine taşıdığını hatırlatan Özel: “Konuya ilişkin olarak Manisa Valiliği’nin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü vasıtasıyla yaptığı teknik ölçümün ardından ortaya çıkan durum doğrultusunda önlemlerin bir an önce alınması gerekiyor. İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin gürültü yalıtımını, vatandaşı rahatsız etmeyecek biçimde yenilemesi noktasında hızlı davranması ve bölge halkının rahatsızlığını süratle gidermesi gerekiyor. Vatandaşlarımızın artık resmi olarak da tespit edilmiş bu gürültü kirliliğine daha fazla maruz kalmamaları gerektiği açıktır” dedi.
‘GEREKLİ ÖNLEMLER BİR AN ÖNCE ALINMALI’
Gürültü sorunu çözülene kadar konunun takipçi olacağını aktaran Özel: “Konuyu vatandaşların rahatsızlığı üzerine gündemimize almış, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi vermiştik. Konuyu gündemimizde tutmaya devam edeceğiz ve gürültü yalıtımı tamamlanana kadar konunun takipçisi olacağız. Merkezefendi Devlet Hastanesi’nin yenilenmiş olması önemlidir ancak yenilenen bu hastane hizmete girer girmez bu tür sorunların yaşanıyor olması kabul edilemez. Gürültü yalıtımının yapılacak olması bir hatadan dönüleceği için kıymetlidir ancak bu soruna hastanenin yapımında bir mühendislik probleminin neden olup olmadığı ya da yalıtım noktasında şartnamelere aykırı davranılıp davranılmadığı da incelenmeli ve kamuoyuna açıklanmalıdır. Bu sürecin tamamının takipçisi olmaya devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

Siyaset

14 Eylül 2018 Cuma, 18:52:21 | 206 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

BAKAN KASAPOĞLU'NDAN BİRLİK VURGUSU
SIYASET
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Milletimiz tüm şer odaklarına karşı her zaman birdir, beraberdir, alnı açık ve diktir." dedi.
21.2.2019

22

PAKDEMİRLİ ÇİFTÇİYE MÜJDEYİ MANİSA'DAN VERDİ
SIYASET
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "Tarım Kredi Kooperatiflerinde TARSİM sigortası yaparsanız bunu da hasat zamanı ödeyeceksiniz" dedi
21.2.2019

20

MANİSA HALKI VEFALIDIR
SIYASET
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Manisa Mitingi öncesinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün meydanda bulunan vatandaşlara hitap etti
21.2.2019

21

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks