19 Ağustos 2019 Pazartesi - 19:46:33

SON DAKİKA

ÖZDAĞ İYİ PARTİ İDDİALARINI YALANLADI

Siyaset

10 Ocak 2019 Perşembe, 19:00:53 | 347 Okunma
Son dönemde sosyal medyayı aktif olarak kullanan eski milletvekili Selçuk Özdağ yine sosyal medyadan konuştu. ‘Hiçbir partiye ‘evet' demedim diyen Özdağ siyasi hayatıyla ilgili ise ucu açık cümleler kurdu

BURHAN AKDEMİR
Manisa siyasetinde son dönemde en çok konuşulan konuların başında AK Partili eski milletvekili ve AK Parti Büyükşehir Belediye başkan aday adayı Selçuk Özdağ’ın İYİ Parti’ye geçeceği iddiaları geliyordu. Özdağ, dün twitter hesabından hem bu iddialara, hem de siyasi geleceğine ilişkin açıklama yaptı.
Kişisel twitter hesabında 12 maddelik bir açıklama yapan Özdağ, siyasetin millet için yapıldığını, millet için yapılan siyasette de milletin istek ve taleplerinin dinlenilmesinin esas olduğunu ifade etti.
Bugüne kadar iki partide siyaset yaptığı ifade eden Özdağ, “Gençlik yıllarında ise bugün hala kimliğimin baskın tarafını oluşturan ülkücü harekette gençlik liderliği görevini ifa ettim.” dedi.
“İKİ PARTİDEN TEKLİF GELDİ”
İki partiden teklif aldığını söyleyen Özdağ, “Bu süreçte bize teveccüh göstererek, değer atfederek; adaylık teklifinde bulunan İYİ Parti ve SP’nin çok değerli yetkililerine teşekkür ediyorum. Yapılan spekülasyonlara rağmen hiç bir partiye evet demediğimi burada bildirmeyi siyasi ahlakın bir gereği olarak görüyorum.” ifadelerini kullandı.
O CÜMLE KAFALARI KARIŞTIRDI
Özdağ’ın, “Şahsıma düşen bundan sonra ülke problemlerine kişi olarak eğilmek doğru bildiklerimizi söylemektir, misyonum bundan sonra bu olacaktır.” cümlesi ise, bazı çevrelerce siyaseti bıraktığı şeklinde yorumlandı.
İŞTE O TWİTLER
Özdağ’ın 12 maddelik açıklamasının tamamı ise şu şekilde oldu:
“Siyaset millet için yapılır. Millet için yapılan siyasette milletin istek ve taleplerini dinlemek esastır. Manisa halkının yoğun talepleri çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı oldum. Demokrasilerde siyasetin esas aktörü halktır.
Siyasetçi de onun istek ve taleplerini gerçekleştirmekle görevlidir. Ben hep halkımın, dayandığım tabanın; siyasetini yapmaya gayret ettim. Yüreğimle tabanıma bağlı kalırken aklımla da içinde bulunduğum partinin ölçülerine uymaya çalıştım.
Milletvekilliğim süresince hiç aksatmadan hafta sonlarımın tamamını Manisa’da partililerimle, vatandaşlarımla geçirdim. Hizmette asla ayrımcılık yapmadım, yüreğimi herkese açık tuttum. Kamplaştırıcı, ayırıcı siyasete pirim vermedim.
Hizmette ‘yaratılmışı severim, yaratandan ötürü’ sözünü şiar edindim. Bugün de; kamplaştıran, ayrıştıran bir siyaseti doğru bulmuyorum, kimse bu milletten üstün veya önemli değildir. Siyasette esas olan insandır hiç bir şey insanın önüne geçemez.
Bugüne kadar iki partide siyaset yaptım BBP ve AK parti. Gençlik yıllarında ise bugün hala kimliğimin baskın tarafını oluşturan ülkücü harekette gençlik liderliği görevini ifa ettim. Kimliğimin gereklerine uygun olarak da hep; milletim, partimden önde gelir şuuruyla hareket ettim
Bugün de o noktadayım. Siyaset istişare ile farklı düşüncelere açık olarak yapılırsa millete faydalı olur. Siyasi hayatım boyunca idrakim, zekam, tecrübelerimin ışığında doğruya doğru yanlışa yanlış dedim, bundan sonra da böyle olacaktır.
Siyasetçinin kaderini; liyakati, gayreti, azmi ve mücadelesi çizmelidir. Millete hizmetin bin türlü yolu vardır, milletimin devletimin menfaatini öne alan mücadelem devam edecektir.
Aday adaylığım sürecince Manisalı fedakar hemşerilerimin, teşkilatlarımızın ve gönüldaşlarımızın ilgi, teveccüh ve kadirşinaslıklarına teşekkür etmeyi bir borç telakki ediyorum.
Bu süreçte bize teveccüh göstererek, değer atfederek; adaylık teklifinde bulunan İYİ Parti ve SP’nin çok değerli yetkililerine teşekkür ediyorum. Bu teklif sonrası Manisalı hemşerilerimin destek, eleştiri ve tavsiyeleri çok değerliydi.
Yapılan spekülasyonlara rağmen hiç bir partiye evet demediğimi burada bildirmeyi siyasi ahlakın bir gereği olarak görüyorum. Şahsıma düşen bundan sonra ülke problemlerine kişi olarak eğilmek doğru bildiklerimizi söylemektir. Misyonum bundan sonra bu olacaktır.
Kavgasız, gerilimsiz, sorunsuz bir Türkiye dileğiyle eleştiren, destekleyen, seven sevmeyen herkese saygılarımı sunuyorum. Manisa’nın, Manisalıların ve Aziz Milletimizin emrinde özgürlük ve zenginliğin çoğalması İçin çalışmaya devam edeceğim.
Türk milleti partilerden de siyasetçilerden de büyüktür. Türkiye ortak aklı kaybetmemelidir.”

Siyaset

10 Ocak 2019 Perşembe, 19:00:53 | 347 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks