23 Mayıs 2019 Perşembe - 01:57:06

SON DAKİKA

MHP TEŞKİLATI BASINLA BULUŞTU

Siyaset

10 Mart 2019 Pazar, 19:12:56 | 500 Okunma
Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı Manisa basınını Looks Otel'de kahvaltıda ağırladı. Kahvaltıya katılan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay 31 Mart seçimlerinin önemine vurgu yaptı


Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı Manisa basınını Looks Otel’de kahvaltıda ağırladı. Looks Otel’de düzenlenen kahvaltıya MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MHP Manisa İl Başkanı Ömer Baysal, Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Balaban, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, İl Kadın Kolları Başkanı Neşe Meteler Töz ve partililer katıldı.
“BİZ BU SEÇİMLERİ ALACAĞIZ, HİÇ BİR ŞÜPHEMİZ YOK”
Kahvaltı sonrası ilk söz alan isim MHP İl Başkanı Ömer Baysal oldu. Baysal, “Bundan bir ay önce kurucu İl Başkanı olarak Genel Merkezimizin takdiri ve tercihi ile atandım. Çalışıyoruz, ayağımızın tozuyla Ankara’dan geldik. Yerel seçim çalışmalarına devam ediyoruz. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimlerde ekibim Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı AK Parti teşkilatları ile beraber ayrıca bir çalışma içerisindeyiz. Allah’ın izniyle biz bu seçimler alacağız, ondan yana hiç bir şüphemiz yok. Yönetimimiz çok güçlü, yıllardır bu teşkilatın içerisinde bulunan, yıllarca beraber çalıştığımız kişilerden oluşuyor. Hepsi kendi işinde, gücünde Alnımızın akıyla 31 Mart seçimlerin de atlatacağız ve Cumhur İttifakını Büyükşehir ve 17 İlçe Belediyesi olarak alacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.
AKÇAY 31 MART’IN ÖNEMİNE DEĞİNDİ
Baysal’ın ardından partililere hitap eden MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay da yeni teşkilata görevinde başarı dileyerek sözlerine başladı. Teşkilatın 31 Mart seçimlerinde ve sonrasında görevini layıkıyla yapacağına olan inancını dile getiren Akçay, “31 Mart’ta bir Mahalli İdareler seçimini gerçekleştireceğiz ve bu seçimin de ittifaklar halinde yürütüleceğini dikkate aldığımızda Cumhur İttifakı içerisinde bu seçim çalışmalarını yürütüyoruz. Sevinerek ve gururla ifade ediyorum ki Cumhur İttifakı’nın tüm mensupları, gerek MHP olarak bizler, gerek AK Parti’nin mensupları, Cumhur İttifakı’nın diline, hukukuna, üslubuna, tarzına ziyadesiyle riayet etmekte ve bunu içselleştirmiş bir halde bu kampanyayı birlikte yürüttüğümüzü ifade edebiliriz. Çünkü bu seçimlerin diğer seçimlerden ayrı hususiyeti malumunuz bir İttifak halinde gidilmesi. Bunu Cumhur İttifakı olarak ifade ettik. Bazılarının idrak etmekte zorlandığı, ülkem ve milletim diyen bir hareketin Beka meselesini, beka kaygısını, beka davasını anlamaktan ne kadar uzak kaldıklarını üzülerek görüyoruz. Beka da neymiş deyip, domates biber fiyatlarına daha önceleyen siyasi lider ve partileri görüyoruz. Biz MHP olarak 50. yılını idrak eden bir partiyiz. Bu bana eskilerden bir anektodu hatırlattı. Daha 1969 yılında Başbuğumuz Alparslan Türkeş harekete davette bulunurken ‘Ben sokakta, pazarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye davet etmiyorum’ diye sözlerine başlamıştı hatırlasanız. Ama şimdi bu Kılıçdaroğlu, CHP, İYİ Parti ve diğer partilerin sözcülerine baktığımızda domates biber fiyatına satılan bir ülke bekası anlayışıyla karşı karşıyayız. 50 yıldır bizim mücadele ettiğimiz zihniyet ülkemizin, varlığı, birliği, geleceği, istiklali, istikbali için bir arpa boyu bile yol alamadıklarını gösterir. MHP’nin 50 yıllık çizgisindeki bütünlük, tutarlılık ve Türkiye’nin ufkunda bir yıldız gibi parlayan duruşuyla ne kadar haklı bir davanın mensupları olduğunu bir kez daha bu günlerde yaşanan hadiseler göstermektedir. 31 Mart seçimlerinde sadece Türkiye’de yaşayan 82 milyon vatandaş değil, Trump ve Avrupa ülkeleri merak ediyor. Terör örgütleri dört gözler bekliyor. Çünkü 31 Mart’ta pusuya yatmış durumdalar” diye konuştu.
“31 MART BİR BEKA SEÇİMİDİR”
Akçay, “Sayın Genel Başkanımızın 31 Ağustos’ta dört ayaklı ana strateji ve iki siyasi hedef olarak belirlenenlere ulaşmak için az bir süre kalmıştır. Biz aynı zamanda bu seçimlerde vurulacak mührün Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bütün kurum ve kurallarıyla yerleştirilmesi sürecinde önemli bir etap olarak görüyoruz. Her türlü spekülasyon ve tartışmadan uzak bir şekilde Türkiye’nin bu sistemde en iyi şekilde yolunu yürümesi ve artık kendi içerisinde zaafa düşen bir görüntüye girmemesi gerekir ve artık bu şom ağızlarında kapatılması gerekiyor. Bu bakımdan sahada yaptığımız çalışmalarda vatandaşlarımıza her ortamda bunun bir beka seçimi olduğunu iyi anlatmalıyız. Çünkü vatandaşlarımız gündelik hayat içerinde bunun tam farkına varamamış olabilir. Bunları anlatacak olan bizleriz” ifadelerini kullandı.

Siyaset

10 Mart 2019 Pazar, 19:12:56 | 500 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

MANİSA PROTOKOLÜ MOSB'NİN İFTARINDA BULUŞTU
SIYASET
Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nin geleneksel hale getirdiği iftar programı bu yıl da devam etti
22.5.2019

80

MANİSALILAR AKUPUNKTUR İLE ZAYIFLAYACAK
YAŞAM
Merkezefendi Devlet Hastanesinde 'Geleneksel Tıp Polikliniği' açıldı
22.5.2019

112

KABLO HIRSIZLIĞINA 4 GÖZALTI
GÜNDEM
MANİSA'nın Yunusemre ilçesinde, 300 metre kabloyu çalarak hurdacıya sattığı belirlenen 4 kişi, jandarma ekipleri tarafından yakalandı.
22.5.2019

122

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks