25 Ağustos 2019 Pazar - 15:07:13

SON DAKİKA

MECLİS'TE DOSTLUK HAKİMDİ

Siyaset

12 Şubat 2019 Salı, 19:22:08 | 475 Okunma
Yerel seçimler nedeniyle mart ayı toplantısının yapılmayacağı Büyükşehir Meclisi'nin son toplantısının ilk oturumunda maddelerin tamamı oy birliği ile geçti


BURHAN AKDEMİR
Manisa Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı’nda dostluk rüzgarları esti. Toplam 51 maddenin bulunduğu meclisin ilk oturumunda 49 madde görüşülerek karara bağlanırken maddelerin tamamının oy birliği ile kabul edilmesi dikkatlerden kaçmadı. Meclis’te gündem dışı söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, İstanbul’da meydana gelen helikopter kazasında şehit olan askerlere rahmet diledi. Başkan Ergün yerel seçimlere de değinirken, adaylara başarı temenni etti.
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısı, Meclis salondan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. İki oturum halinde yapılacak olan Meclis’in ilk oturumunda toplam 51 maddeden 49’u görüşüldü.
BAŞKAN ERGÜN HELİKOPTER ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, meclis toplantısında escort izmir gündem dışı söz aldı. İstanbul’da yaşana helikopter kazasına değinen Başkan Ergün, “Önceki gün meydana gelen ve ülkece hepimizi yasa boğan bir kaza yaşandı. İstanbul Çekmeköy’de yaşanan kazada 4 askerimiz şehit oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK’ya ve milletimize sabır diliyorum.” dedi.
Başkan Ergün bugün düzenlenecek olan konserin de iptal edildiğini duyurdu.
SEÇİMLERE DEĞİNDİ
31 Mart yerel seçimleri ile ilgili de konuşan Başkan Ergün, “Seçimlere 46-47 gün kaldı. Seçimlerin her şeyden önce hayırlara vesile olmasını diliyorum. Adaylıkları açıklanan başkan adaylarımızın, meclis üyesi adaylarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki hafta son bir toplantı yapacağız. Mart ayı içerisinde herkes sahada olacağı için, seçimlere 10-15 gün kala meclis yapmanın bir anlam ifade etmediğini düşünüyorum. 1 Nisan’dan sonra yeni seçilecek arkadaşlarla bu hizmetler devam edecektir. Emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Gün geldi tartıştık, gün geldi bağırdık, gün geldi kucaklaştık, amacımız Manisa’ya en iyi hizmetti. Buradaki çalışmaların ürününü 31 Mart akşamı, en doğru kararı verecek.” ifadelerini kullandı.
GÜNDEM MADDELERİNE GEÇİLDİ
Başkan Ergün’ün konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Meclis’in 24’üncü maddesinde, Yunusemre Belediyesi’nin MHP’li Meclis üyesi olan ve geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Bahri Küçükoğulları’nın isminin yaşatılmasıyla ilgili madde konuşuldu.
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısında, geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Yunusemre Belediye Meclisi’nin MHP’li üyesi Bahri Küçükoğulları’nın adı Bilgi İşlem Dairesinden gelen teklif doğrultusunda, Yunusemre ilçesi Akgedik Mahallesi’nin doğu girişinden başlayıp Uzunburun-Akgedik kavşağına kadar devam eden 22 metre genişliğindeki yola verilmesi teklif edilmiş, madde oy birliği ile komisyona gönderilmişti.
Bu mecliste yeniden gündeme gelen madde oybirliği ile kabul edildi ve caddeye Bahri Küçükoğulları adı verildi.
Maddeyle ilgili söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Meclis MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, “Bizim için acı ama bugün için de acımızı azaltabileceğimizi düşündüğümüz bir madde. Yunusemre Belediye Meclisi’nde oy birliği ile bu maddenin kararını aldık. Şimdi de Büyükşehir Meclisi’ne geldi. Arkadaşımızın ismini uzun yıllar yaşayacak şekilde buraya vereceğiz. Katkısı olan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.
Ardından söz alan Başkan Ergün de “Benim de 30-35 yıllık iş hayatımda mali müşavirlik noktasında çok yakın görüştüğüm değerli bir dostum, kardeşimdi. Rahmetli oluncaya kadar bu süreci geçirdik. Mekanı cennet olsun, huzur içinde yatsın. İlahi takdir.” ifadelerini kullandı.
Madde oy birliği ile kabul edildi.
Daha sonra gündemin diğer maddeleri görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
49 maddenin sonunda meclis birleşimine ara verildi. Meclisin, 18 Şubat Pazartesi günü toplanmasına karar verildi.

Siyaset

12 Şubat 2019 Salı, 19:22:08 | 475 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks