20 Mayıs 2019 Pazartesi - 17:42:42

SON DAKİKA

MASKİ, KAYIŞLAR'DA 3 BUÇUK KİLOMETRELİK DERE TEMİZLİĞİ YÜRÜTÜYOR

Siyaset

5 Mayıs 2019 Pazar, 14:06:48 | 161 Okunma
MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı'nın Kayışlar Mahallesi'nde uzun yıllardır yaşanan taşkın sorununu çözüme kavuşturmak amacıyla 3 buçuk kilometrelik dere temizlik çalışmasına başladı.

MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı’nın Kayışlar Mahallesi’nde uzun yıllardır yaşanan taşkın sorununu çözüme kavuşturmak amacıyla 3 buçuk kilometrelik dere temizlik çalışmasına başladı.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, dere taşkınlarından kaynaklı meydana gelen her türlü zararı önlemek amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. MASKİ bu kapsamda, Saruhanlı ilçesine bağlı Kayışlar Mahallesi’nde uzun yıllardır yaşanan taşkınları da ortadan kaldırmak amacıyla dere temizlik çalışması başlattı. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından bölgede gerçekleştirilen 3 buçuk kilometrelik dere temizliği tamamlandığında, yağışlarla birlikte dere sularının civardaki arazilere zarar vermesinin önüne geçilecek.
TARIM ARAZİLERİ ARTIK ZARAR GÖRMEYECEK
Kayışlar Mahalle Muhtarı Baki Ulu, “Mahallemizin bu bölgesinde uzun zamandan beri taşkın problemi yaşıyorduk. Yağmursuyu drenaj kanallarımız taşıyor ve etrafta bulunan tarım arazilerimiz sular altında kalıyordu. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanımız Cem Çöllü de sağolsun bizimle yakından ilgilendi. MASKİ’nin bu hizmeti sayesinde bu sıkıntıdan kurtulacağız. Genel olarak MASKİ’nin il genelinde ve mahallemizde gerçekleştirdiği çalışmaları da takip ediyor ve memnuniyet duyuyoruz. Başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün olmak üzere, MASKİ Genel Müdürümüz Şehnaz Başaran’a ve tüm ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

Siyaset

5 Mayıs 2019 Pazar, 14:06:48 | 161 Okunma
Bu haber için henüz yorum yapılmamış

Site'de Ara

Köşe Yazarları

  • En Son Haberler

KALINTISIZ ASMA YAPRAĞI İÇİN BAĞCILAR VE TÜCCARLARA UYARI
GÜNDEM
MANİSA İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, asma yaprağında ilaç kalıntısına dikkat edilmesi ve kalıntısız asma yaprağı elde edilmesi için üreticiler ile yaprak alım satımı yapan tüccarları uyardı.
19.5.2019

202

KAÇAK BALIK AVCILARI DRONE DENETİMİNDEN KAÇAMADI
SIYASET
Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde, avcılığın yasak olduğu dönemde, ruhsatsız tekne ile Marmara Gölü'ne açılarak ağ dökmeye çalışan balıkçılar, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün drone ile denetimi sırasında kameraya yakalandı.
19.5.2019

167

GENÇLİK BAYRAMINDA MİLLİ TAKIM COŞKUSU
SPOR
Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı'nın da yer aldığı Aerobik Cimnastik Milli Takım sporcuları gösterisiyle ren kattı.
19.5.2019

167

Anket

Manisa Olay Gazetesi'nin yeni web sitesini beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğendim
Beğenmedim
Hiç beğenmedim
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi
manisa'da kavga
manisa seçim sonuçları
cengiz ergün
manisa haberleri
manisa büyükşehir belediyesi

Künye      Reklam      İletişim      Yasal Uyarılar     

© Copyright 2015 Manisa Olay Gazetesi
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Tasarım & Uygulama : LMD Networks